Skocz do zawartości

Subwoofer do kombi 800zł


R3D
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie powiem, że jestem tu nowy i witam wszystkich użytkowników ;) 

Przechodząc do sprawy, szukam subwoofera + wzmacniacz, bądź sub aktywny do kwoty ok. 800zł, wiem temat wałkowany tysiące razy, ale nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi.

Auto to Mitsubishi Galant w Kombi, kable mam poprowadzone, firmy oehlbach, więc chyba będą ok. 

Wszystkie głośniki na razie seryjne, co chcę zmienić w przyszłości, ale na razie chciałbym dodać trochę basu. Radio to Pioneer MVH-AV290BT. Oczekuje mocnego, potężnego, nisko schodzącego basu, który zatrzęsie autem, Muzyka to głównie rap. 

Znalazłem coś takiego jak Audio System m12 aktywny za 700zł na allegro co myślicie i co polecanie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Oczekiwania oczywiście masz z kosmosu względem tego ile chcesz włożyć w sprzęt. 16mm kabelki raczej też nie będą za dobre przy większej mocy. 800zł rozumiem, że sub + wzmacniacz ? Piszesz w temacie, że 800zł subwoofer to może myślisz napędzać radiem ? Ogólnie za taką kasę znajdziesz przyzwoite mono 1kW do tego dozbieraj kolejne 800zł i może zrobisz w używce coś co faktycznie będzie nisko grało :) A tak poważnie za 8 bomb nie oczekuj cudów i tylko używany sprzęt. Rodek2180A np koło 4 stów masz 600w 4ohm do tego nie wiem może jbl w15 gti choć wątpie, że w tej kasie znajdziesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałeś ze oczekujesz potężnego subwoofera za 800 zł na kablach 16mm2.

to jest zwyczajnie nie możliwe. w tej kasie możesz kupić przyzwoite 300w i wzmacniacz i na spawarke 50mm2 powinno też wystarczyć ale pogromu nie będzie.

 

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa sie pytanie jakich subow autor tematu sluchal i do czego moze sie odniesc piszac o poteznym, niskim basie. 

 

Z drugiej strony ten sub z pierwszgo postu bedzie i tak lepszy niz te wszystkie antywne peyingi czy jak tam one sie nazywaja. Ze wzgledu na to ze zakupy przez internet podlegaja zwrotowi do 14 dni to bym zaryzykowal tego AS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


16mm2 zasilające, tak, może być używany

16mm2 to sobie możesz puścić pod pieca na przód ewentualnie z rozdzielni do pieców w krótkich odcinkach.

 

 


Rodek2180A

Polecam, fajny budżetowy piec i trochę watów wypluwa 

 

 


i wzmacniacz i na spawarke 50mm2

Kwestia czy kolega chce się bawić dalej czy tylko sub :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Rodeka mało, piec będzie dostawał po dupie + będzie temat co zrobić bo mi światła mrugają to raz a dwa pod 16mm2 szkoda pruć auto :) 

Tym bardziej że kolega w przyszłości chce przód zrobić to będzie musiał wymieniać te 16mm2


 

 


i będzie pogrom w closet w kombi z tego suba? a piec jaki zaproponujesz?

 

Ba może nawet hair tricka zrobi  :rotfl:  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable mi zostały po poprzednim właścicielu, to nie problem wrzucić coś lepszego, jeśli to ma pomóc. 'potężny' bas to pojęcie względne, oczywiście nie liczę na to że będa mi szyby pękały. Siedziałem w autach po 150db+ i wiem że nie mam co liczyć na choć ułamka tego w tej cenie. Miałem na myśli by potrafiło czasem lekko zatrząść autem i zejść niżej.

Powiem wam że dziś z ciekawości że dziś od znajomego przełożyłem suba jakiegoś GZ 10" w closed i wzmak gzha 4120xii i tragedii nie było, więc coś delikatne lepszy sub w br i będę zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czy przewód jeden z akumulatora + czy dwa + i -, wtedy potrzeba 5-6mb lub 10-12mb po około 20zl mb

Przy tych mocach i budżecie wątpię że kolega będzie kładł masę bezpośrednio :) 

Skoro 10" w cl Ci wystarczyło to 12 w BR pod rodekiem będzie w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wspomnianego rodka na fb sprzedawał ten słynny kloze za 380pln :) Myślę, że taki excursion bądź re se na początek zadowoli go w 12" br a wzmacniacz akurat ogarnie temat jak na budżetowe piecyki. Do 400-500pln dobrego suba co rzuci mięsem ciężka sprawa może też coś ze stajni jl audio ale czy zmieści się w budżecie hmm nie wiem. Coś z niskim Fs'em w dobrej obudowie może nie zagra mega głośno ale coś tam powietrza napcha. Chyba, że wolisz rozpierduchę to DD sam miałem kiedyś 612 i nie powiem robi zadymę ale 600w dla niego to mało no i dołem nie gra już tak fajnie jak wspomniany RE SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kablami to Wy serio? Czytam i nie wierzę, po co na siłę kombinować nad czymś na co nie ma budżetu albo potrzeby.

W tym budżecie połączyłbym JL'a 12w0 lub excursiona napędził go kenwoodem ps-300, zasilanie spokojnie wystarczy a resztę kasy przeznaczyłbym na konkretną obudowę np. u Mastah'a :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...