Skocz do zawartości

przęt do około 2000zł, bez skrzyni basowej, auto całkowicie wytłumione


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 
na forach na ktorych siedze, zapadly kurtyny, brak ludzi, brak odpowiedzi w temacie, wiec o rade Was poprosze 
Mam składanego golfa mk3, od podszewki, chcialbym przy okazji dac temu autu, jakies audio, więc tak; interesuje mnie radio, wzmacniacz, glosniki na przod, przewody, dystanse, z pieca rezygnuje, bo raz, ze bagaznik jest maly, a dwa, zle mi sie to zestawienie golf i piec w bagazniku kojarzy. 
Auto cale bedzie wytlumione, po za dachem. 
Doradzicie mi? 
Gatunek muzyczny jest różnojaki, nie mam sprecyzowanego. 
Kwota ok 2000zł, moze byc i nieco wiecej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...interesuje mnie wzmacniacz, ale z pieca rezygnuje, bo bagaznik jest maly

 

Piec to inne określenie wzmacniacza. Z tego co zrozumiałem rezygnujesz z subwoofera jedynie błędnie nazwałeś.

W tym budżecie celujesz tylko w sprzęty nowe, czy używane również wchodzą w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi, każdy ma prawo do pomyłki, szczególnie na początku przygody.

Wywnioskowałem, że nie chcesz suba, ponieważ kojarzy Ci się bejsowozami z okolicy dudniącymi przesterem. Oraz miejsce w bagażniku. I tu Cie zaskoczę, są też małe subwoofery, które nie zajmują dużo miejsca i służą tylko do uzupełnienia dolnego pasma, do odciążenia frontu, a nie do dudnienia, nie słychać ich na zewnątrz (tym bardziej po wygłuszeniu bagażnika i klapy).

Każdy głośnik jest stworzony do odtworzenia innego pasma, warto zastosować subwoofer i odpowiednio wszystko ustawić/zgrać ze sobą. Tak by dźwięk tworzył jedną całość mimo iż wydobywa się z kilku głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykłady subów do małego litrażu:

ReAudio Re8s4, Re10s4,

U-dim element el-804,

Hertz ES200

Helix W8

Gladen SXQ 08

I jeszcze kilka innych się znajdzie, skrzynki 8-14l to maleństwa.

Jedziemy dalej, bo nie tylko o suba tu chodzi.

Alpine Ute-92bt/Pioneer Mvh-x580bt/x580dab (w uzywce szukaj)

Druty zasilające - spawarka simplexa,

Interkonekty - takie by nie zbierały syfu;)

Przód z gotowych zestawów na pasywce: Excursion SHX-6c, bądź idąc w górę Morel Tempo Ultra, Powerbass 3xl-60cx, Hertz HSK,

Przód aktywnie: nic Cię nie ogranicza;)

Wzmacniacze (piece;D) po wstępnym dobraniu sprzętu i podliczeniu mamony.

Ogólnie fajnego sprzętu jest dużo, nie da się ot tak wybrać dla kogoś. Wszystko już zostało opisane i nie ma sensu tego przepisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raddiodense, uklony w Twoja strone :)

 

 


Druty zasilające - spawarka simplexa,
Interkonekty - takie by nie zbierały syfu;)

 

to mi absolutnie nic nie mowi :)

 

A zakladajac, ze wybralbym ktoras opcje z podanych przez Ciebie, wowczas, jaki wzmacniacz do tego dobrac? 

No i czy opcja suba jest az tak potrzebna, czy mozna jego brak jakims konkretnym glosnikiem zastapic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody zasilające:

https://www.weldtrade.pl/miedziane-przewody-spawalnicze-c-71.html

Przekrój należy wybrać adekwatny do poboru wzmacniaczy.

 

Prościej, taniej i szybciej jest sklepać skrzynkę z mdfu jak robić komory pod suby w tylnych wrotach. Rezygnując całkowicie z głośnika subniskotonowego skazujesz się na ubogi dół pasma, a midwoofery w przednich wrotach na katusze. Oczywiście istnieją 165mm głośniki subbasowe, ale to nie zadziała w przypadku systemu 2way.

Jeżeli chcesz być zadowolonym z grania idź utartymi szlakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzi o kable spawalnicze jako zasilające bo są bardzo dobre i sporo tańsze niż te typowo do CarAudio. Interkonekty czyli kable RCA, np z rockforda kosztują ok 100 zł para i będą co najmniej dobre :) Bagażnik w G3 nie jest aż tak mały nie przesadzaj, jakaś skrzynka Closed ~20l wystarczająca do większości 10" nie zajmie wiele miejsca a dzięki nie głośniki przednie troszkę odpoczną :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega nie chce tego Suba w bagaju to porządnie wygłuszone drzwi z dystansami mdf, mocnym piecem i głośnikami załatwia tę sprawę. Oczywiście najlepiej wcześniej się osłuchać gdzieś bo później można się lekko zdenerwować ale były już takie tematy.

Ja mam 2 way aktywnie bez Suba i jest bomba mimo że mam kombi i miejsca dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na przodzie AS H165 pedzone AS R100.4 tez aktywnie ale bez suba to owszem na wycieczke mozna jechac ale na codzien jest niedosyt.

 

Problemem jest znalezienie mocnego zestawu przedniego i mocnego wzmacniacza w cenie do 1500zl, kolega potrzebuje jeszcze radio i przewody.

W tym wypadku radio jako podstawa systemu i powinno byc wybrane jako pierwsze- obojetne nowe czy uzywane. Pozniej za reszte kasy mozna pomyslec jak ugryzc zestaw przedni i czym go zasilic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żebyś kiedyś odsłuchał sobie te wf co mam bo tnąc je nisko robią masakrę w aucie jak i na zewnątrz, oczywiście drzwi muszą być na beton do kwadratu co jest mega trudne. Niestety dosyć rzadko wystepuja :(

W moim wypadku cały zestaw przedni tw,wf, 2 piece i radio kosztowało 1600 zł, nie licząc kabli. Ale to jest nic w porównaniu z tym ile już wtopiłem szukając tego zestawu.

Przede wszystkim najlepiej się gdzieś osłuchać, są odpowiednie tematy do tego i zachęcam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żebyś kiedyś odsłuchał sobie te wf co mam bo tnąc je nisko robią masakrę w aucie jak i na zewnątrz, oczywiście drzwi muszą być na beton do kwadratu co jest mega trudne. Niestety dosyć rzadko wystepuja :(

W moim wypadku cały zestaw przedni tw,wf, 2 piece i radio kosztowało 1600 zł, nie licząc kabli. Ale to jest nic w porównaniu z tym ile już wtopiłem szukając tego zestawu.

Przede wszystkim najlepiej się gdzieś osłuchać, są odpowiednie tematy do tego i zachęcam.

Ale nie masz pewności ze w jego drzwiach ten głośnik zagra tak samo dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak moze nie. Biorąc pod uwagę twoja wypowiedź można stwierdzić że wszystkie opinie wf na forum są nic nie warte jeśli nie miało się ich w swoich drzwiach.

Aczkolwiek czymś się trzeba kierować żeby dojść do swojego celu i nie stracić przy tym fortuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak moze nie. Biorąc pod uwagę twoja wypowiedź można stwierdzić że wszystkie opinie wf na forum są nic nie warte jeśli nie miało się ich w swoich drzwiach.

Aczkolwiek czymś się trzeba kierować żeby dojść do swojego celu i nie stracić przy tym fortuny.

Podam Ci prosty przykład z życia, w Krakowie i na Śląsku jest kilka jak nie kilkanaście samochodów z r6a na pokładzie, i co samochód brzmienie jest inne, więc środowisko w jakim pracuje głośnik ma ogromne znaczenie na dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...