Skocz do zawartości

Zasilanie Focus mk1 + dobór odseparowanego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

Czytałem forum i tematy związane z moim autem i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania mianowicie mam fabryczny alternator 80A, akumulator 45Ah Centra,  big 3 na przewodach 35mm2 spawarka, zasilanie wzmacniacza 25mm2.  Pytanie jest następujące czy wydoli prądowo zasilić dwa wzmacniacze Peiying PY2H30R zasilający subwoofer audio system R12 i Crunch GPX 1000.4, który miałby zasilać zestaw odseparowany. Dodatkowo wiadomo osprzęt auta czyli xenon, grzane fotele, tylna szyba i dwa okna w prądzie. Prosiłbym też o polecenie jakiegoś zestawu odseparowanego, który dobrze zagra w focusie mk1 kombi. Tematów na ten temat było sporo ale z 2009 roku więc na pewno od tamtej pory dużo nowego sprzętu wyszło ;) Jeśli coś z zasilaniem byłoby według Was nie tak to bardzo proszę o porady, co zmienić lub dołożyć. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Czytałem forum i tematy związane z moim autem i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania mianowicie mam fabryczny alternator 80A, akumulator 45Ah Centra, big 3 na przewodach 35mm2 spawarka, zasilanie wzmacniacza 25mm2. Pytanie jest następujące czy wydoli prądowo zasilić dwa wzmacniacze Peiying PY2H30R zasilający subwoofer audio system R12 i Crunch GPX 1000.4, który miałby zasilać zestaw odseparowany. Dodatkowo wiadomo osprzęt auta czyli xenon, grzane fotele, tylna szyba i dwa okna w prądzie. Prosiłbym też o polecenie jakiegoś zestawu odseparowanego, który dobrze zagra w focusie mk1 kombi. Tematów na ten temat było sporo ale z 2009 roku więc na pewno od tamtej pory dużo nowego sprzętu wyszło ;) Jeśli coś z zasilaniem byłoby według Was nie tak to bardzo proszę o porady, co zmienić lub dołożyć. Pozdrawiam :)

Na początek to ja bym aku wymienił na co najmniej 74 ah, i do wzmacniacza minimum 35mm, alternator najlepiej 120 a, no i zestaw który bym polecił od siebie to Hertz hsk 165

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku wleci zapewne właśnie coś 75Ah AGM. Myślałem właśnie na 35 do rozdzielacza i dalej zależnie od terminala wzmacniacza bo zbyt gruby przewód też nie wlezie. Z alternatorem jest problem bo nie mogę znaleźć pasującego do tegoż forda innego niż ten co jest teraz :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku wleci zapewne właśnie coś 75Ah AGM. Myślałem właśnie na 35 do rozdzielacza i dalej zależnie od terminala wzmacniacza bo zbyt gruby przewód też nie wlezie. Z alternatorem jest problem bo nie mogę znaleźć pasującego do tegoż forda innego niż ten co jest teraz :/

U mnie w Leonie pasował z Passata b6 180 a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie te dwa wzmaki pracując w trybie mocy RMS łykną ci cały prąd z alternatora...

Albo zejdź z mocą kupując inne wzmacniacze o mniejszej mocy, albo skręć te wymienione minimum o 1/3.

Czyli ok. 370W w mostku dla PY i 4 x 50W dla CRU.

Wtedy będzie ssanie na poziomie 40A max., ale ze wskazaniem na 35A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie te dwa wzmaki pracując w trybie mocy RMS łykną ci cały prąd z alternatora...

Albo zejdź z mocą kupując inne wzmacniacze o mniejszej mocy, albo skręć te wymienione minimum o 1/3.

Czyli ok. 370W w mostku dla PY i 4 x 50W dla CRU.

Wtedy będzie ssanie na poziomie 40A max., ale ze wskazaniem na 35A.

Kurde to muszę szukać alternatora. Przerabiał ktoś ten temat w fordzie co podejdzie? I ile amper powinien mieć żeby uciagnac zestaw? Py chce zmienić na monobloka audio system r 1250. Czy od razu uderzać do Kevina? [emoji28]

 

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...