Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, za niedługo przymierzam się do wygłuszania wszystkich drzwi, zakupiłem już maty na przód, na tył dokupię jak kasa będzie :D. Na blachy daję Stp silver, a na boczki tapicerki piankę k6s. Teraz pytanie: Mam Seata leona, i jak większość vagów wewnętrzna blacha jest ściągana,Tak o ściągam boczek wygłuszam go pianką potem ściągam tą blachę, i wygłuszam blachę drzwi, potem wyciągam tą blachę która jest pomiędzy boczkiem a gołymi drzwiami, i czy opłaca się ją wygłuszać z obydwu stron? Czy tylko wystarczy jak ją wygłuszę od strony kabiny?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy z jednej, ale jesli jest mozliwosc, to warto wykleic z obu stron, stworzysz lepsza odgrode dla glosnika, sam tak zrobilem u siebie.

Nie martw sie ze zdusisz glosnik, nic podobnego sie nie stanie, wrecz przeciwnie, to tylko na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Mając tak łatwy dostęp i sposób wykonania tego zabiegu aż się prosi o obklejenie obydwu stron tej grodzi .

Nie jest to konieczne jednak na pewno więcej pracy  przełoży się na stworzenie lepszego "środowiska " dla woofera .

W Lagunie miejsca które mogłem oklejałem z obydwu stron i było warto .

 

IMO

Nie ma co cmokać , obawiać  się   lub  zastanawiać . Zawsze  przyłożenie się do tematów wykonania podstawowych zabiegów montażowych 

wpływa na osiągnięty efekt końcowy .Zmniejsza także ilość zapytań na forum  z cyklu zalepiłem ,zrobiłem i słabo  działa .

Następnie ze zdjęć wychodzi że po prostu chęci  i odrobiny determinacji zabrakło  aby jednak to zrobić po prostu  dokładnie .

 

Pozdrawiam i tej determinacji  życzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tylnych może zamontuje też głośniki albo zostaną seryjne, muszę je wygłuszyć, dlatego że przy większej głośności słychać jak tapicerka drga. I mam jeszcze pytanko dla tych którzy mają wygłuszone drzwi,duża jest różnica w basie jak sie wygłuszy drzwi? Teraz mam seryjne głośniki i powiem szczerze że potrafią poruszyć luaterkami. Ale jeden z przodu od strony pasażera kończy swój żywot bo zaczyna charczeć. Dostałem dzisiaj maty i piankę, zastanawiam się czy mi starczy na cały przód,mam 10 mat 75x50 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył sobie odpuść i przełącz tak, żeby tylko przód i grał :)

 

Kolego nie robił bym tyłu, ale jak pisałem wcześniej nawet jak wylacze tył to przednie głośniki powodują że tylna tapicerka wpada w rezonans, przy okazji wymienię wszystkie spinki od tapicerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie robił bym tyłu, ale jak pisałem wcześniej nawet jak wylacze tył to przednie głośniki powodują że tylna tapicerka wpada w rezonans, przy okazji wymienię wszystkie spinki od tapicerki

To wystarczy ze tylne okleisz z 1 strony i dasz pianke pod tapicerke, nie musisz sie tak ostro do nich przykladac jak do przednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To które woofery masz tam podłączone, że tak trzepie. I bez wzmacniacza?

 

Tak oryginalne woofery przednie z wyłączonym tyłem powodują że z tyłu mi tapicerka lata.

 

 

 

To wystarczy ze tylne okleisz z 1 strony i dasz pianke pod tapicerke, nie musisz sie tak ostro do nich przykladac jak do przednich.

 

Ja jestem taki że jak coś robię to musi być porządnie a nie na odpier.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja jestem taki że jak coś robię to musi być porządnie a nie na odpier.....

Nie mowie, ze na odpierdziel zaraz, zrob dobrze, ale nie ma sensu w tym wypadku wyklejac obu stron, bo nic to nie poprawi po prostu.

Wyeliminuj tylko brzeczenie tapicerki i ciesz sie graniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie, ze na odpierdziel zaraz, zrob dobrze, ale nie ma sensu w tym wypadku wyklejac obu stron, bo nic to nie poprawi po prostu.

Wyeliminuj tylko brzeczenie tapicerki i ciesz sie graniem :)

 

Wydaje mi się że pianki mam wystarczająco na 4 pary drzwi,jak zostanie mi maty to tył też zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z własnego doświadczenia z VAG iem

Mam bore i przednie drzwi zrobiłem z jednej strony drzwi. Po jakimś czasie rozwoju instalacji w drzwiach pojawił się Woofer R6A, który grał od samego dołu, i niestety drzwi poszły do poprawy (zostały wyklejone z dwóch stron)

A teraz czekam na ciepło żeby zrobić tył bo brzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z własnego doświadczenia z VAG iem

Mam bore i przednie drzwi zrobiłem z jednej strony drzwi. Po jakimś czasie rozwoju instalacji w drzwiach pojawił się Woofer R6A, który grał od samego dołu, i niestety drzwi poszły do poprawy (zostały wyklejone z dwóch stron)

A teraz czekam na ciepło żeby zrobić tył bo brzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które maty użyć do wyciszenia drzwi.

Vibrofiltr 400 zł

CTK Premium 500

STP Gold 600

 

Cena z montażem. Usłyszę jakąś różnicę? Cena za przednie drzwi gdzie będą głośniki. Tył 100 zł tańszy od powyższych kwot ( czy jest sens wygłuszać tył ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Co do tyłu to nie mam pojęcia czy jest sens jeżeli nic tam nie będzie grać. Chyba ze dla efektu samego wyciszenia auta jeżeli jest Ci za głośno to wtedy tak.

Ja u siebie będę na pewno z tyłu zaklejal mata otwory technologiczne bo oryginalna szmata/folia musiała puścić i dobiega z tyłu z prawej str znaczny szum. Ale mi zostało maty po przodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...