Skocz do zawartości

Peugeot 508SW CarAudio


ChybaTy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Otóż chciałbym zacząć zabawę w car audio w swoim Peugeocie. Na początek chciał bym nie wydać więcej niż 3000zl. Co mogli byście polecić ? Muzyka której słucham to disco dance, clubing, pop ale czasem chciałbym aby niskie zeszły nieco niżej [emoji6] wiadomo też, że z seryjnego radia dużo się nie wyciągnie. Brak tez w radiu wyjścia line out...Słyszałem o procesorach dźwięku do poprawy jakości dźwięku ale nigdy nie mialem z tym styczności. Oczywiście przednie drzwi chciałbym zasilić zestawem odseparowanym pod wzmacniaczem z wygłuszeniem i sub w bagażniku pod monoblokiem. Czy mogli byście coś polecić ?

Ze wstępnych orientacji na rynku wybrałem Morel Maximo 6.2 na przód, sub JL 12W3v3-4 + wzmacniacz, no właśnie czy JBL MS-A5001 da radę temu JL ? Spodobał mi się ten JBL bo jest mały, ma fajną moc i ma ten procesor dźwięku ale czy to dobry wybór ? A może macie jakieś inne sugestie ? Chętnie poczytam i może w końcu ktoś mi pomoże. Pozdrawiam

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Ja na suba nie pchał bym się w taki wzmacniacz i jeszcze za tyle kasy bez sensu....Większość wzmacniaczy ma filtry na suba... I ta moc jakoś dziwnie podana bo 500rms w 4ohm i tak samo w 2ohm tez 500rms? Nie powinno być czasem więcej?

Lepiej za taką kasę kupić coś używanego i na przyszłość. Za 1100 to masz dwa konkretne już używane wzmacniacze i na przód i na subwoofer... Zastanów się lepiej i poczytaj więcej... Nikt tutaj nie używa chyba wzmacniaczy JBL po za starą serią... GTS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak nawet niech będzie dobrze podana to nie zmienia to faktu że za połowę tej kasy co ten jbl można kupić coś fajniejszego.

Właśnie zastanawiam się nad używkami ale wolałbym nowy sprzęt. Jak to jest z tym „braniem” line outa z głośników ? Co z występowaniem tego na seryjnym radiu ? Czy procesorem dźwięku da się podbić głośność seryjnego radia ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz RT6?

Tak

Siema.

Ja na suba nie pchał bym się w taki wzmacniacz i jeszcze za tyle kasy bez sensu....Większość wzmacniaczy ma filtry na suba... I ta moc jakoś dziwnie podana bo 500rms w 4ohm i tak samo w 2ohm tez 500rms? Nie powinno być czasem więcej?

Lepiej za taką kasę kupić coś używanego i na przyszłość. Za 1100 to masz dwa konkretne już używane wzmacniacze i na przód i na subwoofer... Zastanów się lepiej i poczytaj więcej... Nikt tutaj nie używa chyba wzmacniaczy JBL po za starą serią... GTS.

 

Czy takimi testami warto się sugerować ?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test spoko. Ale jak dla mnie ten wyświetlacz to tylko bajer... Ustawienia hpf i lpf ma praktycznie każdy wzmacniacz no może po za ustawieniami zbocza 12db 18 i 24. Filtr subsonic też nie problem. Ale jeżeli gabaryty dla Ciebie maja znaczenie to jak chcesz. Pamiętaj że w subie naj ważniejsze by wyciąć górę pasma by grał powiedzmy do 60/80hz.Jak kupisz jbl to Później podziel się wrażeniami.

A i jak już ja to szukał bym konkretniejszego i jakościowego wzmacniacza z Hi Input na przód takiego który będzie miał już trochę tych ustawien może taki co ogarnie podział aktywny tych moreli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...