Skocz do zawartości

passat B8 - jak zorganizować granie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zamówiłem w salonie nowego passata b8 z najwyzszym modelem radia - disocvery pro. oczywiscie bede robil porządne audio. pytanie mam takie. czy da sie z tego radia wyprowadzic dzwięc cyforwy (to radio podobno czyta flac) tak zeby go wpuścic do pxa h800 (ewentulanie helix dsp pro mk2 - na to chciałbym zamienić).?

 

do tej pory w aucie mialem takie rozwiązanie, ze zudowalm car-pc, ktory sam sie wlaczal po uruchomieniu silnika. automatycznie wlaczal sie foobar na peceice i mialem sterownik (po wifi) na telefonie adnroid. z carpc wychodzil sygnal optyczy do alpina h800.

 

jak to wszystko zorganizowac, zeby:

- dac wlasne glosniki i wzmacniacze

- miec sterowanie helixem dsp mk2 z jednostki w samochodzie (programem widnowsowym)

- miec mozliwosc czasami wlaczania tylnych glosnikow (gdy beda dzieci w aucie) - to bez wzmacniacza - prosto z radia.

 

Mam nadzieje, ze cos podopwiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze pytanie: co z gwarancją? Bo taka ingerencja w elektrykę/elektronikę auta jest przez ASO zawsze "mile" widziana. Jeśli ta sprawa nie jest ważna to można poszukać kogoś kto się zajmie wyciągnięciem optyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze pytanie: co z gwarancją? Bo taka ingerencja w elektrykę/elektronikę auta jest przez ASO zawsze "mile" widziana. Jeśli ta sprawa nie jest ważna to można poszukać kogoś kto się zajmie wyciągnięciem optyka.

 

nie myślę o gewarancji. Natomiast wycyztałem, ze tam jest jakis system cyforwy MOS czy coś w tym stylu i sa przetworniki, które przerabiaja ten sygnał na nromalnego optyka czy koaxiala. Może tą drogą iść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemka!

Ktoś miał do czynienia lub może słuchał systemów pod passata? Muszę się przemeczyc rok w tym wozidle i szukam rozwiązania procek że wzmacniaczem plus sub. Jest takie gotowe rozwiązanie Helixa ale tylko na rynek niemiecki więc ostatecznie ściągnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest w tym passacie MOST?

w audi, bmw, mercu jest ale w passeratim nie slyszalem zeby bylo

W B8 jest MOST, ale problem w tym, że jest to MOST 150, którego na razie chyba jeszcze nic nie ogarnia w temacie audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Siemka!

Ktoś miał do czynienia lub może słuchał systemów pod passata? Muszę się przemeczyc rok w tym wozidle i szukam rozwiązania procek że wzmacniaczem plus sub. Jest takie gotowe rozwiązanie Helixa ale tylko na rynek niemiecki więc ostatecznie ściągnę.

 

 

Sluchalem Dynaudio b8 i brzmi bardzo fajnie. Szkoda, ze nie zastosowali rozwiazania z Golfa 7, tweetery w slupkach. I jeszcze jedno, w Audi a5 tweeter w tylnych drzwiach jest w tym samym miejscu co w B8 a mimo to go nie slychac. B&O lepiej ustawiony jest pod kierowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

To może i ja odkopię

Passat B8 

Chciałbym wymienić seryjne głośniki przednie  (w seryjnych miejscach montażowych - bez dłubania słupków) (bez dynaudio - prawy midbass zatarty ) , wytłumić wygłuszyć drzwi + wzmacniacz z procesorem audison AP4.9bit ( bo mam - raczej wysterowałbym głośniki pasywnie  )  subwoofera nie przewiduję

 

W związku z tym mam pytanie 

VW przygotował miejsce na trzy drogi - iść w zestaw trójdrożny w miejscach fabrycznych czy 2 drogi ?

 

Na początku myślałem o wykorzystaniu 20cm MB + wysokotonówki - np Audio System HX200SQ em czy któregoś z ETONów ( ps kosze jednego i drugiego wyglądają całkiem podobnie - chyba pochodzą z jednej manufaktury. Wybór niewielki opinii nie za wiele. Elmar Michels z Car und Hifi zachwala ale jakoś do końca nie chce się mi w to wierzyć.

 

Co do samych zestawów/przetworników myślałem o :

 

Helix P62C/P63C
Hertz MLK 1650 / 165 2 i 3drożne

Ground Zero serii GZUC 165.2SQ (165.3sq już trochę drogi jak na zabawę) Wizualnie podoba mi się jego wygląd przywołujący dynaudio esotar/esotec , duże kopułki kryjące duże cewki

Ground Zero GZHC 165.2

Ground Zero GZRC 165.3SQ 

MOREL maximo 602/603 (może jakaś wyższa seria nie bijąca zbyt mocno po kiezeni

Micro Precision 5.16 + wysokotonówka jakaś dobrze współpracująca

Eton Pro / Mas 

 

Na pewno zależy mi na głośnikach które zapewniłyby możliwie dobry bas, może schodzący ciut niżej ale na pewno dosyć szybki

Zestaw dosyć dynamiczny i kierujący się raczej w stronę ciepłej barwy dźwięku.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbieżność w zestawach głośników spora. Pomysł z bardzo dobrym basem bez suba może się nie udać. Jeśli chodzi o zestaw przedni bez suba, to tedyne głośniki które miałem i zadowalały by mnie w pełni to Focal K2P. MP5.16 też mogą dać radę, ale myślę że i tak będzie niedosyt. Biorąc pod uwagę ile basu generują obecne Vagi z przednich drzwi. Ja bym na twoim miejscu pomyślał o subie, ten wzmacniacz Audisona ma czasy i aktywną zwrotkę. Ja bym zrobił przód na pasywnej zwrotnicy, a 2 wolne kanały pozostawił na suba, którego można dołożyć w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...