Skocz do zawartości

Nissan Navara D40


maniak1985
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kawał świetnej roboty. :ok: Jestem pod wrażeniem. Chłopakom chodziło o zabawę z fazą głośników. Miałem sytuację gdzie woofer i sub w fazie grały słabo, ale w przeciw fazie już było całkiem przyjemnie.

Zajmę się tym nieco później postanowiłem dokończyć subwoofer i instalację (na razie odłączyłem sprzęt bo dolega mi ból ucha i nie jestem pewien czy to spowodowane złym ustawieniem czy po prostu dopadła mnie jakaś choroba).

 

Może brakuje mi wiedzy w dziedzinie car audio i przede wszystkim doświadczenia ale staram się zrobić wszystko poprawnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 205
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Z tego co widać po zdjęciach na kondach folia już się odkształciła. Daj je do spa, może życie im trochę przedłużysz. Cholernie mi szkoda tych zacnych piecy. Czas je zabija powoli. Napisz jakie różnice zajdą względem gienka.

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przede wszystki żywotność wzmacniacza, a wymiana kondensatorów w torze audio na bardziej nowoczesne mają na zadanie poprawę jakości dźwięku.

 

Spa, modyfikację oraz naprawa wzmacniaczy wykonana były przez firmę CAS za co bardzo dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zbieraniny ciąg dalszy.

Kable rca Gladen Zero ale nie o tym wam chciałem powiedzieć, przedstawiam wam hi endowy zestaw koszulek termo kurczliwych i opasek do kabli od firmy Würth dzięki któremu wasze kable nabiorą nowego brzmienia. Koszulki te sprawią że car audio w twoim samochodzie wzbije się na nowy nieznany poziom HI END. Ale zacznijmy od początku. Będąc ostatnio w sklepie Würth zobaczyłem ze mają koszulki termo kurczliwe i bez wahania mając w głowie moje plany odnośnie audio zapakowałem do koszyka poniższy zestaw. Z racji tego że mam firmę w Niemczech rachunek trafia do mnie po kilku dniach pocztą. Jakie to było moje zdziwienie gdy ujrzałem kwotę za owy hi endowy zestawik koszulek termo kurczliwych. Cena 262 euro

post-22750-0-99632600-1569358846_thumb.jpg

post-22750-0-50053800-1569358909_thumb.jpg

post-22750-0-89559000-1569359610_thumb.jpg

post-22750-0-95056400-1569359635_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech większość sklepów dla tak zwanych profesjonalistów nie ma cen. Wygląda to tak że posiadam własną firmę na tej podstawie otwieram sobie konto w takim sklepie a później biorę materiał na numer klienta im więcej materiału się bierze tym wiekszy rabat. Na przykład jeżeli potrzebuje materiał na jakąś budowę składam zapytanie na materiał do kilku sklepów online lub bezposrednio a oni przygotowują mi ofertę i w tedy wybieram najlepszą. Ceny są indywidualne i można naturalnie zapytać w sklepie lub sprawdzić w internecie co ile kosztuje ale bez przesady nawet nie przyszło mi do głowy że to może tyle kosztować. Sklep to Würth i sprawdzałem na ich stronie co to za cudo nabyłem i koszulki te ponoć kurczą się bardziej niż zwykłe są nieco grubsze i mają w środku dodatkową warstwę kleju który aktywuje się po podgrzaniu. Można je kupić na sztuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment zagoszczą u mnie RS Audio RS Pro T25 które mają wymiary zbliżone do Brax 1.1 oraz Helix RS802 o wymiarach identycznych jak Brax 2.1.
Zamierzam zrobić słupki pod braxy i z czasem w miarę możliwości zamienić rs i helix na Braxy.

post-22750-0-60438700-1569529009_thumb.jpg

post-22750-0-01872800-1569529038_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś odrazu kupić brax nox28, w 3 drogach gra jak 1.1 a kosztuje znacznie mniej :)

RS kupiłem jakiś czas temu na aukcji trochę pograły i ostatni rok spędziły na regale , podobnie było z rs802.

 

Z braku doświadczenia proszę o waszą analizę mojej koncepcji na przebudowę mojego systemu.

 

Docelowo chciałbym a żeby mój system wyglądał tak:

 

Wysoko tonowe : Brax 1.1 lub Brax ML1 - Obecnie RS Pro t25 bo je mam i mają podobne wymiary

Średnio tonowe : Brax 2.1 lub Brax ML2 - Obecnie Helix RS802 bo je mam i mają podobne wymiary

Nisko tonowe : Brax 6.1 już zainstalowane

Subwoofer : JL audio 10tw3 już zainstalowany - nie rozważam innej opcji z powodu braku miejsca

Radio 2DIN: Alpine INE-W990BT już zainstalowane - zostaje z powodu nawigacji oraz rozmów przez bluetooth

Radio : Alpine F1 cda 7990r posiadam (po przeglądzie i naprawie wyświetlacza u CAS) nie jest jeszcze zainstalowane ale nie muszę chyba pisać dlaczego chce je mieć

Procesor : Alpine F1 pxa-h900 - Obecnie Helix DSP wraz z Directorem

Wzmacniacz na wysoko tonowe : Sony xes m1 - posiadam (po spa i małym tuningu)

Wzmacniacz na średnio tonowe : Sony xes m1 - posiadam (po spa i małym tuningu)

Wzmacniacz na nisko tonowe : Sony xes m3 - posiadam (po spa i małym tuningu)

Wzmacniacz na subwoofer : Brax X1000

Przewody głośnikowe : micro precision AgCu - już zainstalowane

Przewody rca: Gladen Zero

 

Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki dobre. Czy się zgrają razem ze sobą i Twoim gustem ??? Wartość klocków nie idzie w parze z uśmiechem podczas odsłuchów. Skup się teraz na aplikacji i strojeniu i nie zapominaj pod czyje ucho to ma grać.

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...