Skocz do zawartości

Ulepszenie obecnego sprzętu - PASSAT B7


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już mam zbudowany poprawny system przedni, z którego jestem zadowolony. Widzę, ze druga elektroda się tu robi, co trochę mnie martw

 

" Mógłby ktoś pomoc z ukierunkowaniem tweeterow? Obecnie mam ustawione na krzyż, prawy na kierowcę, lewy na pasażera... chciałbym jednak popróbować innych ustawień, jakie są inne sprawdzone sposoby? Jeżeli obok tweetera wpadłby średniak to kierunkowa go podobnie jak tweeter? Czym sobie pomoc, jakis ruchomy kinkiet? Słupki mam dosc małe, tweeter zabudowany jest również blisko słupka, bez komory, czy jest wiec jakieś proste rozwiązanie, które nie odsunie tego tweetera na czas prób za daleko od słupka? "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Już teraz są nie potrzebne. Ale ciągle będzie mało :) A na fabryce jak dźwięk był i z przodu i z tyłu było całkiem przyjemnie.

 

Chyba że rzeczywiście 3 Way polecę. Tylko jaki tu midrange dokupić do tych moreli żeby mi jakościowo pasował?

Na seryjnym zestawie to i owszem, tyl pasuje bo jest glosniej a i tak czasy nie sa zgrane i jakosc glosnikow i dzwieku z nich nie powala. Systemy wyzsze seryjne bucza zamiast grac- np Bose w Megane 3. 

 

Jak ja kocham jak ktoś mówi ze tył jest niepotrzebny. Dla kierowcy to może nie, ale dla pasażerów jak najbardziej. Trochę głupio w towarzystwie, gdy znajomi wiedza ze interesujesz się car audio, a wsiądzie Ci ktoś do tylu i wrażenia będą gorsze niż z seryjnego systemu. Można zrobić tył tak, ze nie słychać go z przodu, np. w nowych Lexusach tak jest.

Nie wiem jak Ty ale ja swoje CA ulepszam dla siebie (no i ewentualnie dla pasazera po mojej prawej). Jesli jedzie ktos ze mna z tylu to wole z nim(i) porozmawiac niz wlsuchiwac sie w muzyke. A jak ktos chce posluchac lepiej czy glosniej to nie ma problemu- delikwent musi usiasc z przodu. Nie bede wydawal nie potrzbnie kasy zeby ktos z tylu przez godzine posluchal jake to mam 'fajne' hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupio w towarzystwie, gdy znajomi wiedza ze interesujesz się car audio, a wsiądzie Ci ktoś do tylu i wrażenia będą gorsze niż z seryjnego systemu.

Nie wiem ile w życiu słyszałeś, ale nie rzadko jeżdżę na tylnym fotelu żony samochodem i jakoś lepiej to gra niż z serią na tyle :P

Ale nie mam zamiaru narzucać swoich poglądów, skoro chcesz inwestować w tył dla pasażerów to dlaczego nie iść za ciosem i tweetery nie zabudować w słupki B, następnie nabić czasy i ustawić poziomy tak, by to dla nich (pasażerów) granie było najlepsze. No bo jak to tak, wstyd robić granie pod siebie, co znajomi sobie pomyślą jak nakarmisz ich byle jak zrobionym tyłem, lub co gorsza - jego brakiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, popadacie w skrajności :-) Chodziło mi o to, że różni ludzie mogą mieć różne potrzeby i nie ma co swojego punktu widzenia pokazywać jako jedynego słusznego. Ja u siebie mam akurat zrobiony system pod kierowcę, ale dopuszczam myśl, że inni mogą chcieć mieć inaczej. Bycie lepszym od serii może nie być trudne a może być trudne, zależy jaki samochód. Ja w Lexusie NX byłem miło zaskoczony serią, ponieważ zaskoczyło mnie to, że nie słychać tylnych głośników gdy siedzisz z przodu, a gdy siedzisz z tyłu na pewno pomagają. Nie mówię tutaj o jakieś scenie, bo tego tam nie ma, i nie każdy tego oczekuje. Nie róbmy to już offtopa, wróćmy do wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khazar, ostatnio ktoś pytał który zestaw 3 way zamontować bo chce grać głośniej i czyściej niż seria w E46 bodajże to non stop namawiałeś na 2way bo 3 way nie będzie zestrojone i nie wydobędzie z nich wszystkiego co najlepsze. A teraz mówisz że każdy ma inne oczekiwania co do sprzętu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie jest to proste, skad ktos kto nie slyszal dobrego 2way ma wiedziec ze chce 3way. Ktos kto chce grac mocno i z wykopem to polecilbym mu Focala a nie Morela :-) i tak dalej i tak dalej... ani ja nie wiem co on chce, ani tak naprawde on nke wie czego chce, wiec to wrozenie z fusow. I ja tez sie ucze caly czas czegos nowego, stad inne podejscie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tzn tyle co: robić sobie na zlosc. Zastanawia mnie na ile sposobów można się jeszcze przypieprzyć, ale pewnie niedługo się dowiem. Zachowujecie się jakbyście byli z Elektrody. Napisałem ze moim zdaniem do mocnego słuchania muzyki Focal będzie trafniejszym wyborem od Morela. I teraz zrobiły się zawody... a jak Focala nie zamontujesz dobrze to nie będzie grało, a co masz do Morela, a to a tamto. A nikt już nie wie o co chodzi w tym wątku, nikt nie podpowie, tworzycie po prostu śmietnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Panowie. ODGRZEWAM KOTLETA :D

 

Wracając do mojego ostatniego problemu. wszystko skończyło się tak :

 

Miałem kupić DSP, Jednak nie kupiłem, Miałem kupić midrange do dołożenia do moich maximo ultra. Nie kupiłem. Zdecydowałem się na polepszenie jakości głośników. Mianowicie kupiłem Morel Elate 6.2 (zwrotka Mx22.2 Tweet mt23 i Woof SW6) a maximo ultra pójdą najprawdopodobniej na tył auta.

Chcę teraz uzyskać najlepsze możliwe granie dlatego DSP się mimo wszystko przyda, jednak zdecydowałem się na wymianę radia (RNS510) PASSAT B7 (żeby pozbyć się konwerterów sygnału które mi psują jakość ) na takie z DSP

 

 

Polecicie mi jakieś dobre radio 2DIN ?

 

Budżet maks - 2000zł

Może być używane

 

Zależy mi na:

 

Procesor DSP, ogólnie super jakość dźwięku bo z tego powodu zmieniam radio,

 

minimum 3 pary RCA

 

Działająca kierownica multifunk (odbieranie połączeń, zmiana stacji radiowej, głośniej/ciszej) nic więcej nie potrzebuje\

 

Działająca oryginalna kamera cofania z czujnikami przednimi, tylnymi (wyświetlające się na ekranie sensory)

 

I tyle

 

Nie musi mieć nawigacji, ani żadnych innych bajerów, i tak nie będę tego używał.

 

Może ktoś z Was posiada takowy sprzęcik w aucie i mógłby podzielić się doświadczeniem. Przekopuje aukcje, szukam i szukam. Co prawda znalazłem parę różnych modeli ale nigdzie nie podają czy działa kierownica, czy działają czujniki parkowania itd.

 

Pomożecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryku, jest takie radio to Clarion nx706e ewentualnie nowy model nx807e.

Sam brałem pod uwagę ta jednostkę, ale w przyszłym roku planuje wymianę Passerati z B7 na B8 i doszedłem do wniosku, ze DSP będzie lepsza opcja.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie kupiłeś to tu masz listę kompatybilności interfejsu Maestro.

 

http://maestro.idatalink.com/compatible-radios

 

Integruje on wszystkie te funkcje o których mówisz. Gorzej jest z dostępnością tych urządzeń na naszym rynku ale niektóre modele da się kupić. Pasaty są obsługiwane przez Maestro RR. Sam interfejs jest tani, kosztuje koło 100$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczupaczek

Ten GMS raczej nie posiada typowego DSP.

Ma coś, co udaje DSP.

Edit.

Cofam powyższą opinię. Opierałem się na prostej instrukcji, która nic nie wspomina o typowych cechach DSP...

Ale wzmacniacz faktycznie musi być :)

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczupaczek

Ten GMS raczej nie posiada typowego DSP.

Ma coś, co udaje DSP.

Posiada ustawienie czasów, korekcję barw, i możliwość uciecia częstotliwości na każdy kanał.

Czy to mi nie wystarczy? :)

 

Do tego mega dużo funkcjonalnych rzeczy, typu yanosik, Google maps itd.

 

Jak czytam opinie czy jakieś recenzje to wszyscy podkreślają że jakość dźwięku jest super.

 

W tym momencie po wymianie systemu na Elate już i tak jest dobrze. W porównaniu z morel maximo ultra to jest przepaść. Wszystkie dźwięki są na wysokim poziomie. Nawet słychać mlaskanie ustami wokalisty :)

Ale jednak trochę zniekształceń przy wyższych głośnościach jest.

Myślę że to wina samego radia, jak i obniżenia jakości sygnału poprzez te konwertery sygnału (z high na low).

 

Jeżeli masz Grzeczny52 jakąś propozycję to proszę podaj, jeszcze radia nie kupiłem to może zmienię zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...