Skocz do zawartości

Nowe głośniki i wzmacniacz A3 8L


Vister97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Audi A3 8L i od jakiegoś czasu nie grają mi przednie głośniki i z tego powodu chciałbym kupić nowe głośniki przednie plus do tego wzmacniacz. Jestem niestety zielony w tych tematach :( Radio jakie posiadam to Pioneer DEH-1700UB. Budżet to około 600/700zł, chyba że jest coś lepszego to jestem skłonny dorzucić trochę pieniędzy do tego. Na razie nie zależy mi na subwooferze. :D

 

Dziękuję za każdą pomoc <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz założyć coś od AS i napędzić wzmacniaczem tylko czy to zagra lepiej niż seria w nieprzygotowanych odpowiednio drzwiach? Jeśli nie chcesz suba warto wygluszyc drzwi i zrobić komory. W innym przypadku podejrzewam, że nawet te Evo ze wzmacniaczem nie zagrają znacznie lepiej niż seryjne głośniki które oczywiście też możesz jeszcze gdziekolwiek kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No właśnie trochę tych wydatków by było na wygłuszanie itd, a i tak w planach mam zamiar za 2 lata kupić nowe auto i wtedy bardziej się pobawić wygłuszaniem, dlatego właśnie chcę tylko wymienić przednie głośniki bez wzmacniacza. I tutaj moje pytanie czy dobre będą głośniki HERTZ DCX 130.3, czy już lepiej poszukać gdzieś seryjnych lub jakieś inne głośniki? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie szukam jakiś super drogich, bo to bez sensu bez wygłuszania i wzmacniacza. A radio mam takie Pioneer DEH-1700UB


Przeglądam różne fora i mam pytanie, które głośniki będą lepsze Hertz DSK130.3 czy może Alpine SXE-1350S, chyba że coś lepszego macie do zaoferowania do 300zł ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę Hertz lubi dużo prądu, szukaj czegoś co ma ok 30w RMS, to i tak jest z zapasem pod radio... Osobiście mam focal Access 165 pod radiem, mają 60 Rms , mój keniu ma chyba 24 Rms i.... Nie muszę chyba nic mówić, brakuje, a te głośniki są akurat mało wymagające w odróżnieniu od np. MDS FC06 fanatic które mają tyle samo mocy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę Hertz lubi dużo prądu, szukaj czegoś co ma ok 30w RMS, to i tak jest z zapasem pod radio... Osobiście mam focal Access 165 pod radiem, mają 60 Rms , mój keniu ma chyba 24 Rms i.... Nie muszę chyba nic mówić, brakuje, a te głośniki są akurat mało wymagające w odróżnieniu od np. MDS FC06 fanatic które mają tyle samo mocy...

No i co z tego że mają tyle rms a twoje radio daje tylko tyle ? Boże ludzie nowicjusze nauczycie się w końcu 1 podstawowej teorii? Że waty nie grają... i co to jest w ogóle moc a tak w ogóle rms??

A tak po za tym w ogóle serdeczny kolego pomyliłeś chyba działy założenia tematu ( raczej nie ten dział) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego że mają tyle rms a twoje radio daje tylko tyle ? Boże ludzie nowicjusze nauczycie się w końcu 1 podstawowej teorii? Że waty nie grają... i co to jest w ogóle moc a tak w ogóle rms??

A tak po za tym w ogóle serdeczny kolego pomyliłeś chyba działy założenia tematu ( raczej nie ten dział) ...

 

W takim razie można zamknąć ten temat i po prostu przeniosę się na ten dla początkujących. Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego że mają tyle rms a twoje radio daje tylko tyle ? Boże ludzie nowicjusze nauczycie się w końcu 1 podstawowej teorii? Że waty nie grają... i co to jest w ogóle moc a tak w ogóle rms??

A tak po za tym w ogóle serdeczny kolego pomyliłeś chyba działy założenia tematu ( raczej nie ten dział) ...

Wiem że waty nie grają, jednak jaki jest sens wydać na głośniki, które potrzebują mocy ( bo moc też ma znaczenie, nie wmówisz mi że nie) i pędzić je radiem, przy tym wydać na nie więcej kasy... Gdyby miał zamiar przygotować do tego drzwi, kable i pędzić to wzmacniaczem inna gadka... Ale jak ma to sprzedać za rok dwa? To chyba jedynie żeby przepłacić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że waty nie grają, jednak jaki jest sens wydać na głośniki, które potrzebują mocy ( bo moc też ma znaczenie, nie wmówisz mi że nie) i pędzić je radiem, przy tym wydać na nie więcej kasy... Gdyby miał zamiar przygotować do tego drzwi, kable i pędzić to wzmacniaczem inna gadka... Ale jak ma to sprzedać za rok dwa? To chyba jedynie żeby przepłacić....

Czy ty rozumiesz kolego sens w ogóle tego co piszesz ? i mówisz ? tak masz racje Moc ma znaczenie i na tym zakończmy tą dyskusję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...