Skocz do zawartości

Alternatywa dla HiLevel


Rekomendowane odpowiedzi

Wielu z forumowiczów korzysta z fabrycznej jednostki + DSP z sygnałem HiLevel.

Czy rozwiązanie polegające na wyciągnięciu sygnału sprzed końcówki mocy i jego konwersja na optyk przy użyciu konwertera Analog to Digital nie da lepszego efektu? Sygnał o niskim poziomie nie będzie pokonywał długiej drogi, konwerter można zainstalować w radiu, co za tym idzie nie będzie narażony na zakłócenia i inne problemy jakie są przy wyciągnięciu RCA z radia.

Nie spotkałem się z takim rozwiązaniem wiec na pewno ma jakieś wady, ale poza utratą sterowania głośnością z kierownicy nie widzę innych wad.

Nie chce porównywać tego rozwiązania do wyciagnięcia optyka jeszcze sprzed dekodera cyfrowo analogowego tylko to rozwiązanie kontra HiLevel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście regulacji głośności jestem świadomy.

Cały czas mam z tylu głowy inne źródło, jak np HEC USB audio lub X10T 2 jednak ciagle podłączanie i odłączanie urządzeń przy moich 15-20 minutowych ciągłych przejazdach po mieście będzie denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł, masz kogoś kto coś takiego jest w stanie zrealizować? Jestem chętny by uczestniczyć w projekcie, obecnie Helix po HI input z fordoskiego radia. Oczywiście chciał bym dalej mieć możliwość wyjścia wysoko poziomowego, trzeba by porównać na ile jest to istotna zmiana bo pewnie tak, pytanie czy jest o co walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście regulacji głośności jestem świadomy.

Cały czas mam z tylu głowy inne źródło, jak np HEC USB audio lub X10T 2 jednak ciagle podłączanie i odłączanie urządzeń przy moich 15-20 minutowych ciągłych przejazdach po mieście będzie denerwujące.

 

Ja mam Fiio X5 i siedzi cały czas w aucie. Po co miałbyś ciągle odłączać tego X10T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, na razie pomysł urodził się w głowie.

Na pewno eliminujemy zniekształcenia końcówki mocy i pozbywamy się jakichkolwiek zakłóceń po drodze, gotowy konwerter nie jest drogi:

 

KONWERTER RCA DO TOSLINK COAXIAL

https://allegro.pl/oferta/konwerter-2x-cinch-rca-do-toslink-coaxial-6562199472

 

Ja mam Fiio X5 i siedzi cały czas w aucie. Po co miałbyś ciągle odłączać tego X10T?

Sterowanie z iOS jest uciążliwe, musiałby być pod ręka a przez okno będzie kusił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia znaleźć osobę która podejmie się wszczepienia do radia tego konwertera. Może ktoś ma namiary na takiego elektronika. Natomiast u mnie jest modułowa budowa, radio bez wyświetlacza, ciężko będzie je na stole odpalić bez samochodu by czegoś poszukać, tu może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał się martwić złodziejami to bym się przesiadł w autobus :wink: Ja w tym przypadku wolę wygodę użytkowania niż życie w strachu, ale wiadomo, każdy sam decyduje.

Czego oczy nie widzą to nie kusi, to nie jest życie w strachu tylko minimalizowanie zagrożeń. Dwa razy miałem „włam” do auta, więcej szkód niż wartość skradzionych fantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja nie jest głupia, lecz jest to wybór między mniejszym złem, a nie pozbawieniem wąskich gardeł, jak w przypadku klasycznego wyciągnięcia RCA, które trafiałoby do wzmacniacza.

Rozwiązanie technicznie tego nie jest niczym skomplikowanym, lecz i tak będziesz miał tę samą liczbę miejsc ingerencji w sygnał. Każdy proces we wzmacniaczach, przetwornikach, procesorach jest obarczony jakimś "przekłamaniem". 

Czy na wyjściu z procka uzyskasz lepszej jakości sygnał, gdy wyjdzie on z Twojego radia w sygnale wysokim po wcześniejszym przejściu przez wzmacniacz, trafi na odwrotną konwersję w procku i zostanie dopiero przetworzony na sygnał cyfrowy, czy wtedy gdy weźmiesz wcześniejszy sygnał w niskim poziomie, od razu trafi do jakiegoś ADC i w postaci cyfrowej przejdzie przez auto do procka.

Wyprowadzenie niskiego poziomu z radia to mały koszt. Jeśli masz dostęp do ADC sensownej jakości, to warto byłoby przetestować. To dość istotne, bo choć nie znam budowy DSP Helixów, to należy przypuszczać, że producent w tej klasie sprzętach nie traktuje po macoszemu wejść Hi-input.

Edytowane przez TomoMadej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z tego co udało się osiągnąć w moim setupie opartym o HI input ale jak wszystkim wiadomo zawsze jest chęć by coś poprawić. Jestem umówiony z Stanec by podłączyć jego Player bezpośrednio cyfrowo do procesora, dam znać jak to wypadnie i czy degradacja występuje na zauważalnym poziomie poprzez wzmacniacz w seryjnej jednostce. W sumie to sporo osób było zdziwionych kiedy dowiadywało się że to czego słucha leci z telefonu przez BT z Tidala a potem do procesora trafia sygnałem głośnikowym. Tak że posłuchamy już niebawem i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o xduoo i hibylink, bardzo wygodne choć oprogramowanie na ios może sprawiać problemy, grajek leży w zabudowie, odłączam tylko jak chce podpiąć w domu

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest inne , skąd to utarte przekonanie , ze przepuszczenie sygnału przez wzmacniacz końcowy w jakiś istotny sposób degraduje ten sygnał ?

 

Istnieje właśnie takie przekonanie, że te scalaki w radiach są marnej jakości, ponieważ po podłączeniu systemów przez RCA do zewnętrznych wzmacniaczy ludzie odczuwają różnice w graniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest inne , skąd to utarte przekonanie , ze przepuszczenie sygnału przez wzmacniacz końcowy w jakiś istotny sposób degraduje ten sygnał ?

 

Przy dobrej końcówce mocy pracującej w klasie AB nie powinno być z tym problemu w większości aplikacji ( może delikatnie wyższy poziom szumu, ale i tak praktycznie niezauważalny, szczególnie gdy jest opcja przełączenia końcówki w tryb Line Driver). Jednak większość nowych jednostek ma na pokładzie końcówki pracujące w klasie D a te już nie są takie fajne, szczególnie gdy nie pracują ze znamionowym obciążeniem ( wejścia Hi input zazwyczaj mają kikukrotnie większą impedancję niż typowe 4 ohm głośnika ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje właśnie takie przekonanie, że te scalaki w radiach są marnej jakości, ponieważ po podłączeniu systemów przez RCA do zewnętrznych wzmacniaczy ludzie odczuwają różnice w graniu.

 

A to , ze pobierają czymś za 20 zl , to juz nie piszą .

 

 

 

 

Przy dobrej końcówce mocy pracującej w klasie AB nie powinno być z tym problemu w większości aplikacji ( może delikatnie wyższy poziom szumu, ale i tak praktycznie niezauważalny, szczególnie gdy jest opcja przełączenia końcówki w tryb Line Driver).

 

To mialem na myśli , w zestawieniu ze znikomą impedancją źródła i sygnałem symetrycznym ( zbalansowanym ) jest optymalnym sygnałem do transmisji , porównywalnym z technikami Pro i w załozeniach znacznie lepszym sposobem na przesył sygnału niż przez RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest inne , skąd to utarte przekonanie , ze przepuszczenie sygnału przez wzmacniacz końcowy w jakiś istotny sposób degraduje ten sygnał ?

 

A ja odpowiedziałem na tę wypowiedź odnoszącą się do wpływu wewnętrznego wzmacniacza na sygnał  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odpowiedziałem na tę wypowiedź odnoszącą się do wpływu wewnętrznego wzmacniacza na sygnał  :wink2:

 

No dobrze , tylko nie da się zrobić przełaczenia 1 do 1 , tylko trzeba ten sygnał ze wzmacniacza pobrać i "przemienić " na RCA .

A sonicznie jest to suma tego co wnosi wzmacniacz i tego czym zamieniamy ten sygnał na RCA. Takie coś za 20 zl może nie dawać poprawnego obrazu możliwości .

 

Proponuję skupić się na realnych zjawiskach jakie są udziałem tego sposobu transmisji ,

 

 

 

 

To mialem na myśli , w zestawieniu ze znikomą impedancją źródła i sygnałem symetrycznym ( zbalansowanym ) jest optymalnym sygnałem do transmisji , porównywalnym z technikami Pro i w załozeniach znacznie lepszym sposobem na przesył sygnału niż przez RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat przeniesiony z forum:


"Car AudioWszystko o Sprzęcie Car Audio"


do


"Car AudioJestem tu nowy - dział dla poczatkujących"


 


Podpięto na prośbę użytkowników, mądre słowa dotyczące różnic między sygnałami, szczególnie w odwiecznych rozważaniach high input vs wyciąganie RCA z jednostki.


Edytowane przez mamusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...