Skocz do zawartości

jednostki sterujące/radia z procesorem (czasówki, aktywka)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie się przesiadłem z alpiny 7894 na Kenia 5200 i jak narazie mam mieszane uczucia... ale jeszcze nie grzebałem we wszystkich ustawieniach. Może coś jest do poprawy. W alpine, w ustawieniach, wszytko na 0, Tylko hpf na woofery i grało elegancko. W keenwodzie, trzeba chyba się trochę pobawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 309
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W zeszłym tygodniu przyszło do mnie Alpine 205DAB,podłączyłem na szybko i trochę się zawiodłem,liczyłem na większą mnogość funkcji,(chyba,że coś pominąłem bo do instrukcji zaglądnąłem pobieżnie).Mam już wszystkie klocki na przód do drugiego auta ale wszystko czeka aż mi się uda je znaleźć;)Klocki to 6 midrange i 4 tweetery,wszystko będzie obsługiwane przez dwie czterokanałówki,cały zestaw rodem z RF.Wysokie i średnie będą cięte zwrotnicami ze wzmaków,pytanie brzmi,jak to jest z tymi czasówkami,czy jest mi to potrzebne i co mogę w ustawieniach z radia jeszcze wykorzystać,generalnie jaki sygnał wybrać bo się już pogubiłem a jak na wstępie napisałem te 205 nie podeszło mi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie jeszcze przydatne są do "prawidłowego ustawienia systemu",nie chciałem się wymądrzać bo to z reguły na tym forum kończy się zarzutami o kompletną niewiedzę a większość ludzi i tak pewnie nie usłyszałaby tych cudownych ustawień i różnic w odbiorze przesuniętej o deko sceny.Dlatego zapytałem po laicku bo aż strach co by było gdyby?;)A tak na poważnie ma być czysto i mocno,czasówki mnie gryzą bo tyle się tu o nich pisze.Przód napisałem jaki mam,z tyłu jeszcze jedna 15' ale będą dwie.Na szybszej muzie,a takiej też słucham będą z pewnością opóźnienia jak poda im się docelową moc(B2RageXL15 & R2500.1 spięty w 2ohm,czyli dużo za mało ale to też oddzielny temat bo dałem du... i ten wzmak będzie na handel).Mam nadzieję,że zrozumiałe są moje wypociny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny gwint,a spodziewałem się reprymendy.No cóż,jak widać najwięcej problemów stwarzają najprostsze pytania,tylko po co ta cała encyklopedia o możliwościach ustawień parametrów audio skoro poza zwrotkami i czasówkami reszta jest nieistotna?Tego ja ni w ząb nie rozumiem,pozostaje robić swoje dalej i nie pytać wielkich internetowych znawców car audio,bo przecież nie będą sobie zawracać głowy jakimś marnym sprzętem skoro znają się najlepiej i mają najlepsze graty,taka smutna konkluzja.Zaznaczę,że nie miałem na celu nikogo obrażać ale zadając pytanie na tym obszernym w wiedze forum liczyłem na odrobinę pomocy,może by się człowiek na stare lata jeszcze czegoś nauczył ale chyba adresy pomyliłem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 205DAB jest prostym, bez wodotrysków radiem.

3 pary RCA i nic więcej.

Nie czytałeś o tej jednostce przed zakupem?

 

W zależności od możliwości wzmaków, a konkretnie zakresów filtrów LPF/BP/HPF możesz nieco stroić.... ale o czasówkach zapomnij - ta jednostka ich nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arczar naprawdę daruj sobie,nic nie wnosisz,zostawiasz niesmak.

 

Czytałem,zakup na wariata,przyznaję się bez bicia.Do rzeczy.Jak głośniki będą podłączone bezpośrednio do wzmaka,funkcja opóźnienia przodu będzie działać czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj ten skrót -> DSP - Digital Signal Processor.

 

Procesor cyfrowy, który w systemach car audio daje możliwość sterowania aktywną zwrotnicą w postaci ustawiania punktu cięcia pasma w sposób płynny lub skokowy, ustawienia wartości nachylenia/tłumienia filtra LPF/BP/HPF, poziomu sygnału na wyjściu, korekcji czasowej, fazy i.t.d.

 

Są radia, które mają okrojone/zablokowane niektóre funkcje i mają na przykład tylko korekcję czasową, a nie mają aktywnej zwrotnicy... i na odwrót :)

 

Twoja Alpine jest pozbawiona DSP, nie ma też korekcji czasowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,zwróciłem na to uwagę po zakupie;)W zeszły piątek radio przyszło,podłączyłem w samochodzie i wylądowało w pudełku,w poniedziałek odesłałem.Zaczęła się akcja ze sprzedawcą.Poinformowałem o zwrocie i zarzucono mi,że za uszkodzone w najmniejszym stopniu potrącą mi o około 30% wartości.Odkleiłem folie z wyświetlacza ale nawet palcem nie dotknąłem,tymczasem gość mi wysyła zdjęcia porysowanego panela itd. masakra.Zdjęcia porobiłem przed wysyłką ale ciężka sprawa,batalia trwa.Wybór padł na 178BT paczka w domu,jeszcze tylko trzeba odzyskać pieniądze za nieszczęsne 205...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szperałem ale jasnych informacji brak więc zwracam sie do fachowców. Jak zaszeregować 9255 Proaudio w tej trójce? Gdzies natknąłem sie na info ze właśnie ten był najbardziej "uszlachetniony" i chciałbym to potwierdzić. 

Jak wypada to brzmieniowo w porównaniu 7909? Równie spójnie i dynamicznie czy to zupełnie inna szkoła dźwieku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Cześć wszystkim,

z góry przepraszam za mały off ale to jeden z niewielu w miarę aktywnych wątków gdzie porusza się temat porządnych staroci:)

Mam głośniki Morel Tempo 6 + MT-23 oraz wzmacniacz Sony XM-5540.. Miałem również radio CD8445E po przeróbce toru sygnałowego. Niestety nie było mi dane nacieszyć się tym radiem w ogóle gdyż zanim spiąłem wszystko w całość taśma panelu raczyła się zepsuć. Który z wymienionych tutaj radioodtwarzaczy polecicie do współpracy z moim zestawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć wszystkim,

 

z góry przepraszam za mały off ale to jeden z niewielu w miarę aktywnych wątków gdzie porusza się temat porządnych staroci:)

 

Mam głośniki Morel Tempo 6 + MT-23 oraz wzmacniacz Sony XM-5540.. Miałem również radio CD8445E po przeróbce toru sygnałowego. Niestety nie było mi dane nacieszyć się tym radiem w ogóle gdyż zanim spiąłem wszystko w całość taśma panelu raczyła się zepsuć. Który z wymienionych tutaj radioodtwarzaczy polecicie do współpracy z moim zestawem?

A próbowałeś reanimować tego eclipsa?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 3.09.2021 o 06:13, adam91 napisał:

Chociażby rodzina Alpine (ute-92bt, cde-193bt, cde-195bt itp.)

Tych modeli już nigdzie nie idzie kupić.

 

Alpine ma jakieś równie dobrze grające nowe modele ze zwrotnicą na pokładzie i 3 parami wyjść RCA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wwa00 napisał:

Tych modeli już nigdzie nie idzie kupić.

 

Alpine ma jakieś równie dobrze grające nowe modele ze zwrotnicą na pokładzie i 3 parami wyjść RCA?

Niema, musisz szukać używanych. Ja dostałem za 350zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...