Skocz do zawartości

Car audio w Chrysler Voyager III - kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Haha nie słyszałem, ale odczulem ogromną różnice, jestem totalnym amatorem i dotego mało wymagającym jeżeli chodzi o ca, dlatego napisałem "według mnie",

Czy tak trudno poprosić kogoś z okolicy kto coś kuma o pomoc , wytłumaczy pokaże przynajmniej będziesz wiedział o czym piszesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czy tak trudno poprosić kogoś z okolicy kto coś kuma o pomoc , wytłumaczy pokaże przynajmniej będziesz wiedział o czym piszesz .

 

Ale samemu też się można bawić ;) Ma chłopak chęci i się uczy więc nie sądzę żeby było do czego się tu czepiać... Samo auto jest bardzo niewdzięczne i jeśli nie poddał się po zdjęciu tapicerki z drzwi to może być już tylko lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Equalizery, podbicia itd na flat, radio vol 30/35, kręcę gaina od 6v w stronę 0.1v, przy pozycji około 1/4 jest ok dalej już jakby dźwięk się pogarsza.

Poza tym dając na chwilę głośniej gdzie jest jakby na granicy dobrego dźwięku, zaczynam czuć smród, tak jak pisałem że prawdopodobnie ze zwrotnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Equalizery, podbicia itd na flat, radio vol 30/35, kręcę gaina od 6v w stronę 0.1v, przy pozycji około 1/4 jest ok dalej już jakby dźwięk się pogarsza.
Poza tym dając na chwilę głośniej gdzie jest jakby na granicy dobrego dźwięku, zaczynam czuć smród, tak jak pisałem że prawdopodobnie ze zwrotnicy

 


Sprzęt chyba ok, tzn z tym smrodem, gra dobrze, najlepiej przód by mi odpowiadał.......

 

Zdaje się , ze optymalny poziom Gain występuje gdy odczuwalny zapach mieści się w przedziale pomiędzy prażonym a lekko zrumienionym , ale bez nuty przypalenia :wink2: .

 

Nie wiem co robisz , ale swąd jest oznaką , ze powinieneś natychmiast zaprzestać tych praktyk i dać komuś obeznanemu zdiagnozować problem lub powierzyć regulację .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę rozważyć możliwość aktywki bo w sumie tanim kosztem mógłbym to osiągnąć, wystarczyłby jakiś słabszy wzmak na tweetery i midy, pociągniecie dodatkowego rca i 2 kabli głośnikowych

 

Nie wiem co ma moc wzmacniacza do rodzaju systemu ?

Raczej nic więcej z tego nie osiągniesz , a na 99 % zawitasz ponownie zadając kolejne pytania .

Pozostań przy pasywnym podziale pasma i fabrycznych zwrotnicach , a jak masz nadmiar wolnych kanałów to możesz rozbić zwrotnicę na Bi - amping

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem raczej o dokupieniu jakiegoś 4x50 W rms,

 

mógłbym w sumie podłączyć system w tri - amping, dałoby mi to możliwość regulacji mocy dla każdego przetwornika

 

No ok , tylko nadal nie wiem co dźwiękowo zmieni ta rozbudowa .

Gdyby ten rozdział służył dodatkowo korekcji czasowej , to będzie to logiczny rozwój systemu , ale tak nie widzę realnego zysku , obok indywidualnej regulacji poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze czy to musi być suma ?

Po drugie czas ( w rozumieniu korekcja ).

Z sumą chyba najczęściej się spotykamy w przypadku tworzenia sygnału dla pojedynczego subwoofera.

Czy suma, czy część wspólna, czy może jeszcze co innego, nigdy czegoś takiego nie próbowałem i nie próbowałbym przy opóźnionym sygnale dla jednego z kanałów.

Brać z pojedynczego kanału, to też dalekie od ideału.

Edytowane przez TomoMadej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sumą chyba najczęściej się spotykamy w przypadku tworzenia sygnału dla pojedynczego subwoofera.

 

Najczęściej tak , ale jakie racje za tym stoją ?

 

To może  tak, w rozumieniu potrzeby tworzenia sumy kanałów L+R dla zachowania informacji kierunkowej jest nam zbędna , bo i tak tworzymy kanał mono .  Sygnał na płytach tez zazwyczaj jest w wersji zsumowanej dla częstotliwości niższych niż 80 Hz , czyli pasmo suba istnieje na płycie Stereo w wersji mono . Zatem mamy do czynienia z "pełną " informacją dla suba , pomimo korzystania z jednego kanału L lub R .

 

 

Brać z pojedynczego kanału, to też dalekie od ideału.

 

To poprzez powyższe , myślisz , ze ma jeszcze rację bytu ?

 

 

Czy suma, czy część wspólna, czy może jeszcze co innego, nigdy czegoś takiego nie próbowałem i nie próbowałbym przy opóźnionym sygnale dla jednego z kanałów.

 

Zatem , możemy mieć dwa sygnały do suba , do tego z różnymi czasami :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...