Skocz do zawartości

jednostki sterujące/radia z procesorem (czasówki, aktywka)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 309
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ruscy tak twierdzą :)

Posłuchałem chwile JVC-X342BT w moim Mondeo (radio docelowo idzie do Berlingo żony). Wzmacniacz RF 4.6x, Focal PS165 bez suba. Gra co najmniej dobrze w porównaniu z moim stareńkim Nakamichi MD-95Z. Scena jest lepsza niż z Naka. Super szczegółowo, dobry bas i wokale jak należy. Dobrze działają ulepszacze jak Sound Lift, nawet mimo tego że mam podział pasywny. Przy aktywce będzie pewnie jeszcze lepiej. Dla mnie za tą cenę bomba. Co ważne, nie udało mi się na szybko wychwycić różnicy pomiędzy muzyką z Tidal przez BT, a tym samym FLACiem z pendriva. Pewnie wsłuchując się niuanse wyjdą, ale na szybko jest super. A wszystko za 361 zeta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Posłuchałem chwile JVC-X342BT

.....

 A wszystko za 361 zeta :)

A on ma aktywkę i czasówki????

Chyba ma tylko czasówki, a nie ma aktywki 2-way + sub, więc się nie nadaje do tego tematu

https://jvc.emantic.pl/systemy-samochodowe/radioodtwarzacze/dmr/kd-x342bt/

 

Przy okazji, jakbyście nie wiedzieli, to cudowna technologia K2 firmy JVC polepszy Wam dźwięk poprzez zwykły resampling z 44,1/16 do 48/24 :P

 

Toż to prawie każde radio ma, w tym seria Alpine CDE i UTE :) - mierzyłem, magistrala I2S w tych radiach biega na 48/24.

 

Tak więc do "bit-perfectowców" - resampling polepsza dźwięk a nie pogarsza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie i pięknie tylko te radio (JVC) ma chyba 2 pary RCA. Więc tweeter musi być podłączony do radia. Ale za taką cenę nie można mieć wszystkiego :P

PS.

Uprzedziłeś mnie :D a najtańsze chyba radio z 3way to kenwood kmm-bt302. Tylko tam jest tylko jedna para RCA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupowałem radio to tego nie było na rynku. Minusem jego w stosunku do mojego jest wyświetlacz jedno liniowy. Mój ma dwie linie i łatwiej się obsługuje.

 

Jesteś pewny że masz 18 i 24db? Bo w instrukcji jest tak, czyli na chłopski rozum jak 3way to tylko na 12db. Ale może instrukcja jest niejednoznaczna.

Dostosowywanie zbocza sygnału (SLOPE)

Zawartość ustawienia:

FLAT / 6 / 12 / 18* / 24* (dB/okt.)

* Niedostępne, gdy ustawienie „MID HIGH” jest wybrane w systemie 3WAY.

Uwaga

• Ustawienie początkowe dla systemu 2WAY to FLAT. Dla systemu 3WAY to 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sprostować jedną rzecz jeżeli chodzi o zwrotnicę w Alpine cde-195bt. Ten model również posiada nachylenia zbocza 18 i 24db w trybie 3way. Jedynym wyjątkiem jest Mid High gdzie da się dać maksymalnie 12db. Dopiero teraz to odkryłem, ale jestem pewny, że opcja ta była dodana po aktualizacji softu (robiłem około 2 miesiące temu, ale slope nie kręciłem dalej bo myślałem że nic się nie zmieniło i dalej jest 12db). Tak więc plus dla Alpine za dodanie tej funkcji. Jeszcze pamiętam jak z Ufikiem się dziwiliśmy że nie ma więcej niż 12db :D Także do wszystkich co mają te radyjka z początku produkcji polecam zrobić update radia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sprostować jedną rzecz jeżeli chodzi o zwrotnicę w Alpine cde-195bt. Ten model również posiada nachylenia zbocza 18 i 24db w trybie 3way. Jedynym wyjątkiem jest Mid High gdzie da się dać maksymalnie 12db. Dopiero teraz to odkryłem, ale jestem pewny, że opcja ta była dodana po aktualizacji softu (robiłem około 2 miesiące temu, ale slope nie kręciłem dalej bo myślałem że nic się nie zmieniło i dalej jest 12db). Tak więc plus dla Alpine za dodanie tej funkcji. Jeszcze pamiętam jak z Ufikiem się dziwiliśmy że nie ma więcej niż 12db :D Także do wszystkich co mają te radyjka z początku produkcji polecam zrobić update radia :D

Dzięki za info. Dawno temu sprawdzałem upgrade i nic nie było. Już ściągnięte, jutro instaluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja osobiście wątpię w spektakularną zmianę... Kondy ceramiczne SMD w torze audio to nie jest to, co tygrysy lubią najbardziej, jednak patrząc na całą sekcję analogową tego radia, to wątpię aby wymiana tych kondów przyniosła spodziewane efekty.

 

I też się jakiś czas temu zastanawiałem się nad wymianą tych kondów, z tym że w CDE-178. Jednak stwierdziłem, że aby zmiana była bardziej "spektakularna" trzeba kupić procka...  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie poszperałem na stronie Pioneera znalazłem parę ciekawych radyjek. Np:

 

DEH-5900BT (chyba najtańsze nowe radio ze zwrotką, czasami i cd)

DEH-7800DAB

FH-X840DAB

FH-X730BT

AVH-X8800BT

MVH-580DAB

MVH-580BT

 

 

Jestem ciekawy co mi odpisze dystrybutor. Możliwe że znajdzie się coś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...