Skocz do zawartości

Kolejna przeszkoda w instalacji - próby i brak rezultatu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Otóż czy po wyprowadzeniu przez siebie RCA (w porównaniu do roboty osoby trzeciej, nadawało na wszystkie kanały), czy też po kupieniu konwertera Audio System HLC 4-Plus, nie mogę uporać się z podłączeniem.

 

Opis sprzętu w próbie:

Głośnik z zestawu Audio System Radion R165 Evo,

Wzmacniacz Rodek 4100a,

pierwotnie wyprowadzone RCA, a teraz konwerter - Audio System HLC 4-Plus (masa z radia do konwertera, 12V z radia - co nic nie zmienia, bo taki sam efekty czy bez konwertera poprzez RCA czy z)

Kabel zasilający łącznie 6 metrów, 35 mm2, OFC (30 cm od akumulatora zastosowany bezpiecznik 60A, suma bezpieczników na wzmacniaczu 75A)

Kabel uziemienia łącznie 1 metr, 35 mm2, OFC, podpięty do karoserii auta,

Kable głośnikowe OFC, 2,5 mm2,

Kabel sygnałowy Kicx 4x RCA, OFC, konektory pozłacane 24K, potrójnie ekranowany.

 

Radio - loudness Off, bass/treble na 0, bez EQ

Po podłączeniu do wzmacniacza w trybach Full lub HP, przy Level 9V (min), radio ustawione na 25/30 (według zaleceń do ustawienia Level/Gain) gra baaaaaardzo cicho - porównanie to głośnik laptopowy przy skali w windows 1-2/100. Po zejściu na 7V-5V głośność ulega niewielkiej zmianie, natomiast zaczyna się bardzo ostre charczenie głośnika (coś jakby przyłożyć do mocno grającego subwoofera śrubokręt) + dźwięk jest kartonowy (jak z głośników komputerowych starych takich białych z membraną w kształcie zaokrąglonego prostokąta) i zniekształcony. Problem występuje przy podpięciu na jakikolwiek kanał wzmacniacza.

Przy ustawieniu BP jest praktycznie niesłyszalny (może minimalnie czasem, zależnie od ustawienia).

Nie mam pomysłu jak z tego wybrnąć i na co stawiać jako potencjalny problem...

Zgłupiałem totalnie, bo myślałem, że moje wyprowadzone RCA jest do kitu (dla testu i porównania z macherem, którego robotę także wkleiłem na forum - moje działają każde kanały + bez trzasku przy wyłączaniu, ale usunąłem to rozwiązanie na ten moment po przeczytaniu co jeszcze powinienem zrobić, na czym już się nie znam). Tweeter oryginał dalej podpięty do radia nie powinien stanowić jakiegokolwiek problemu, bo już naczytałem się, że można takie rozwiązanie stosować tym bardziej z konwerterami, aby nie tracić kanału tył na np. sub.
Wygłuszenie i powyższy zestaw jak na razie tylko na przodzie (dopóki nie uporam się z sygnałem) - podpięte bezpośrednio do radia grają bezproblemowo.

 

Na ten moment odłączyłem kabel masy, zasilajacy (od bezpiecznika do aku) i wyjąłem wzmacniacz bo wypadłem z pomysłów.

Prosiłbym o jakieś porady co sprawdzić, to rzutem na taśmę wszystkiego jutro mogę spróbować. 
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż podjechałem do domu, żeby podłączyć. Sytuacja analogiczna, przy 7-5V zaczyna harczeć (a raczej harczy ostro). Jak ustawie HP i odetnę ostro niskie, to może zlece do tych 6V. Głośność komórki max (Samsung S9+), głośnik natomiast to samo. Praktycznie poziom laptopa 2-10/100 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przy telefonie jest to samo, to znaczy że radio ani konwerter nie jest problemem. Sprawdź jeszcze kable głośnikowe przy wzmacniaczu i głośnikach, zwrotkach czy nic nie pomotałeś. Wzmacniacz możesz dać na pasmo "full" i ma grać poprawnie (filtry ogarniesz później).

Sprawdzałeś głośniki pod samym radiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przy telefonie jest to samo, to znaczy że radio ani konwerter nie jest problemem. Sprawdź jeszcze kable głośnikowe przy wzmacniaczu i głośnikach, zwrotkach czy nic nie pomotałeś. Wzmacniacz możesz dać na pasmo "full" i ma grać poprawnie (filtry ogarniesz później).

Sprawdzałeś głośniki pod samym radiem? 

 

Głośniki teraz grają pod samym radiem z racji, że wpierw zrobiłem przód, a potem bawiłem się w wzmacniacz itp... Grają bez problemu, ale wolałbym wzmacniacz, aby nie katować radia bo są sporo mocniejsze + skoro już wydałem tyle pieniędzy to muszę to jakoś ruszyć aby zagrało pod wzmacniaczem. Może to wina tego elementu?

 

Teraz do radia poprowadziłem jedynie remote pod 12V, aby wzmacniacz odpalił.

 

Kabel minijack-rca = komórka (Samsung S9+) -> wzmacniacz (Rodek 4100a) był 1 metrowy,

głośnik podpięty (z zestawu który jeszcze nie jest podłączony) poprzez kabel 2.5mm2 ofc o długości może 30-50 cm do testu.

Więc nawet nie było szans tym razem na zakłócenia itp przy przewodzie głośnikowym lub sygnałowym.

 

Efekt był ten sam jak powyżej. Bardzo cicho mimo max głośność na komórce, a kręcenie Level w dół dawało tylko wieksze harczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kanały to samo, w ani jednym teście (wyprowadzone RCA/konwerter Audio System HLC 4-Plus/minijack-RCA (1 metr) z telefonu/głośnik testowy (ten sam co na przodzie) z kablem max 20-30 cm aby nie zbierać zakłóceń) nie zagrało to głośniej, ani bardziej czysto (a wręcz znacznie gorzej) niż randomowy laptop przy głośności max 10/100. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toruń.

 

Ogółem w okolicy ciężko z elektronikami, ciężko z ogarnieciem czegokolwiek.

 

Mimo, że testowo położyłem kabel sygnałowy obok zasilającego teraz (ile razy można coś zmieniac/kombinować) to zaryzykowałem kupnem innego wzmacniacza.

 

Kolejny powód do zbesztania, gdyż to Crunch 1200.4.

Jednak zostanie, bo wszystko działa bezproblemowo i mam już swoją traumę przez ten używany wzmacniacz...

Będę miał może i słabsze granie, ale za to spokojną głowę.

 

Jedynie co pozostało to zabawa Full/HP, gain na przód/tył, oraz zwrotnice pasywne. Próbuje coś wykombinować, ale nie wiem czy brać 5V jako sygnał wychodzący z konwertera czy dopasować pod siebie.

 

Czułość wzmacniacza to 7V - 0.1V.

 

Nie korzystam z usb bo tam co MP3 to inna kompresja, głośniej/ciszej (spore różnice), a między BT, a USB to to drugie gra mimo wszystko 2x głośniej.

 

Chce to wysterować ładnie pod BT (spotify non stop+youtube/ogyoutube/yanosik/Google maps), ale tu też problem.

Samsung S9+ zależnie od najwyższych poziomów głośności ubija/wzmacnia poszczególne zakresy częstotliwości (pewnie każdy telefon tak ma. Słychać jak na zakresie pomarańczowym po kolei ubija sopran, średnie, a na końcu chyba bas. Ostatnia kropka vs przedostatnia to ostre cięcie basu bez różnicy głośności).

 

Muszę jeszcze kilka razy poczytać jak sobie inni radzili.

 

Mam na ten moment na około godzinie 10/11 gain na przód i tył. Jeszcze nie gra to tak jak bym chciał.

 

Dlaczego? Ciężko mi ocenić przestery. Teraz gra akceptowalnie, ale jak dałem raz na godzinę 12 (gain w połowie, radio wszystko flat, bez loudness) to uwypukliły się syczki (wcześniej wycofane mocno, ewentualnie podbicie radiem) i lepsza kontrola basu + tył nie grał niekontrolowanie połową pasma (woofer ładnie dosyć zaczął separowac poszczególne zakresy).

 

Tylko, że nie mam pojęcia jaki zakres napięcia wypluwa konwerter. Jeżeli brać 5v to już lecę za ostro, ale poniżej tego co mam czyli godziny 10/11, o graniu na flat można zapomnieć - wszystko się zlewa, jedyny ratunek to loudness + jazz-blues i treble/bass.

 

Jutro chce zobaczyć jeszcze raz okolice godziny 12 gain, bo teraz co mnie denerwuje to dość wysunięte okolice 200-1000 hz. Zredukowalem to zwortką i zejsciem cięcia woofera na 6dB/okt zamiast 12 (według instrukcji trochę wolniej tnie, ale też nie podbija tego właśnie zakresu)

 

Pytanie też czy tył dostaje to samo napięcie co przód + czy na konwerterze robić sumowanie na kanale B, kanału A (tył dostanie sygnał przód+tył regulowany konwerterem,którego więcej/mniej w tej sumie). Nie jestem pewny jaki zakres grania wypluwa radio na tył - być może powinienem zsumowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.strefacaraudio.pl/topic/52960-ustawianie-gaina-czysta-matematyka/?fromsearch=1

Taką lektura polecam, poza tym odnośnie odtwarzania, spróbuj plików FLAC z usb

I odezwij się do kogoś z forum z Twojej okolicy, może pożyczy jakiś wzmacniacz na podmianke i przy okazji doradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było ale dlaczego nie zmienisz radia na testa ? W tym mogę pomóc coś tam leży na półce ale do mnie masz 50 km.

 

Głównie ze względu czujników parkowania (przód też, gdzie przeszkoda dalej/bliżej ten głośnik głośniej/ciszej się odzywa), rozmowy, sterowanie z kier + przyszła zmiana na navi RNEG2/RT6 (w tej sytuacji z tym co mam to tylko kwestia plug 'n play). 

 

Zapewne dałoby radę wszystko załatwić jeżeli odstawić wymianę na navi, jednak czuję, że to pewnie byłby koszt x2 dobrego radia + radio. 

Musiałbym wszystko przeanalizować, zobaczyć, czy jest możliwość podłączenia niefabrycznego bez straty funkcjonalności (szczególnie czujniki, żeby się odzywały jakkolwiek. Auto spore i doceniam tę funkcję w 110%), a potem... finanse. Dopiero co kupione auto, porobione wszystko, opłacone, wygłuszenie, jakieś tam audio - wiadomo, portfel od razu chudy.

 

W sumie to pobawiłem się gainem ponownie, jest akceptowalnie. Jutro poprawię wygłuszenie, a raczej zrobię małą modyfikację. Chcę na otwory technologiczne nałożyć oryginalne wygłuszenie (sztywne), a na to matę (zamiast od razu matę). Te otwory duże nie są, więc nie robiłem dziur na płaskowniki specjalnie, ale coś mi przeczucie mówi, aby dać ten oryginał też. Wszystko po to, by ciśnienie nie odkleiło lub nie powodowało przypadkiem jakiś wybrzuszeń/odkształceń - gry maty jak membrana pasywna po czasie w miejscach niesklejonych..  Może bezpodstawnie się martwię, ale pomyślałem o tym po montażu i postanowiłem dziś by to poprawić jutro.

 

Temat cały generalnie do przemyślenia. Jeżeli wymiana, to bez utraty funkcjonalności. Wtedy zrobię listę "to-do" i sukcesywnie pozmieniam jeżeli taka opcja zaistnieje.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość zasłonić otwory technologiczne blachą, ew chociaż jakimiś płaskownikami, żeby mata nie była "sama" to zrób to, ja nie wierzyłem, że może być taka różnica - zrobiłem u siebie drzwi bez blach, nie byłem zbytnio zadowolony, bo ledwo to grało, zasłoniłem otwory pełną blachą, na to mata 2,5mm i zaczęło to plumkać, tak, że pożałowałem, że od razu tego nie zrobiłem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...