Skocz do zawartości

Golf III by Kyubi


Kyubi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Długo przymierzałem się do tego by dać tu swój temat... No i w końcu się przełamałem. Dziękuję wszystkim z tego forum. Bo dzięki wam i waszej wiedzy którą się dzielicie dużo więcej wiem o CA niż w dniu rejestracji jako świerzak :rotfl:

 

Teraz do rzeczy. Pacjent to golf 3 z legendarnym TDI :rotfl: któremu to dałem drugie życie... Najpierw go sprzedałem a później po 4latach odkupiłem z zrobionymi progami już i mechaniką za połowę kasy... Zresztą oto kilka zdjęć z pracy nad nim.

post-16455-0-04094800-1523265481_thumb.jpgpost-16455-0-19547000-1523265490_thumb.jpgpost-16455-0-86871600-1523265498_thumb.jpgpost-16455-0-71575100-1523265505_thumb.jpgpost-16455-0-86534200-1523265515_thumb.jpg

 

Ze względu na małe dzieci prace nad CA będą powoli aktualizowanę.

post-16455-0-76672800-1523265534_thumb.jpgpost-16455-0-57139400-1523265554_thumb.jpgpost-16455-0-48567200-1523265562_thumb.jpg

 

Maty CTK 1.8 wewnątrz i na zew. na to poszła fabryczna gąbka z golfa 3 pod boczki która ma grubość ok 5mm boczki wskoczyły ciasno na zatrzaski więc myślę że będzie ok. Do tego dystanse mdf powe kable do wooferów 1,5mm2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Fura już pomalowana co widać na ostatnim zdjęciu.

Cober mata tak wygląda w niektórych miejscach bo idzie wiązka przewodów pod mata... Sam jeździłem jakiś tydzien czasu bez boczkow i wszystko ok nic nie odchodzi. Do ciskane wałeczkiem przy nakładaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem że każdy otwór technologiczny szczególnie de duze trzeba czym usztywniany przed założeniem mat by nie pracowała mata w rytm mebrany:)

 

Co do otworów no to na te dolne poszły plaskowniki wyprofilowane bo jak wiadomo w golfie 3 boczek wchodzi delikatnie w drzwi. Z całego kawałka blachy ciężko było mi to ogarnąć.... A górne blacha 2mm z tych prac akurat foty nie mam i z wyklejania wewnętrznej części :/ Ale póki co na org wooferach jest ogromna różnica na +...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc udało się wczoraj trochę czasu wygospodarować. Niestety musiałem dość szybko kończyć bo zaatakowała burza a garage brak :zalamany: 

A więc poszły kable RCA nie są to jakieś Hi-end ale już były testowane w innym aucie i nie zbierają zakłóceń więc spoko.

post-16455-0-98038800-1523428154_thumb.jpg

Tutaj połączone taśma z wiązką radia co by nic się nie rozłączyło bo za radiem jest dość ciasno. A i tak kawałek plastiku za radiem wyciołem bo nawet z org wiązką ciężko było włożyć radio :kwasny: a nie wyobrażałem sobie dołożyć czego kolwiek tam więcej dobrze że RCA z radia są na wtczce i przewodach bo tak to już w ogóle kaplica :kwasny: 

post-16455-0-47944500-1523428470_thumb.jpg

Tutaj już ułożone w prawym progu co ok 20cm złączone taśmą parcianą wszystkie 3 i zabezpieczone org zapinką co by nie latały każdy odzienie jak świnia w patyku :rotfl:

post-16455-0-91966200-1523428618_thumb.jpg

A tutaj już wrzucona cała trójca pod kanapę i na razie musi czekać...

post-16455-0-50032800-1523428709_thumb.jpg

No to teraz druga furtka doczekała się przewodu do woofera tu już zrobiony otwór w przelotce.

post-16455-0-02190100-1523428825_thumb.jpg

A tu już w drzwiach.

post-16455-0-70376800-1523428890_thumb.jpg

No i na koniec Clarnet wpakowany już na miejsce cały czas zastanawiam się czy go nie zmienić na coś innego... Kuszą pionki z wyświetlaczem typu OEL tylko jak z jakością?I te niebieskie podświetlenie :mur1:

post-16455-0-26126800-1523429194_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na koniec Clarnet wpakowany już na miejsce cały czas zastanawiam się czy go nie zmienić na coś innego... Kuszą pionki z wyświetlaczem typu OEL tylko jak z jakością?I te niebieskie podświetlenie

 

Hmm po co coś zmieniać jeżeli na twoje ucho podoba Ci się jego profil grania ...

Chyba że stawiasz na wygląd a nie na jakośc to zmienia postać rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Clarnet gra spoko... Tylko czasem wkurza na dziurach te sterowanie... Człowiek też by chciał spróbować czegoś innego ale to może lepiej faktycznie dołożyć pare PLN i kupić coś lepszego niż zamieniać siekierkę na kijek no nic na razie zostaję 788.

Co do sygnałówek to spoko z tyłu nikogo nie wożę więc luz. Powoli zaczynam myśleć nad zabudową bagażnika i tu mam dwa pomysły zrobić podłogę lub piece na boczkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety strasznie mozolnie mi idzie budowa CA  :kwasny: Ale powoli do przodu. Wczoraj też udało się coś zrobić. Przeciągnięte zostały pod kanapę póki co przewody od TW i zasilający.Tweetery na razie ukierunkowuję testowo na org. zwrotnicach pod radiem. WF czekają na montaż. I na wzmacniacze. Niestety zdjęć praktycznie brak bo kom. padła. Ale coś udało się pstryknąć a mianowicie:

post-16455-0-22003800-1524041988_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie m6 power... Dziś na szybko ogarnolem montaż jutro foty wrzucę... Ale boję się że coś nie tak z jednym wooferem;( delikatnie ociera.... W poprzednim aucie graly ok aż do demontazu później czekały na kolejny montaż na półce w domu. Ostatnio żona mi je transportowa może to ona jest winowajca;/ Ktoś u nas z forum naprawia? I czy warto w ogóle czy szukać innych? Jutro troszkę posłucham jakiś kawałków z większą ilością bassu może się coś ułoży...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze paproch wpadl. Z przodu miedzy cewka a korektorem masz szczeline i tam lubi wpadac syf

Miałeś chyba racje wykręciłem woofer obróciłem do góry dupą radio ciut głośniej i chyba coś musiało wylecieć bo jak by ustąpiło:)

Ale przebojów ciąg dalszy kostka rca od radia ma tak zajeb.... te kabelki z pinami wchodzącymi do radia że po montażu okazało się że jeden WF nie gra. Zmieniłem kable rca w wzmacniaczu lewy z prawymi i się okazało że głośnik ok. Wyciągnięcie radia. A tu po odrywane kabelki z pinów od kostki RCA więc od rana w pracy robota chirurgiczna. Ale udało się po lutować i działa wszystko dodatkowo zalałem klejem na gorąco przewody przy pinach od kostki by się tak nie wyginały i wyrywały.

 

PS ja tu pitu pitu a zdjęć z prac przy aucie brak:/ Ale spokojnie nadrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kostki RCA to największe zło ;) też miałem z tym problemy, skończyło sie na tym że kable zostały wlutowane z pominięciem tej technologii ;)

Też przez chwile nad tym myślałem ale to może jak mnie kolejny raz wkur;)

 

No to teraz zaprezentuję napęd do subwoofera miał być HiFonics cyclops xi ale że się sprzedawca nie odzywał to wpadło właśnie to:

post-16455-0-17797700-1524140780_thumb.jpg

 

A woofery wraz z Tweeterami napędza narazie 4ch Emphaser EA475 który docelowo w mostkach ma ogarniać beymy m6 na razie trwają poszukiwania napędu na TW

post-16455-0-18674900-1524141132_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TW wylądowały na słupkach w uchwytach montażowych które miałem jako jedyne :zalamany:  Na razie czekam na znajomego bo obiecał mi wystrugać pierścionki ozdobne w drukarce 3D. Po kilku odsłuchach najlepiej mi tak pasują ustawione.

post-16455-0-04057000-1524212410_thumb.jpg

TW to AS HS25pro z czasem poszukam czegoś innego myślałem nad proa simplex 25?

Nie wiem czemu ale bez sprzętu tylko radio i org głośniki po wygłuszeniu było więcej dołu. A teraz trochę brakuję  :kwasny: Kick jest bo czuć na nogawce i lusterkiem poruszy zew. :hyhy:  Cięcia aktywnie TW 4/12 WF 3,2/12 dół 50/12 subwoofera na razie brak... Już nawet od dołu próbowałem pościć woofer pełnym pasmem ale nadal słabo... kolektory wszędzie 0. Czy woofery z kolektorem tak mają i tyle? Czy za mało prądu dostają z emphasera? A i zostaje zmiana kabli RCA od TW słychać delikatny świst po odpaleniu auta co się okazało nie mają w ogóle ekranowania żadnego :kwasny:

 

 

PS może ma lub miał ktoś golfa III i ma te zaślepki gdzie są te żółte guziki ktoś tak dołożył tempomat ogólnie działa ok ale te guziki :mur1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...