Skocz do zawartości

Subwoofer do kombi 800zł


R3D
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem 2x25mm2 z aku 6mb bo to van, big nie ruszane, pobór 550-600rms, sub + przód coś koło 100rms na kanał. Spadków nie mierzyłem, ale światełka nawet nie mrugnely

 

 

obydwoje chcemy dobrze

 

ostro lecisz :P

Ja już się nauczyłem, ze co za dużo to ZDROWO

Tyle razy zmieniałem decyzje, że na pewno w kolejnym aucie od razu puszczę 50mm2

W DS było 21mm bo tylko pod czterokanalowke, a po 3 miesiącach kładłem kolejne 21mm2 i łączny koszt większy a robota podwójna. Dlatego rozumie podejście części z Was. Różnica w kosztach nie jest duża a przy całej inwestycji w CA można uznać ze pomijalna, dlatego moim zdaniem warto w tym kierunku przesadzać

powinno być na forum coś takiego jak łapki w górę i w dół, ktoś mówi coś ok to łapa w górę inaczej w dół, SebekDS oczywiście w górę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Skoro twierdzisz, że to był mój problem i mojego auta to po czym wnioskujesz,że u gościa będzie na pewno lepiej tym bardziej na 16mm ? Tu Cię zdziwię bo zadbalem o dobre połączenia. Nie wiem na czym mierzysz te spadki ale muzyka nie ogranicza się tylko do kawałków gdzie jest więcej wokalu niż niskich tonów ale skoro on lubi nisko żeby ruszyło autem to trafi kiedyś na decaf zwłaszcza ultra niskich a tam prąd leci zdecydowanie mocniej "na strzała" a to nie obfituje w długowieczność wzmacniacza:) no chyba,że mierzysz przy akumulatorze... Ostatnio u kolegi sprawadzalem prądy na 25mm spawarze i 90Ah kwas wzmacniacz AB Audison około 400w 4ohm dla kickera. Owszem przy sweepie 50Hz prąd z początkowo 13.9V nie zlecial praktycznie nic ale już na decafie spadki nawet do 12.7-8V więc o czym Ty piszesz... W jakimś ciemnogrodzie niektórzy żyją chyba. Zapomnialbym chłopak ma plus i minus z aku i też około 4,5m bo hetchback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mnie nie dziwi - dla mnie 600 Wat i problemy z prądem, to nie jest nic zadbane. Nie brnij w to dalej. 35 mm2 to za mało na 600 Wat RMSu było ? Nie żartuj... Napisałem wyżej - czytam wszystkie posty, a nie wybiórczo, później napisał, że nie 16 mm2, a około 7 mm średnicy - ile to mm2 ? Sytuacja się w tym momencie diametralnie zmienia, ponieważ to by było już 35 mm2. Przy 35 mm2, to ja miałem w kombi spawarkę, na której siedział PPI DCX 1000.4 zasilający 2 x Excursion 12" po 400 Wat RMS każdy, porobione masy pod maską, alternator 120A, akumulator 90 Ah i nie było mowy o żadnych spadkach. Zapomniał bym, dodatkowo szedł jeszcze 25 mm2, który zasilał Phase Evo Opus 150.4 który napędzał front.

 

Ciemnogród ? To teraz to oświecenie polega na minimum 50 mm2 do każdej instalacji ? Ktoś np. nabędzie auto z położoną instalacją 35 mm2 i na Forum pierwsza rada to - wymień przewody  :rotfl: Sam nie miałeś zrobionej instalacji jak trzeba  - brak mas położonych pod maską, nikt nie zna stanu akumulatora, alternatora, czy masy stare nie były już zaśniedziałe, pordzewiałe i piszesz, że miałeś dobre połączenia i spadki przy całych 600 Watach ?  :ups: Jacy to ludzie kiedyś byli ciemni w tym Car Audio, jak to w ogóle u nich działało, grało ? Nie mam pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak nie mam po co brnąć dalej w dyskusje z SCA Team bo wiadome racje możesz mieć tylko Ty hah. Sam sobie zaprzeczasz człowieku.. Owszem nawet jeśli ma 35mm2 choć to też przyjęta Twoja teza to może nie mieć miedzi tylko alu i z brakiem danych typu stan aku altka czy porobionych mas może mieć duży problem przy 600w wiem co piszę bo miałem to w praktyce a Ty, że miałeś już porobione masy itp to nie stawiaj w tym świetle każdego nowicjusza z CA dlatego ja nie piszę, że potrzebny jest mu przewód minimum 50mm bo to nie do tego dążę ale nie rozśmieszaj mnie, że bez ingerencji w instalacje na 16mm przewodzie można ciągnąć 600w bez spadków ale oczywiście probujesz wybrnąć z tematu zasłaniając się, że gość nie ma 16mm tylko około 35 :) Lepiej napisz jeden rzeczowy post o tym co powinien poprawić by mieć stabilnie przy obecnym okablowaniu niż drążyć temat bez dna upierając się "a bo u mnie nie było mowy o spadkach" u Ciebie podkreśl to 5x bo nie każdy na starcie ma zrobioną dobrze instalację a jeszcze gdyby miał 16mm zamiast tych 35 może najlepiej alu to na pewno by mu to śmigało konkret. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że trzeba zachować proporcje w dwie strony, ważne jest także aby pomyśleć na przyszłość. Autor planuję modernizować przód. Jednak jeżeli na chwile obecną jego zasilanie okazałoby się wystarczające, nie ma potrzeby aby je aktualnie zmieniać, tym bardziej ze względu na ograniczony budżet. Na privie mówił że zdjęcie nie przekłamuje i ma srebrny kolor po skrobaniu nożykiem, choć rzeczywiście wygląda to na lgy.

 

Znalazłem chwile i napisałem mały kalkulator  do obliczania spadków dla prądu stałego. Faq Nazara mówi że dopuszczalny, bezpieczny spadek dla dwóch żył to 0,5V.

Kalkulator na razie uwzględnia miedź, jak jutro, pojutrze znajdę chwilkę to dopisze dla aluminium.

Mam nadzieje że komuś się przyda, poniżej link:

http://wkom.pl/kalkulator.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kalkulator ma się nijak do rzeczywistości ale to mniejsza w to.

 

Do autora tematu.

 

Jeśli planujesz wyrobić się w budżecie a chcesz żeby dobrze zagrało to próbuj szukać z używek wzmacniaczy typu Rodek 2180 / Impulse SD 500 wymieniony wcześniej a z subów nawet Excursion SHX 12 w br. Bądź coś od RE co napędzisz wzmacniaczem 600w 4ohm. Warto pomyśleć o zrobieniu BIG3 (na forum znajdziesz informację o tym) to w połączeniu z kablem jaki obecnie posiadasz powinno być wystarczające dla mocnego grania i spokoju ducha, że nic nie upalisz przy ostrym pałowaniu (zakładając, że alternator i akumulator masz w dobrym stanie). W przyszłości będziesz już sam wiedział co warto zmienić by prądu było pod dostatkiem :) Póki co takie rozwiązanie będzie dobre i w miarę tanie w zrobieniu (mowa o big3) a co do zakupu sprzętu to już zobaczysz co będzie obecnie na rynku bo budżet jest ograniczony więc szukaj. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kalkulator ma się nijak do rzeczywistości ale to mniejsza w to.

 

 

Jakieś argumenty? Czy poprostu tak się tobie wydaje?

Dodam że kalkulator liczy spadek na danych odcinkach przewodow miedzianych. Od pkt A do B, od zasilania do odbiornika. Instalacja musi być sprawna.

 

Do autora:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu... Polecał ktoś już RE-SR12 lub Excursiona SXR? To był mój pierwszy sub, i jak się okazało najfajniejszy gdyż ostatecznie do niego wróciłem ;)

Do tego jakiś Rodek 2180A i mamy przyjemne granie, z opcją masażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu... Polecał ktoś już RE-SR12 lub Excursiona SXR? To był mój pierwszy sub, i jak się okazało najfajniejszy gdyż ostatecznie do niego wróciłem ;)

 

Do tego jakiś Rodek 2180A i mamy przyjemne granie, z opcją masażu.

 

Jeżeli chodzi o SR12 to dosyć fajne suby :)

Koło 600w rms robi robote w br

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...