Skocz do zawartości

Brak dźwięku (działają tylko tweetery)


Thorni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.
 

Prosiłbym o rady i wskazówki w następującej sprawie. Od razu mówie, że nigdy nie bawiłem się w car audio ponieważ seryjne instalacje póki co mi wystarczają. Otóż moim samochodzie (Mitsubishi Galant '99) z seryjną instalacją audio padły głośniki. Po prostu z dnia na dzień przestały działać. Myślałem,że coś jest nie tak z radiem, więc podpiąłem drugie ze starego auta i efekt był ten sam - dźwięk tylko w tweeterach. Rozmawiałem z kolegą i przypuszcza, że spaliło cewki w głośnikach a oszczędziło tylko te w tweeterach. Winowajcą podobno jest radio (bezpiecznik cały).

 

Teraz moje pytanie, czy te informacje dają już jakiś pogląd na to, co się mogło stać i jak to naprawić? Czy spotkaliście się z takim problemem? Na dniach bede rozbierał tapicerkę na drzwiach, więc podrzucę fotki. Wasza pomoc będzie nieoceniona, gdyż jeżdżę już kilka miesięcy bez muzyki, a mam teraz trochę czasu coś w tym pogrzebać. 

 

Jeżeli trzeba coś pomierzyć, zlutować to dam radę, tylko nakierujcie.

 

Z góry dzięki za pomoc,

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

zacznij od najprostrzego sprawdzenia głośników (przewodów)

wyciągnij radio i sprawdz które przewody są od głośników i zmierz przejście ew. bateryjką 1,5v przykładając sprawdz czy głośnik delikatnie puka

Cześć.

Wiem że po roku odpisuje, ale za bardzo auta nie używałem.

Otóż problem był nieruszony. Dzisiaj do tego wróciłem. 

Sprawdziłem bateryjką, tylko tweetery cykają, głośniki martwe. Macie jakiś pomysł, co dalej z tym zrobić we własnym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tylko tw działają to reszta głośników uszkodzona. należy je wymienić ale sprawdzić co radiem bo możliwe że radio je uszkodziło. więc jak zainstalujesz nowe i podłączysz pod stare radio może się okazać że za długo nie podziałają

weź radio i podłącz na stole do jakiegoś  starego głośnika którego nie będzie szkoda jak się zepsuje i sprawdź wszystkie kanały czy grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...