Skocz do zawartości

Jankusowy Busik - Renault Master 2017


Jankus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale na większe otwory poszły 3 warstwy i jest beton.

 

Ja mam 8 warstw włókna szklanego w drzwiach i nie ma betonu, ale te 3 warstwy maty przy wooferach 16 powinny styknąć jako tako. Myślę, że po prostu sformułowanie "drzwi zrobione na beton" jest zbyt często używane, nawet jak do betonu bardzo daleko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W sumie racja, nie na beton. Ale brzmią dobrze, jeśli chodzi o kwestię pukania palcem w matę w miejscach otworów technologicznych. Fajny głuchy dźwięk, bardzo podobny jak w miejscach gdzie pod matą jest blacha. Do tego nie podaje pod paluchem, jak już to miejscami a do tego potrzebo nieco siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalone. Nic nie wybuchło, nie spaliło się. Gra, byle jak ale gra. Są do ogarnięcia jeszcze tapicerki, rękaw wokół woofera, gainy, czasy, zwrotka, eq, skrzynka na suba i rozgrzanie głośników bo leżały ponad rok. Woofery są przykręcone na wkręty z płaskim łbem.

 

post-12801-0-74798700-1569397447_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pojdzie szybciej:-)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

Nie tyle co szybciej co, jeszcze tylko to i to... i to to i koniec. Dziś się wyrobię. No i się wyrobiłem. 

Założyłem tapicerki, ale dałem na nie jeszcze trochę maty żeby nie latały za bardzo. I o dziwo po zamontowaniu boczków, pojawiło się znacznie więcej kicku i basu z wooferów. Naprawdę sporo kicku się zrobiło, Helixy w busie kopią bardziej niż K2P w Pasku.

Udało się skręcić skrzynkę. Nie wiem ile ma litrów, pierwszy projekt przewidywał 16 litrów ale wyszło mniej. Ciężko powiedzieć ile, ale starałem się maksymalnie wykorzystać miejsce pod kanapą. Dzięki temu tylna ścianka jest pod kątem tak samo jak sufit. Skrzynka oczywiście skręcona i sklejona. Z wiórówy 16 albo 18mm. Udało się ją jeszcze obić i nieco wygłuszyć w środku. Do wygłuszenia wykorzystałem trochę maty CTK i pianki GMS. Co do maty to pomaga, bo wiórówa to nie jest jakiś mega materiał na skrzynki. Co do samego suba to Hertz nawet daje radę, nie jest to może jakieś potężne zejście, ale czuć jego obecność. Do roli uzupełniacza sprawdzi się bardzo dobrze.

 

post-12801-0-88440400-1569449182_thumb.jpg

 

post-12801-0-30577000-1569449252_thumb.jpg

 

post-12801-0-02307900-1569449324_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczki sztywniejsze i bliżej drzwi więc pewnie i ruchy "membrany" z maty w drzwiach zminimalizowałeś czym zrobiłeś je jeszcze sztywniejsze to i kicka masz więcej. Oby tak dalej

 

Nabazgrane w Note 9

 Dokładnie o tym samym pomyślałem. Tapicerka w masterze trzyma się ma 9 śrubach i 8 kołkach. Przy takiej ilości łączeń, obecność tapicerki może mieć wpływ na grę.

 

post-12801-0-04629200-1569481458_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś postępy? Zastanawiam się na audio w moim busie. Wygłuszałes jakoś dodatkowo kabinę?

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

Gra, czasy ustawione, cięcia też już zdążyłem przetestować. Jak dla mnie na pierwszą wrzutę wyszło świetnie. Sub jest trochę twardy i bardzo kopliwy ale to może być kwestia skrzynki o nie znanej mi dokładnie objętości. Myślę ze ma jakieś 13-14 litrów. Może kiedyś kupię JLa 10W1 ten potrafił już zagrać z 11 litrowej budki w poprzednim busie.

Samej kabiny nie wygłuszałem ale zrobiłem to z paką. Nie jakoś dokładnie od małe kawałki na płaskich elementach. Plus za wnętrze jest taki że żadne plastiki nie grochoczą. A tego się spodziewałem. Jak masz jakiś zalegający sprzęt to ładuj, szkoda żeby się kurzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 miesiące temu...

W sumie dobrze że temat nie został zamknięty, wystarczy dopisać że rocznik 2017 i 2022 i można dalej ciągnąć temat. Zaczynam się rozglądać za sprzętem do nowego busa rocznik 2022, mam plan na 3-way + sub. Tylko jak go ugryźć, opcji jest kilka

- kupić cały nowy zestaw z przedziału cenowego do 1500 zł 

- dorwać od kogoś set MID + tweeter + zwrotka pasywna woofer nie jest problemem to się ogarnie aktywnie 

- może kupić zestaw 4" i upchnąć w trójkącie średniaka, bardziej jako free się niż z komorą zamkniętą

- chodził mi po głowie jeszcze pomysł z 3-4" głośnikiem współosiowym, morele integry dobrze się sprawdzają jako set MID+tweeter, można by wybrać coś innego ale najlepiej jakby był na zewnętrznej zwrotce

Najpierw zacznę od znalezienia jednostki głównej, w grę wchodzi CDE193 i UTE-92 tyle że ich nie ma, wycofali je ze sprzedaży. Szybciej można kupić cde-w296 ale tam zwrotka na paśmie tweetera nie schodzi poniżej 1khz, ale w sumie można wykorzystać zwrotkę na wzmacniaczu.

Sprzętu żadnego nie mam, stąd takie niezdecydowanie.

Co myślicie? Jaki kierunek obrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...