Skocz do zawartości

kręta droga - e39 :)


Ruffy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jakiś prostszy sposób na ustawienie odpowiednio gaina?

Przy wzmacniaczu dwukanałowym zasilającym przód odseparowany na zwrotnicy pasywnej najczęściej pozytywnie skutkuje ustawienie czułości na wzmaku gdzieś w okolicy wartości takiej jak radio potrafi maksymalnie wypluć.

Ale że masz więcej jak jeden wzmak, to się sprawa trochę bardziej komplikuje, tym bardziej im więcej wzmacniaczy jest a właściwie to gainów do ustawienia. Ustawienie gainów dla powiedzmy odseparowanego, dzielonego aktywnie przodu i suba sprowadza się właściwie do takiego rozkręcenia bądź skręcenia gainów aby narastanie sygnału było proporcjonalne dla wszystkich wykorzystanych kanałów. Gdy któryś kanał wypluwa zbyt wiele mocy, na przykład dla tweetków, to tłumisz go za pomocą l-pada bądź używając tłumienia z radia/proca. Celem tego kręcenia jest uzyskanie równowagi tonalnej w jak najszerszym zakresie vol na radiu. Dalej zostaną Ci jeszcze cięcia, czasy itp. wiec nie będzie prosto ale jednej zmiennej siejącej zamęt się już pozbędziesz :)

Pewnie można by to było napisać językiem technicznym ale raz, że nie mam ochoty się wysilać a dwa, że by pewnie brzmiało sporo bardziej bełkotliwie niż powyższe.

Niech kto inny się z tym technicznym baruje  :hyhy:

 

 

dotarłem do Twoich postów z których mógłbym Cię porównać do szamana który próbuje zaczarować jadowita kobrę

No były takie tematy gdzie musiałem czarować i udomawiać różne mniej albo bardziej jadowite i dzikie stwory :hyhy:   ale ten o gainach akurat do nich nie należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 190
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sinoff to za mało widocznie przeczytałem :D 

 

O proszę autko widuję na mieście nawet nie wiedziałem że z forum  :)

 

 

 

 

Najlepiej na słuch  :wink:  

 

Może jakiś spocik? :D

 

Dziś zrobiłem alternator, wymieniony regulator i teraz napięcie jest większe bo 13.8-14 jednak jest jeszcze bardziej niestabilne, przy 32/35 i skręconym przodzie, licznik mruga w rytm basu, Xenon normalnie świeci... muszę dalej kombinować, zakupiłem juz kondensator, będzie podpięty tylko pod mocniejszy wzmacniacz jakieś 20-30cm od niego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jednak bez big3 się nie obejdzie...

A jednak się obejdzie, napięcie przestało spadać, do wzmacniacza podpiąłem drugie przewody, kondensator 20cm od wzmacniacza, nawet jak mocno depta to jest elegancko, spadek o 0.2v. Zastanawia mnie też to że po podpięciu drugiej pary przewodów ten sub nawet na rozkreconym przodzie gra bez problemu i przebija się przez przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnica przewodów ta sama? może więcej miedzi w miedzi :rotfl: najważniejsze że sie uspokoiło :super:

Średnica ta samą, śmieszne jest to że zamawiałem od dwóch różnych dostawców przewody. Od jednego 25mm2 są twarde że ledwo idzie wygiąć przewód, a drugie są mięciutkie i elegancko się wyginają, cena za metr w obu przypadkach taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planów na modernizację jest dużo ale to dopiero na wiosnę bo aktualne drzwi pochłania rdza także wpadną nowe, od razu zrobie drzwi od nowa.

- zmienić dystanse bo aktualne wsadziłem bez zabezpieczenia, spuchły i się rozwarstwily, w dodatku są słabej jakości i słabo pasują

- wyciągnąć tweetery z boczków i wsadzić je w trójkąty lusterek

- wyciągnąć woofery z pod tapicerki na wierzch, to się wiąże z przeróbką drzwi bo seryjna maskownica jest na 13cm

 

Zastanawiam się też jaka jest różnica w ukierunkowaniu mida i tw, czyli granie prosto w kierowcę, nad lewarek/pod lusterko czy nad podłokietnik na wysokość głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę tak, choć nie wiem jak ma zestrojone obecnie, zresztą ufika średniak to nie głośnik montowany w większości ca

 

Dzięki , chyba bym sie nie domyślił :wink2: , ale system z takimi głośnikami i w podobnej lokalizacji zaprezentowałem 6 czy 8 lat temu

( gliwicka wiosna , któraś edycja pikniku strefy czy śląskie spoty )

A co do średnicy , to chyba podstawowy zakres jest podobny do większości głośników stożkowych .

Audio to dziedzina gdzie wystepuje wiele koncenpcji i sposobów realizacji , a prawidłowa ich weryfikacja i zastosowanie skutkuje czasami pozytywnym skutkiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że pan pierwszy użył tych przetworników, i jak zawsze ma pan rację, ja cały czas próbuję coś zrobić z marnym skutkiem, brak wiedzy i doświadczenia, ale może kiedyś przypadkowo mi się uda :-p

 

Może lepiej sukcesywnie zapoznawać się z zagadnieniem niż liczyć na uśmiech losu :wink2:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małymi krokami próbuję zgłębiać wiedzę z pomocą kolegów z forum

 

 

tweetery i średniaki mają mieć inne kąty?

 

chyba to nie zagra....

 

 

Tylko jak widzisz musisz weryfikować te poglądy , bo niektóre z nich prowadzą na manowce .

Być może trzeba sięgać tez odrobinę głębiej niż tylko zasoby forum CA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...