Skocz do zawartości

Peugeot Partner II by stanec


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 247
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hejka

 

Z małych aktualizacji to dorzuciłem w aucie takie małe urządzonko co odłącza mi napięcie na kablu remote w momencie gdy zapomnę wyłączyć system audio. Gdy np. napięcie spadnie poniżej 12,3V to następuje odłączenie zasilania a gdy napięcie wzrośnie o 1V to znów się załączy (czyli gdy np. odpalę auto). Można oczywiście te wartości ustawiać według uznania.

 

 

804c59873e788d94.jpg

 

45ee98bdfa6beccc.jpg

 

 

 

 

Zamówiłem również akumulator w technologii LiFePO4 i czekam na wysyłkę z Chin, więc pewnie ze 2 miesiące się zejdzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hejka

 

Mały update systemu, wleciał nowy aku w technologii LiFePO4 80Ah do długich odsłuchów na postoju i będą zmiany na słupkach, czyli zestaw Scan Speka wylatuje a na jego miejsce wchodzi Tweeter SB Acoustic Satori TW29TXN-B oraz średniak też z serii Textreme czyli MW16TX-4. Plus jeszcze jeden projekt się pojawi jak znajdę czas, zajawka na zdjęciu.

 

 

TqmMLtP.jpg

 

4fAoYBo.jpg

 

Y43pOIi.jpg

 

 

Jz63loc.jpg

 

gGsgfmh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązku okazania słupka z głośnikami na badaniu nie ma więc spokojnie, nawet jak dostanie kartkę z uwagami zakłada zwykły plastik i muszą mu podbić.  :wink2: Oby diagnosta przetrwał badanie jak przyjdzie do głowy mu posłuchać zestawu Michała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby stalowej konstrukcji do średniaka, bez przesady :-)

Słupki robocze wstępnie ogarnięte, czas posłuchać i postroić. Średnica bardzo szczegółowa, słychać sporo niuansów dźwiękowych, nie wydziera się, dźwięk trzymany w ryzach przy większych głośnościach. Raczej przeźroczysty niż ocieplony, za kotarą czy coś tego typu.

 

Góra bardziej podchodzi pod brzmienie twardych membran jak beryl, szybsze wygaszanie dźwięków, bardziej konturowe, spokojniejsze niż SS, ale nie brakuje powietrza. Jest to jednak inne brzmienie niż SS i może się podobać. Dużo osłuchiwania i strojenia przede mną ale potencjał dosyć spory. 

 

Być może przydałaby się większa komora na średniaki albo coś w stylu otworu stratnego z tyłu słupka, ale to trzeba będzie potestować.

 

 

 

11Cyo0B.jpg

 

yVGgXpG.jpg

 

x4VYKKu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słupki robocze wstępnie ogarnięte, czas posłuchać i postroić. Średnica bardzo szczegółowa, słychać sporo niuansów dźwiękowych, nie wydziera się, dźwięk trzymany w ryzach przy większych głośnościach. Raczej przeźroczysty niż ocieplony, za kotarą czy coś tego typu.

 

Góra bardziej podchodzi pod brzmienie twardych membran jak beryl, szybsze wygaszanie dźwięków, bardziej konturowe, spokojniejsze niż SS, ale nie brakuje powietrza. Jest to jednak inne brzmienie niż SS i może się podobać. Dużo osłuchiwania i strojenia przede mną ale potencjał dosyć spory.

 

Być może przydałaby się większa komora na średniaki albo coś w stylu otworu stratnego z tyłu słupka, ale to trzeba będzie potestować.

 

 

Jest opis grania wyżej w stosunku do SS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Wrzucam mały upgrade tego co się zmieniło w aucie. Od ostatniego wpisu zmieniły się głośniki na słupkach, wleciały Focale Utopia a Satori wleciały do kolumny domowej. Zmieniłem też woofery na Satori WO24TX, natomiast po dłuższych odsłuchach również poleciały do domu, i tak oto mam całą kolumnę na textremach 🙂 natomiast w drzwi wróciły moje ulubione i jak dotąd niezastąpione Revelatory 26W. Z grubsza zmiana wynikła z tego, że woofery Satori trochę mniej wytrzymują niż Revelatory, szybciej klękają, są trochę cichsze, natomiast są to bardzo dobre woofery, mają inną charakterystykę, grają bardziej zaokrągolnym basem, również nisko schodzącym i bardzo szczegołówym. Niemniej wykop z Revelatora i jego mocarność lepiej się sprawdza w aucie 🙂 

 

Słupki z Satori natomiast wyleciały z powodu swojego również spokojniejszego usposobienia, Focale dają więcej życia w graniu, są ostrzejsze tam gdzie powinny. Natomiast nadal to są bardzo dobre glośniki. Dlatego też w domu zostają bo tam się lepiej sprawdzają. Zmieniła się również skrzynka na suba (nadal mój ulubiony Fi Audio Q15 w BR). Z 140l na 100l, po prostu zajmuje mniej miejsca, ciutke gorzej schodzi, ale da się przeboleć.

 

Wleciał też Helix P Six Ultimate dzięki Rożkowi, dziękuję 🙂

 

 

Dziękuję za pomoc osobom, które pomogły mi przy tych ostatnich zmianach jak dorobienie nowych paneli na woofery i słupki czy strojenie auta, nowa skrzynka na suba.

 

Foteczki

 

 

 

IMG-20230313-WA0007.jpg

IMG-20230313-WA0004.jpg

20230502_193128.jpg

20230502_195831.jpg

20230514_143441.jpg

20230508_000823.jpg

received_781641153550919.jpeg

20230828_121259.jpg

20230802_115301.jpg

20230508_203740.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Various napisał:

Eee, tonalnie tam wszystko jest jak najbardziej z rozdziału SQ. Żadnego basshead 😉

Nie do końca bo tego wf jest zdecydowanie za dużo.. wybiega ponad resztę systemu ale wkoncu to taki projekt :)

 

bardziej sql 😉 ale zdecydowanie szkoda tych berylowych tw na takie uderzenia membrany 😉 oby się jej pokruszyły. Zdarzało się to przy mocniejszej 12 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...