Skocz do zawartości

tanie radio samochodowe 200 - 400


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chyba że tak :P to powiem Ci że jestem w szoku. Myślałem że wave tylko na płytach. W alpine cde-195bt kiedyś sprawdzałem i niestety nie działało przez USB. To tym bardziej dziwne że nie ma flac.

 

W alpine próbowałem AAC i WMA i niestety z bezstratnymi nie ma szans. A szkoda bo by te radio było dla mnie idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że tak :P to powiem Ci że jestem w szoku. Myślałem że wave tylko na płytach. W alpine cde-195bt kiedyś sprawdzałem i niestety nie działało przez USB. To tym bardziej dziwne że nie ma flac.

 

W alpine próbowałem AAC i WMA i niestety z bezstratnymi nie ma szans. A szkoda bo by te radio było dla mnie idealne.

Z tego co się orientuję to CDE-193 ogarnie flac przez usb, z wav nie wiem.

Pionek ogarnia, to naprawdę udana konstrukcja. Pionka się kocha albo nienawidzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ute-92bt i cde-193bt faktycznie ogarniają flac. Niestety cde-195bt którego mam nie ma tej opcji. Ale z drugiej strony ma dwu liniowy wyświetlacz czego 193bt nie ma. I to chyba jedyna różnica między tymi radiami. No może 193bt ma lepszy guzik ten duży bo tak nie razi i w opcjach ma regulacje mocy podswietlenia (5 stopniową). Do do guzika to ja w moim nakleiłem czarną naklejkę i jest ok :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłem się jeszcze cde 193 - szkoda właśnie, że nie ma wyświetlacza dwuliniowego. Gdyby nie to, byłoby prawie idealne:-) Nie wiem co prawda, jaki  w codziennym użytkowaniu sprawdzi się wyświetlacz jedno liniowy, ale flac z usb to już coś. Chociaż w pionku 80 prs usb mam z tyłu radia i nie ukrywam, że jest to mega wygoda. Czy ja  na pewno chce je sprzedać?  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za "plotkowanie" w cudzym temacie?

 

@Co TyChcesz

Chcesz mieć 3 pary RCA, OK. Ale przy twoich wymaganiach prawdę mówiąc nie są potrzebne. Wystarczy mieć 2 pary. Sam widzisz, że X9600BT ma "wykastrowane" RCA z różnego rodzaju dobrodziejstw, które w pewnym momencie mogą być przydatne... a tu dooopa... nie ma nic do odpalenia.

Dlatego porównanie tego Pionka z modelami 80 i 88 jest nie na miejscu. Już mój niemal 11 letni DEH-P4900IB (dwie pary RCA) ma więcej opcji regulowania przedwzmacniacza niż ten X9600. Oczywiście nie ma USB, Bluta i Błysków, ale za to toleruje CD wielokrotnego zapisu i ja to wykorzystuję zamiast USB, ewentualnie smartfon wpięty w AUX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, chodzi o to że chcę kupić radio które z czasem nie będzie dla mnie ograniczeniem. Nie wiem zwyczajnie o co chodzi, bo moim zdaniem dobre radio to podstawa jak się chce bawić w CA. Może i jestem początkującym, w sumie to na pewno, ale każdy od tego zaczynał. Mam dwa wzmacniacze z czego jeden zasila cały przód, stąd chciałem żeby dało się to jakoś z kabiny regulować. Drugi jest do suba. Chciałem kupić radio w miarę świeższe bo szkoda mi kasy na radio które może się okazać zwyczajnie wyeksploatowane(uszkodzone). Jeden użytkownik mi polecił alpinę cda-195bt i prawdę mówiąc zastanawiam się nad nim. Choć wcześniej myślałem, że pionek jest najlepszy jeśli chodzi o zwykłe radia które nie kosztują po kilka klocków. Czytałem opinie na temat alpin i sporo osób się skarży, że ma zbyt wysokie, wysokie tony. Stąd je odrzuciłem do razu. Póki co to mam mętlik w głowie a x9600bt już zrezygnowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy weźmiesz alpine cde-195bt czy Pioneer deh-80prs to na pewno będziesz zadowolony. Na pewno Ciebie nie będą ograniczać. Jedno i drugie ma zwrotnice 2way+sub i czasówki. A które lepsze to ciężko powiedzieć bo jeden woli to a drugi coś innego. Według mnie alpine gra bardziej żywo niż Pioneer.

Jeżeli chodzi o te zwrotnice to wydaje mi się że z Pioneera można odwracać fazę każdej sekcji, a w alpine tylko suba. (w alpine można zamienić kable + - i efekt będzie taki sam, ale w pionku łatwiej bo z poziomu radia. No i obsługa wav przez USB to spory plus).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Już zakupiłem radio, pionka 80prs i uważam że jest super. Dzięki wszystkim za pomoc. Jeszcze staram się je trochę ogarnąć bo skomplikowane jest z lekka. Choć po podłączeniu go w samochodzie jest po prostu bajka, moim zdaniem gra bardzo dobrze i coś czuję, że to był dobry wybór. Pozdrawiam. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie o to chodzi .Ja pracuje tym samochodem i chce żeby był dla mnie wygodny.Fajnie jak wsiadasz do auta i masz od razu sparowany tel z zestawem głosnomówiącym.W busie nie mam duzo miejsca na montaż dużych głośników ani dużej tuby .Głosniki 4x6 i 16 to wszystko co wejdzie,do tego mały subofer.Na allegro i w sklepach jest dużo modeli radioodtwarzaczy i myślałem że na tym forum są ludzie którzy mają doświadczenie i wiedzę na tyle żeby coś podpowiedzieć.Nie chcę używanego starego radia bo chociaż muzycznie będzie super lecz nie posiada innych nowoczesnych funkcji.szukam radia bedącego kompromisem ,żeby miało te gadżety ale żeby też coś zagrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


myślałem że na tym forum są ludzie którzy mają doświadczenie

 

Znalazłeś się na forum ludzi lubiących dobre GRANIE w aucie , a te nowe radia  nie bardzo to umieją ... a jak nowe i coś tam już grają , to są ok 2x droższe niż Twój założony budżet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...