Skocz do zawartości

Zasilanie taramps hd8000 2ohm


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sam oceń na co stać ten wzmacniacz.

Link do manuala Taramps HD 8000:

http://www.xtremewebshop.com/public/43535935_Manual-HD-8000-NEW-Rev2015-SITE1.pdf

Chłonie prąd jak gąbka wodę... ale chcesz mieć szyby w aucie, więc elektrownia powinna wystarczyć.

Pakietu kondków nie przewidujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam oceń na co stać ten wzmacniacz.

Link do manuala Taramps HD 8000:

http://www.xtremewebshop.com/public/43535935_Manual-HD-8000-NEW-Rev2015-SITE1.pdf

Chłonie prąd jak gąbka wodę... ale chcesz mieć szyby w aucie, więc elektrownia powinna wystarczyć.

Pakietu kondków nie przewidujesz?

Jak pradu mało to co polecacie żeby w pełni wykorzystać jeden cx15d2?

Cenowo tak między 1500 a 2000 oczywiście może być taniej. Bo na dwa hifony to rzeczywiście trzeba prądu od groma,a w sumie to ma być do słuchania nie do drag,obecnie mam vbd2 ale trochę mi brakuję mocy choć dźwięk z niego jest bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak pradu mało to co polecacie żeby w pełni wykorzystać jeden cx15d2?
Cenowo tak między 1500 a 2000 oczywiście może być taniej. Bo na dwa hifony to rzeczywiście trzeba prądu od groma,a w sumie to ma być do słuchania nie do drag,obecnie mam vbd2 ale trochę mi brakuję mocy choć dźwięk z niego jest bardzo dobry.

 

Manual mówi że CX15 to 4.5kW rms więc można próbować HD5000, nie miałem tego suba i nie powiem ile potrzebuje ale jeżeli chcesz go wykorzystać w znaczącym stopniu to te 4/5kW musisz wygospodarować zapewne.

Zaplecze masz dosyć dobre jak na początek i 500F na dzień dobry mogło by podołać, ewentualnie jeżeli masz środki to 1000F ( nie ma co się rozdrabniać :D

Z wydajnych pieców to brazylia oraz jest stosunkowo tania, a o "jakości" to raczej możemy sobie darować dyskusje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem i nie mnie to oceniać co to są za kondensatory ale na ich stronie jest reportaż jak przeprowadzali doświadczenia na tych kondensatorach i na każdym zdjęciu są w oryginalnych opakowaniach maxwell ,dlaczego zdjęli opakowanie i tak sprzedają jakiś powód musiał być? może źle że nabieram podejrzeń od razu ,ale taki się urodziłem

http://www.portalnaukowy.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=219:superkondensatory-w-praktyce-mikroprocesorowa-zgrzewarka-i-przecinarka&catid=51:elektroprojekty&Itemid=120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz grać na tym setupie, bez przesady, pilnuj, żeby prąd nie zjedżał ponizej 12,8v a bedzie dobrze. Nie zawsze maksem trzeba rozkrecać sprzęt. Można grać tyle na ile pozwala nam prąd. Nie napisałeś jakie to aku też :) 500F się nada do lekkiego bufora, ale na pewno nie przytrzyma na sztywno poborów hd8000.
Jeżeli masz opcje, Twój problem mocno rozwiążą dwa alternatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu na blogu opisał test w nst. warunkach:

 

5 ohm...2500W...13,1V...spr. 91%

2.5 ohm...4850W...12,3V...spr. 95%

1 ohm...5900W...11,3V...spr. 74%

Jakie prądy zasysa? Łatwo policzyć :)

To w moich warunkach prądowych i finansowych rezygnuje z HD8000 musialbym miec z trzy alternatory po 220 i to by chyba zabrakło.

Zastanowię się nad hd5000 albo coś lepszej jakości w okolicach 3kw i do 2000zl macie coś do polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


To w moich warunkach prądowych i finansowych rezygnuje z HD8000 musialbym miec z trzy alternatory po 220 i to by chyba zabrakło.
Zastanowię się nad hd5000 albo coś lepszej jakości w okolicach 3kw i do 2000zl macie coś do polecenia?

Do 2000 zł z nowych to jedynie brazylia, ale z używek to już można coś pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...