Skocz do zawartości

Morel Tempo 6 vs Tempo Ultra 602 vs Maximo 6.2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie do Was co lepiej wziąć. Morel Tempo 6 używka cena około 470 PLN. Tempo Ultra 602 cena około 500 PLN i również używka. Maximo jako nówka.

Grać docelowo miałyby pod 9815R o ile uda się naprawić lub 9855R. W zestawie nie przewiduje się wzmacniacza (póki co). Samochód Astra G. Będę wdzięczny za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie do Was co lepiej wziąć. Morel Tempo 6 używka cena około 470 PLN. Tempo Ultra 602 cena około 500 PLN i również używka. Maximo jako nówka.

Grać docelowo miałyby pod 9815R o ile uda się naprawić lub 9855R. W zestawie nie przewiduje się wzmacniacza (póki co). Samochód Astra G. Będę wdzięczny za rady.

Pewnie zrobić drzwi też nie przewidujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Tempo Ultra przez chwilę pod samym radiem i szedłbym w tym kierunku. Pewnie, że pod wzmacniaczem lepiej, ale niższe modele nie zagrają zauważalnie lepiej pod radiem, a sam tweeter z Tempo Ultra nie jest już taki słaby i można coś z tego zestawu ulepić fajnego. Tylko ja również rozglądałbym się za nowymi. Używane to jak trafisz, możesz być zadowolony, a może być coś nie tak, a niekoniecznie łatwo to wychwycić. Przykładowo ja kupiłem używane MP 5.16 MK1 i niestety nie grają równo, będę je wymieniał właśnie już na nowe MP 5.16 MK2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Tempo Ultra przez chwilę pod samym radiem i szedłbym w tym kierunku. Pewnie, że pod wzmacniaczem lepiej, ale niższe modele nie zagrają zauważalnie lepiej pod radiem, a sam tweeter z Tempo Ultra nie jest już taki słaby i można coś z tego zestawu ulepić fajnego. Tylko ja również rozglądałbym się za nowymi. Używane to jak trafisz, możesz być zadowolony, a może być coś nie tak, a niekoniecznie łatwo to wychwycić. Przykładowo ja kupiłem używane MP 5.16 MK1 i niestety nie grają równo, będę je wymieniał właśnie już na nowe MP 5.16 MK2.

Tylko zobacz jak to cenowo wygląda. Jakby różnica była miedzy nowym a starym jakieś 150 PLN to idzie to przeboleć. Ale przy takich głośnikach jest około 50% taniej. Przy tych co Ty chcesz kupować to ja już w ogóle wymiękam. Audiofilem nie jestem, ale bardzo mnie drażni kiedy to nie gra.

Tempo Ultra grało niecały rok pod SONY XM-N1004 X-PLOD 1000w i radiem Pioneer deh x 5900bt. Także ciężko powiedzieć czy dostały po D czy nie. Ale sprzedawane są też inne głośniki z tego zestawu oraz wzmacniacz. Także ciężko coś powiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie z czegoś musi się brać... Każdy się musi tego nauczyć, moim zdaniem lepiej szybciej niż później :-) Ja do niczego nie namawiam, przedstawiłem po prostu swój punkt widzenia. Moim zdaniem Tempo Ultra to całkiem dobry zestaw, na którym można zrobić fajne granie. To czy nowe Maximo Ci wystarczy i będziesz zadowolony, czy używane Tempo Ultra będą w dobrym stanie to już pytania, na które musisz sobie odpowiedzieć sam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne z najczęściej opisywanych głośników na Forum (każdy z tych modeli), nie możesz chwilę poczytać i wyciągnąć wnioski ? Musisz zakładać kolejny temat o Morelu ?

Możesz podejść do tego czy używane głośniki są czegoś warte czy nie. Czy lepiej wyższy model używka czy niższy nówka. Po co jest to forum w takim razie? Druga elektroda? Skoro macie odpowiadać ciągle "było" "poszukaj" "google nie boli" to chyba daruję zakładanie tutaj tematów, czym ulżę i Wam i sobie.

 

Tym co się wypowiedzieli bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podejść do tego czy używane głośniki są czegoś warte czy nie. Czy lepiej wyższy model używka czy niższy nówka. Po co jest to forum w takim razie? Druga elektroda? Skoro macie odpowiadać ciągle "było" "poszukaj" "google nie boli" to chyba daruję zakładanie tutaj tematów, czym ulżę i Wam i sobie.

 

Tym co się wypowiedzieli bardzo dziękuję.

Uzywki jak sama nazwa mowi, moga byc uzywane ( zepsute albo sprawne ) . Jesli mozesz je sprawdzic odpowiednio, to nie ma nad czym sie zastanawiac. Sprawne glosniki latwiej czesto sprawdzic niż uzywany wzmacniacz. Jesli chodzi o opinie, to wez pod uwage, ze kazdy lubi co innego a rowniez to, że były one wielokrotnie opisywane. Nikt nam nie placi za pisanie tego samego po tysiac razy (nawet za pisanie po raz pierwszy), wiec nie dziw sie, że dostajesz taka odpowiedz. A temat jest spokojnie wyczerpany, odrobine kreatywnosci i checi :) mam nadzieję, że Ty jestes taki cierpliwy i pomocny jak oczekujesz od innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Po co jest to forum w takim razie?

 

Powiedz mi po co w takim razie ktoś kiedyś pytał, wielu odpowiedziało, poświęciło swój czas - po co ? Może po każdym zakończeniu kasujmy tematy, bo po co to ma wisieć ? Inni poszukają za Ciebie, poświęcą swój czas, a Ty możesz coś tam sobie w międzyczasie swojego zrobić. Osobiście w wielu tematach się wypowiadałem i wypowiadam, ale jak ktoś mnie zapytał np. jakie kable, to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że oczekujesz prostej odpowiedzi typu "co lepsze", a to nie jest takie proste i nikt Ci tej odpowiedzi nie udzieli. Nie dlatego, że nie chce, tylko dlatego, że nie da się tak odpowiedzieć. Udzielanie takich odpowiedzi to domena ludzi, którzy niewiele znają się na temacie, gdzieś przeczytali kogoś opinię (ciekawe czy była na podstawie własnych doświadczeń, czy również ktoś coś usłyszał od kogoś lub przeczytał gdzieś) i bez namysłu ją powielają. Tylko, że taka opinia, może nie doprowadzić Cię do miejsca, w którym chcesz być. 

 

Podsumowując, możesz kupić nowe Maximo, możesz kupić nowe Tempo Ultra, możesz również kupić je używane. Nikt tu nie powie, że używane na 100% będzie ok, bo tak może nie być. Sprawdzenie głośników również dla osoby początkującej może nie być łatwe, bez pomiarów. Zrobić pomiary również należy umieć. A gdzie w tej całej układance jest to, czy akurat takie głośniki Ci podpasują (zakładając ich idealny stan), pod czym będą grały, jak zamontowane, jak wygłuszone drzwi, jaka akustyka auta... To o czym my tu mamy rozmawiać.

 

Sam po chyba już dwuletniej zabawie ze swoim systemem stwierdziłem, że to wszystko co sprawdziłem samemu, generalnie może być bzdurą (wyciągałem złe wnioski), bo inaczej to działa jak jest dobrze zestrojone, a inaczej jak robiłem to sam. Jak chcesz położyć małe pieniądze i nie zagłębiać się dalej w temat, kup tańsze, nowe głośniki, wygłusz drzwi i na tym pozostań. Albo nawet pozostań przy samym wygłuszeniu drzwi. Bo aby poczuć magię lepszego głośnika, należy umieć go wykorzystać. Najlepszy głośnik po wkręceniu do drzwi, podłączeniu i odpaleniu, nie zaprezentuje nawet 10% swoich możliwości. A często lepszy głośnik zagra gorzej niż tańszy przy takiej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pytanie do Was co lepiej wziąć. Morel Tempo 6 używka cena około 470 PLN. Tempo Ultra 602 cena około 500 PLN i również używka. Maximo jako nówka."

 

Tempo ultra jeśli sprawne, jeśli nie to maximo. Z Tempo raczej nie będziesz zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że oczekujesz prostej odpowiedzi typu "co lepsze", a to nie jest takie proste i nikt Ci tej odpowiedzi nie udzieli. Nie dlatego, że nie chce, tylko dlatego, że nie da się tak odpowiedzieć. Udzielanie takich odpowiedzi to domena ludzi, którzy niewiele znają się na temacie, gdzieś przeczytali kogoś opinię (ciekawe czy była na podstawie własnych doświadczeń, czy również ktoś coś usłyszał od kogoś lub przeczytał gdzieś) i bez namysłu ją powielają. Tylko, że taka opinia, może nie doprowadzić Cię do miejsca, w którym chcesz być. 

 

Podsumowując, możesz kupić nowe Maximo, możesz kupić nowe Tempo Ultra, możesz również kupić je używane. Nikt tu nie powie, że używane na 100% będzie ok, bo tak może nie być. Sprawdzenie głośników również dla osoby początkującej może nie być łatwe, bez pomiarów. Zrobić pomiary również należy umieć. A gdzie w tej całej układance jest to, czy akurat takie głośniki Ci podpasują (zakładając ich idealny stan), pod czym będą grały, jak zamontowane, jak wygłuszone drzwi, jaka akustyka auta... To o czym my tu mamy rozmawiać.

 

Sam po chyba już dwuletniej zabawie ze swoim systemem stwierdziłem, że to wszystko co sprawdziłem samemu, generalnie może być bzdurą (wyciągałem złe wnioski), bo inaczej to działa jak jest dobrze zestrojone, a inaczej jak robiłem to sam. Jak chcesz położyć małe pieniądze i nie zagłębiać się dalej w temat, kup tańsze, nowe głośniki, wygłusz drzwi i na tym pozostań. Albo nawet pozostań przy samym wygłuszeniu drzwi. Bo aby poczuć magię lepszego głośnika, należy umieć go wykorzystać. Najlepszy głośnik po wkręceniu do drzwi, podłączeniu i odpaleniu, nie zaprezentuje nawet 10% swoich możliwości. A często lepszy głośnik zagra gorzej niż tańszy przy takiej aplikacji.

Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście, że oczekuję odpowiedzi co lepsze, ale to wynika tylko i wyłącznie z tego, że bardziej siedzę w mechanice gdzie można powiedzieć, że producent łożysk SKF jest lepszy niż GSP. Dlatego też idąc moim tropem oczkuję takich odpowiedzi - zupełnie nie rozumiejąc, że nawet najlepsze głośniki dla moich gumowych uszu mogą być "niedopasowane".

 

 

Powiedz mi po co w takim razie ktoś kiedyś pytał, wielu odpowiedziało, poświęciło swój czas - po co ? Może po każdym zakończeniu kasujmy tematy, bo po co to ma wisieć ? Inni poszukają za Ciebie, poświęcą swój czas, a Ty możesz coś tam sobie w międzyczasie swojego zrobić. Osobiście w wielu tematach się wypowiadałem i wypowiadam, ale jak ktoś mnie zapytał np. jakie kable, to...

No cóż odpowiadasz mi przez pryzmat tylko tego forum i nie wiesz ile się udzielam na innych. Jako posiadacz Astry a do tego G o której informacji jest miliard na polskich stronach, wiem o czym mówisz, że codziennie ktoś pyta u czujnik w zderzaku, a dwa tematy niżej ma odpowiedzi. Odnośnie kasowania tematów - możecie sobie ustawić, że najpierw moderator musi zaakceptować. I dlaczego nie chcesz poświęcić swojego czasu na coś sensowniejszego niż odpisywanie każdemu, że to już było? Po co tak marnować go?

 

Myślę, że dyskusję można uznać za zakończoną. Jeszcze raz wszystkim dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...