Skocz do zawartości

jednostki sterujące/radia z procesorem (czasówki, aktywka)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 309
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Inaczej a wcale nie gorzej grającym jest pionek 99rs. Warto się nim zainteresować.

W przyszłym tygodniu jadę zamontować i pobawić się chwile w swoim aucie żeby podjąć ostateczną decyzję. Po kilku dniach czytania jestem mocno zainteresowany. Dziękuje za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

następca KDC-X5200BT

 

Literówka -5100 powinno być.

Różnice to kosmetyka i marketing. Zdaje się, że w 5200 nie ma już NFC(o rany, dyskwalifikacja -jak to teraz może grać  :rotfl: ). No i masz niby lift na zasadzie "nowe lampy, nowy znaczek, dwa kolory tapicerki = musisz ale to musisz mieć nowy model!"

Każdy się pewnie natknął na zbliżony problem kupując TV -pełno cyferek i literek, ten sam wygląd, funkcje, różni się jakąś literą i rób co chcesz. Aaaaa, faktycznie. Ten z A  w nazwie ma ramkę czarną przy pilocie.

 

 

Oba Kenie dźwiękowo są takie same. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo... fachowe porady dajecie @userned'owi :zalamany:

Przecież one się różnią,  bardzo znacznie się różnią!

Link do porównania obu modeli, poczytajcie:

http://www.kenwood-electronics.pl/compare/?products=3178,3126,&cat=1217&lang=16

@userned - wnioski będziesz umiał wyciągnąć? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Przecież one się różnią,  bardzo znacznie się różnią!

 

Racja -skutkiem błędów w opisach to wychodzi jakby top były inne radia  :wink:

Popatrz -starszy "nie ma" nawet random przy odtwarzaniu, a przy nowszym nic nie piszą, żeby Ipoda obsługiwał. Takie same wyświetlacze raz mają dwie, a raz półtorej linii  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSP w twoim i X5200 wydaje się identyczne.

Raczej rewolucji w brzmieniu nie będzie. Tu raczej będzie więcej miała do powiedzenia ta część systemu, która odpowiada za wzmocnienie (wzmacniacz/wzmacniacze) sygnału podanego z RCA radia, jak i przetworniki jakie posiadasz w drzwiach i bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


moja bt53u wyjścia pre out ma 2.5v, czy jest jakaś różnica z radiami które na wyjsciu mają 4v? Jaka to jest różnica?


 

Owszem, przy współpracy ze wzmacniaczem(sporo już o tym pisano...) ale jako były posiadacz bt53/73 jak i chyba ze dwóch "iksów" powiem, że mimo potencjalnej identyczności klocków w środku 53/73 grają w mojej opinii lepiej. Może to wrażenie, zmanipulowane ich lepszym wykończeniem ale ja bym się pod tym podpisał.

One jeszcze są w miarę jakieś, a dalsze modele są już nijakie. 53/73 już były mocno jak ja to nazywam uśrednianymi jednostkami, x5100/5200 są kolejnym krokiem. Masa wypasu i brzmienie dla szerokich mas. Poprawne, bez zarzutu ale i bez pazura. Za ta cenę w zasadzie bomba, tyle, że bez aktywki. 

Moim zdaniem idąc dalej wymiana nie ma sensu. Masz już na pokładzie DSP z dużym pakietem ustawień, różnica będzie(o ile, bo nie pamiętam) znikoma i raczej w bajerach psujących dźwięk niż -poprawiających. 

FLAC... ok, masz jednak WAV -konwersja to banał. Wykonanie x5100/5200 w odniesieniu do bt53u jest powiedziałbym o klasę niżej. Regulacja też mnie poręczna(wyświetlacz). 

 

grzeczny_52 dobrze napisał, lepiej skupić się na reszcie sytemu, zdecydowanie pewniejszy efekt niż zamieniać coś na to samo tylko wykonane taniej i jeszcze bardziej "wygładzone", żeby nabywców było jak najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam,wrzucam jeszcze 3 jednostki,choć raczej u nas ciężko będzie je zdobyć:

Eclipse CD 8455

Clarion DXZ 786 USB

Clarion DXZ 886 USB

 

BTW,czy ktoś w ogóle miał styczność z wymienionym w tym wątku Clarionem DXZ 968 RMC? Jeśli tak,to czym się różni od 958? Bo ja jakieś szczątkowe wzmianki widziałem na stronach rosyjskich,ale ani jednego zdjęcia. Takie radio-widmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podłączę się pod temat, miał ktoś może sposobność porównywać ze sobą Kenwooda KDC 5200/7200 i Pioneera MVH 580DAB (istnieje odpowiednik z napędemCD)?

Szukam niedrogiego radia z czasami i zwrotnicą, a Alpine poszło w zbyt kosmiczny wygląd jak dla mnie. Idealne byłoby 178Bt z funkcjami jak 196DAB :) ... ale jak nie ma to trzeba się ratować innymi sposobami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podłączę się pod temat, miał ktoś może sposobność porównywać ze sobą Kenwooda KDC 5200/7200 i Pioneera MVH 580DAB (istnieje odpowiednik z napędemCD)?

Szukam niedrogiego radia z czasami i zwrotnicą, a Alpine poszło w zbyt kosmiczny wygląd jak dla mnie. Idealne byłoby 178Bt z funkcjami jak 196DAB :) ... ale jak nie ma to trzeba się ratować innymi sposobami.

 

Ja mam pytanie początkującego o aktywną zwrotnicę  a właściwie o jej brak w wyżej wymienionym 178BT... Prawie wszyscy na tym forum piszą, że lepiej ją mieć niż nie mieć..., ja chyba nie wiem do końca na czym polega dobrodziejstwo jej działania i czy jej brak jest rzeczywiście taki dyskwalifikujący w tym modelu radia? Co realnie on daje, na czym polega przewaga 195BT czy, które notabene jest tańsze (pomijam wygląd)...? :)

 

Jak to jest, że niby topowy model jej nie ma? Może nie jest to aż takie ważne? Gdzie tu logika?

 

Napiszcie mi proszę tak żebym zrozumiał :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnica w radio zastępuje zwrotnice w zestawie 2way lub b 3 way rozdzielajacą pasmo tonów wysokich emitowanych przez tweetera i średnich/ niskich emitowanych przez głośnik sredniotonowy/subwoofer. W radio masz możliwość regulacji zarówno wysokości odcięcia poszczególnych pasm jak i nachylenia zbocza. Zwrotka ma przeważnie stałe ustalone te wartości. To tyle ogólnie na temat zwrotnic. Co do ceny odtwarzaczy się nie wypowiadam, nie wiem

 

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnica w radio zastępuje zwrotnice w zestawie 2way lub b 3 way rozdzielajacą pasmo tonów wysokich emitowanych przez tweetera i średnich/ niskich emitowanych przez głośnik sredniotonowy/subwoofer. W radio masz możliwość regulacji zarówno wysokości odcięcia poszczególnych pasm jak i nachylenia zbocza. Zwrotka ma przeważnie stałe ustalone te wartości. To tyle ogólnie na temat zwrotnic. Co do ceny odtwarzaczy się nie wypowiadam, nie wiem

 

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka

Dzięki za info:)!

 

...czy znaczy to, że żeby korzystać ze takiej zwrotnicy w radio trzeba dwudrożny system głośników podłączyć bezpośrednio - osobno każdy głośnik do radia, a fabryczną zwrotnicę pominąć?

Inaczej mówiąc jeśli mam 2 way i zwrotnica jest połączona między tweeterem a wooferem to zwrotnica w radio, o którą pytam nie ma sensu?

Dobrze to rozumiem?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

 

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapata

Podłączone:)!

 

...pytanie o ustawienie zwrotnic:)

Ustawiłem sobie zwrotnice, tak że sub gra do 63 a przód i tył od tej samej wartości w górę - wydaje mi się, że teraz cały zestaw gra ładnie (dla mnie). Ale gdy przestawiam zakres nachylenia, nie słyszę już żadnej różnicy nawet pomiędzy skrajnymi wartościami..., niezależnie czy reguluję nechylenie suba, przodu czy tył...

Jak to powinno być właściwie ustawione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podłączę się pod temat, miał ktoś może sposobność porównywać ze sobą Kenwooda KDC 5200/7200 i Pioneera MVH 580DAB (istnieje odpowiednik z napędemCD)?

Szukam niedrogiego radia z czasami i zwrotnicą, a Alpine poszło w zbyt kosmiczny wygląd jak dla mnie. Idealne byłoby 178Bt z funkcjami jak 196DAB :) ... ale jak nie ma to trzeba się ratować innymi sposobami.

Miałem Kenia 5200bt i tego pionka x580, z tych dwóch wolałem Kenia bez dwóch zdań, Pioneer jakoś plastikowo mi grał, a keniu jak się rozegra to może fajnie czas umilać. Za tą kasę śmiało.

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...