Skocz do zawartości

Ustawienie Equalizera ( 10 band ) w radiu samochodowym


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem samochód z gotowym lekko customowanym car audio.

Generalnie szukam pomocy w ustawieniu bandów w equalizerze (jest ich 10) i jakoś nie mogę znaleźć własnego ustawienia, więc może ktoś podzielił by się jakimś sprawdzonym configiem ?

Na ogół słucham muzyki elektronicznej (z bassem jak i z wysokimi) oraz Rapu i radia :)

 

W aucie zainstalowane są:

4 boczne głośniki od Alpine, 2 małe przy progach szyby przedniej oraz Subwoofer, wzmaczniacz, kondensator z tyłu.

Radio to Erisin ES890G (trochę chińszczyzna, ale działa i daje rade :)   -można ustawić 10 bandów Eq oraz osobno poziom Loud i Subwoofer dla tuby.

Jest też opcja Center, jednak nie wiem za co ona odpowiada ... -ktoś wie ?

 

https://www.erisin.com/erisin-es890g-62-car-multimedia-system-with-tv-tuner-dvd-gps-player_p488.html

 

Wiem, że najlepiej jak każdy ustawi coś pod siebie, ale coś nie mogę znaleźć "swojego" configu, więc może akurat coś od Was się sprawdzi  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tych rzeczy służy mikrofon pomiarowy plus dobra karta dźwiękowa. Wszystko masz opisane w dziale wszyst k sprzęcie car audio. Polecam ci zacząć czytać na forum. Miła lektura.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

a bez tego się nie obejdzie ? ponieważ nie mam mikrofonu pomiarowego, a w kwesti karty dźwiękowej to jedynie integra w laptopie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez doswiadczenia w temacie będzie Ci trudno, sam zestaw głośników to jedno, drugie ich montaż a trzecie to akustyka samochodu. Wiec musisz niestety dzialac sam, nikt Ci gotowca nie podeśle bo nie byłoby sensu. Zawsze można się podratować puszczeniem sygnału o różnych częstotliwościach i dostrojenie na ucho, ale to raczej półśrodki. Jak chcesz to zrobić dobrze to przydałby się właśnie taki mikrofon, albo po prostu podjechać do kogoś kto Ci to zrobi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...