Skocz do zawartości

Subwoofer do kombi 800zł


R3D
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

 


Lepiej przewodza niż miedź? 

 

Nie domyśliłeś się z Raadka wypowiedzi, że może nie produkują z CCA ? Ja od tego producenta nie kojarzę aluminiowego fajansu, same OFC i to bardzo dobrej jakości.

 

16 mm2 na odcinku 4-5 m potrafi przenieść sporo prądu, czy drut jest najcieńszym ogniwem, czy bezpiecznik ? Przy jakim by przewodzie nie był, to nie ma przekroju zbliżonego do przewodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 mm2 na odcinku 4-5 m potrafi przenieść sporo prądu, czy drut jest najcieńszym ogniwem, czy bezpiecznik ? Przy jakim by przewodzie nie był, to nie ma przekroju zbliżonego do przewodu. 

 

Przeniesie i 200A ale z jakim spadkiem :P 

Można i na głośnikowych piec podpiąć tylko wiemy jakie tego będą efekty. 

16mm2 to takie min żeby nie upalić pieca za szybko, tym bardziej że masa będzie z budy, pod maską seryjne kable i mogą być problemy z masą :)

Już nawet nie mówi jak kolega będzie chciał wrzucić kolejny piec na przód :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zamieszanie zrobiło, międzyczasie kolega mi przysłał priv że nie ma oznaczeń na tym przewodzie, zrozumiałem że żadnych, być może błędnie dlatego dociekalem

 

bogus1984 widziałeś zdjęcie tych kabli co ma autor tematu? Poprosiłem go żeby zeskrobal nozykiem i miedź się ściera, wysłał mi zdjęcie. Wychodzi srebrny kolor chyba że aparat przekłamał.

Mówił że średnica 8mm czyli 25-30mm2

Dodam że wyleciało mi z głowy iż w pierwszym poście podana była marka przewodów, oczywiscie aluzja Raadek teraz jest dla mnie jasna

Pozatym oczywiście nie znałem tej firmy, żeby było jasne.

Przeniesie i 200A ale z jakim spadkiem :P

 

Dodałbym jeszcze ze przecież nie chcemy robić grzałki z przewodów,albo podpalic samochodu. Takze po to stosuje się przewód o większej średnicy aby uniknąć spadków jak pisze kolega wyżej, ale również w połączeniu z mniejszą "blaszką" zabezpieczyć instalacje przed nadmiernym nagrzewaniem i spaleniem przewodów.

 

 

Także mam nadzieję że nie tylko ja dowiem się coś z tego tematu

 

 

Więc sens wymiany jest tylko wtedy jezeli to aluminium, w przeciwnym wypadku bezpiecznie ma do dyspozycji 60A-80A bez spadków i topnienia się przewodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli ?

Ja mam na uwadze spadki

 

Co ja mogę mieć na myśli, hmmm. Rozumiem, że żartujesz w tym momencie. Nie musisz mi tłumaczyć, dlaczego taki a nie inny przewód, modnego ostatnio BIG 3 co to jest, co to jest alternator, akumulator i takie tam. Klasa wzmacniacza ? D, nie sprawdziłeś tego w Googlach, że mnie pytasz ? Co ma to do rzeczy, skoro ten wzmacniacz przy pełnym wysterowaniu pobiera ponad 70 A, tylko pewnie dla Ciebie to jest mały prąd ? Zakładasz zaraz (nie tylko Ty zresztą), że zaraz będzie ktoś zmieniał na coś "lepszego", dojdą ze 2 wzmacniacza, a minimum 1 - skąd to wiesz ? Domyślam się, że osoby piszące w ten sposób uruchamiają swoją wyobraźnię i radzą, jakby to była ich własna instalacja pod ich preferencje. Skąd znasz czyjeś oczekiwania ? Już teraz nie wystarczy jedna 4-5 kanałówka komuś, bo Tobie nie wystarczy ?

 

 

 

Takze po to stosuje się przewód o większej średnicy aby uniknąć spadków jak pisze kolega wyżej, ale również w połączeniu z mniejszą "blaszką" zabezpieczyć instalacje przed nadmiernym nagrzewaniem i spaleniem przewodów.

 

Wiem doskonale, w jakim celu instaluje się bezpiecznik, nie uważasz, że on jest i tak najcieńszym gardłem instalacji ? Przy muzyce nie pracuje pod sinusem, a przenosi większy prąd w peaku, jak jego wartość. 

 

Jeśli przewód ma 6-7 mm średnicy, to jeśli to prawda, to 35 mm2. Abstynent nadal będziesz namawiał na wymianę na spawarkę 50 mm2, BIG 3 i nie zapomnij o pakiecie kondensatorów... Mi na zdjęciu ten przewód na 99% przypomina LGY, czyli na 100% miedziany ma przewód, niech to będzie 20, a może nawet 25 mm2 to mało do mocy rzędu 500-600 RMS ? 

Edytowane przez bogus1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ten przewód wygląda w 100% na miedź, te tanie CCA maja grubość tych drucików mniejszą niż włosy... Podejrzewam że to kabel z instalacji domowej, sam u siebie taki zastosowałem od uziemienia, w środku wygląda identycznie. Nawet szwagier się ze mnie śmiał że "co to za kabel" a sam ma jakieś NO NAME CCA z resztą ode mnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Co ja mogę mieć na myśli, hmmm. Rozumiem, że żartujesz w tym momencie. Nie musisz mi tłumaczyć, dlaczego taki a nie inny przewód, modnego ostatnio BIG 3 co to jest, co to jest alternator, akumulator i takie tam. Klasa wzmacniacza ? D, nie sprawdziłeś tego w Googlach, że mnie pytasz ? Co ma to do rzeczy, skoro ten wzmacniacz przy pełnym wysterowaniu pobiera ponad 70 A, tylko pewnie dla Ciebie to jest mały prąd ? Zakładasz zaraz (nie tylko Ty zresztą), że zaraz będzie ktoś zmieniał na coś "lepszego", dojdą ze 2 wzmacniacza, a minimum 1 - skąd to wiesz ? Domyślam się, że osoby piszące w ten sposób uruchamiają swoją wyobraźnię i radzą, jakby to była ich własna instalacja pod ich preferencje. Skąd znasz czyjeś oczekiwania ? Już teraz nie wystarczy jedna 4-5 kanałówka komuś, bo Tobie nie wystarczy ?

 

Bez spiny, obydwoje chcemy dobrze.

Zaczyna się na jednym piecu budżetowo a z czasem wpada coś więcej :) 


 

 


Jeśli przewód ma 6-7 mm średnicy, to jeśli to prawda, to 35 mm2. Abstynent nadal będziesz namawiał na wymianę na spawarkę 50 mm2, BIG 3 i nie zapomnij o pakiecie kondensatorów... Mi na zdjęciu ten przewód na 99% przypomina LGY, czyli na 100% miedziany ma przewód, niech to będzie 20, a może nawet 25 mm2 to mało do mocy rzędu 500-600 RMS ? 

 

Powtórzę, jeżeli kolega chce się bawić w mocne suby to 50mm2 

20/25mm2 to nie to samo co 16mm jak już wyżej zostało powiedziane :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się nauczyłem, ze co za dużo to ZDROWO

Tyle razy zmieniałem decyzje, że na pewno w kolejnym aucie od razu puszczę 50mm2

W DS było 21mm bo tylko pod czterokanalowke, a po 3 miesiącach kładłem kolejne 21mm2 i łączny koszt większy a robota podwójna. Dlatego rozumie podejście części z Was. Różnica w kosztach nie jest duża a przy całej inwestycji w CA można uznać ze pomijalna, dlatego moim zdaniem warto w tym kierunku przesadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja to znam, położyłem 2x25mm2 plus i minus, napewno starczy pomyślałem, bo napewno ten sprzęt zostanie, zresztą nie miałem zamiaru inwestować w ca więcej pieniędzy, bo poprostu nie miałem na to więcej środków, doszedł monoblok, nowe pomysły itd, tak byłem zły na siebie ze musze drugi raz pruc i kłaść 50mm2,oczywiscie te 2x25mm2 służą mi teraz jako masa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo twierdził, że 16 mm2, później, że około 7 mm średnicy, ja czytam wszystkie posty w temacie, także na bieżąco staram się coś doradzić, rozsądnego. Człowiek ma położone przewody, to pierwsza rada - za cienkie, pruć i nowe, grubsze. Nawet gdyby to było 16 mm2, to nie wpadł bym na pierwszy pomysł - wymień przewody. Bzdura, bo do 400 - 500 Wat RMS by wystarczyły i skąd wiesz, że tyle kogoś nie urządza ?

 

Zgadzam się z Tobą, zobaczymy co autor wybierze po padło na SE a one prąd lubią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mi na zdjęciu ten przewód na 99% przypomina LGY, czyli na 100% miedziany ma przewód, niech to będzie 20, a może nawet 25 mm2 to mało do mocy rzędu 500-600 RMS ?"

 

Miałem u siebie wcześniej Kabelki Sinuslive 35mm^2 OFC i uwierz, że przy 600rms nie starczało za ch** :) Przy altku 120A i kwasie 77Ah kable 35mm2 to było zdecydowanie za mało więc nie wiem jak Ty chcesz mu pędzić 600W np z rodka w klasie AB na kablach 25mm bez żadnej ingerencji w AGM czy chociaż BIG3... 

Gdy puściłem z RF'a w klasie AB około 800w w 4ohm spadki miałem nawet do 11.2V to dobrze ? Przy kablu 35mm2 ofc. Skończyło się to wiadome czym. Piec poszedł z dymem. Głupie pisanie, że to powielanie forumowych teorii... Może gość nie ma na celu słuchania pl disco polo gdzie bas nie schodzi pewnie niżej 50Hz to może i owszem spadków mało co ale puść sobie coś z decafu 25-30Hz przy takiej mocy typu 600w w 4ohm bez zmian w instalacji i z kabelkami 25mm.. Zobacz wtedy na zaciskach wzmacniacza co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Miałem u siebie wcześniej Kabelki Sinuslive 35mm^2 OFC i uwierz, że przy 600rms nie starczało za ch** Przy altku 120A i kwasie 77Ah kable 35mm2 to było zdecydowanie za mało więc nie wiem jak Ty chcesz mu pędzić 600W np z rodka w klasie AB na kablach 25mm bez żadnej ingerencji w AGM czy chociaż BIG3... 

miałeś tylko '+' z akumulatora czy '-' też ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie wcześniej Kabelki Sinuslive 35mm^2 OFC i uwierz, że przy 600rms nie starczało za ch** Przy altku 120A i kwasie 77Ah kable 35mm2 to było zdecydowanie za mało więc nie wiem jak Ty chcesz mu pędzić 600W np z rodka w klasie AB na kablach 25mm bez żadnej ingerencji w AGM czy chociaż BIG3... 

 

Gdy puściłem z RF'a w klasie AB około 800w w 4ohm spadki miałem nawet do 11.2V to dobrze ? Przy kablu 35mm2 ofc. Skończyło się to wiadome czym. Piec poszedł z dymem. Głupie pisanie, że to powielanie forumowych teorii... Może gość nie ma na celu słuchania pl disco polo gdzie bas nie schodzi pewnie niżej 50Hz to może i owszem spadków mało co ale puść sobie coś z decafu 25-30Hz przy takiej mocy typu 600w w 4ohm bez zmian w instalacji i z kabelkami 25mm.. Zobacz wtedy na zaciskach wzmacniacza co się dzieje.

 

Miałem rodeka r2180i oraz r2180a2 na kablu 35mm2 i na mostkach potrafiło siadać napięcie i było mruganie świateł przy głośnym graniu. Potem były dwa etony pa1502 w mostkach i wtedy to już było słabo bo spadki sięgały 1/1.5V przy uderzeniach basu. Reasumując AB w mostkach lubi prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masę miałem z budy bez Big3 więc wpływało to też znacząco :) Mimo wszystko zakładający temat chyba też nigdzie nie uwzględnił, że ma oba kable puszczone z aku. Jeśli poceluje w klasę AB przy 600rms może być różnie znam to z doświadczenia więc nie lubię jak ktoś piszę, że włoży 20mm kable w auto które jest w całości seria i nagle będzie miał cuda 14V przy mega niskim decafie bo to mnie śmieszy. Większość nie widziało na oczy pewnie mocniejszych systemów tylko SQL bo na tym forum to też dosyć istotna sprawa, że jak ktoś leci ciśnieniowo a nie sql to jest gorszy bo "jaki masz przód?" hah. Więc jak mogą wypowiadać się ludzie o prądach gdy sami grają na 200-300w w sql (nic do tego nie mam fajna sprawa instalacja SQ) każdy bierze wszystko z czystej teorii albo z FAQ Nazara nie przekładając tego na rzeczywistość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...