Skocz do zawartości

Jaki telefon ?


sober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 695
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czytałem ten test przez zakupem SGS II i właśnie po przeczytaniu go zdecydowałem sie na Samsunga, i pewnie miałbym go do dzisiaj gdyby nie biała obudowa która cały czas łapała plamy od atramentu których nie dało sie domyć. Zamieniłem go wtedy na Sensation i wg Mnie w ogólnym rozrachunku Sensation wygrywa, ale cały czas tesknię za wyświetlaczem Super Amoled, który w samsungu jest zjawiskowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używałem galaxy s2 i wydawało mi się, że jest wszystko pięknie, później xperia arc s (lepszy wyświetlacz, nie dodaje nic od siebie i pokazuje bardziej naturalny obraz), teraz kupiłem Sony Xpperia S, szczerze, to najrozsądniejszy wybór wśród konkurencji ( moto razr, galaxy s2, arc s).

Najlepiej położyć wszystkie obok siebie, zobaczyć wykonanie i się pobawić, a wtedy i tak pewnie wybierzecie arc s lub xperie s. Lepiej obsługiwało się tylko iphone, ale nie cce płacić za markę, dlatego go nie wybrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi tak szczerze sie wydaje - ze wybieranie i rozstrzyganie ktory telefon jest lepszy (android based) to jak mowienie ze komputer jest lepszy, bo ma inna obudowe. - Jesli mamy analogiczne procki i pamieci - OK rozne wyswietlacze i baterie - to glowne roznice sa stricte software'owe - w przypadku androida - na 99% do obejscia- wiec hmmm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 10:20

a mi tak szczerze sie wydaje - ze wybieranie i rozstrzyganie ktory telefon jest lepszy (android based) to jak mowienie ze komputer jest lepszy, bo ma inna obudowe. - Jesli mamy analogiczne procki i pamieci - OK rozne wyswietlacze i baterie - to glowne roznice sa stricte software'owe - w przypadku androida - na 99% do obejscia- wiec hmmm.

To samo usłyszałem na początku, każdy telefon z androidem będzie software'owo taki sam, dlatego wziąłem je do ręki i sprawdziłem.

Różnica w szybkości działania Arc S (reagowanie na dotyk, ładowanie stron, poruszanie się po menu, szybkie operacje) a Xperia S była zauważalna od pierwszego dotknięcia wyświetlacza tego drugiego, oczywiście na jego korzyść. Jesli chodzi o porównanie S2, Arc S i Razr, to między tymi telefonami nie ma wielkiej różnicy, prędkości podobne (prawie niewyczuwalne różnice), natomiast hardware'owo zupełnie inne - wyświetlacze, baterie, aparaty itd.

 

Michał, powiem szczerze, że to taka jakby okrojona wersja, uboższa, warto dopłacić 200-300 zł i wziąć S, a jeśli budżet ograniczony do 1200-1300 zł, to przemyśl jeszcze Motorollę Razr.

Uważam, że Xperia S jest warta każdej złotówki, bo przekonała mnie do tego swoim działaniem, natomiast reszta niczym mnie nie zaskoczyła, a wręcz zniechęciła patrząc przez pryzmat ceny.

Wygląd pomijam, bo gust jest jak ch.. każdy ma swój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu brandowane telefony (te od operatorów a nie z sklepu)maja dużo wprowadzonych zmian w sofcie

ich działanie jest prawie zawsze o wiele gorsze.czuwanie bateri działanie aplikacji,wieszanie się,ZASIĘG sieci czy nawet wifi jest zazwyczaj duzo gorszy,można o tym dniami i nocami czytac tyle jest materiałow o brandowanych softach.

nawet pozbawiają fony roznych funkcji operatorzy

sam mam fona po odbrandowaniu i widze maga róznice w szybkości,poprostu nie ten fon.bateria trzyna o około 1-2 dni dłużej,Zużycie procesora spadło do 1% przy braku odpalonych aplikacji a było ok 5-6 ale to tylko kilkaprzkładów reszta na google.pl lub na kazdym forum o danym fonie,chyba nie ma forum gdzie nie klną na te softy operatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu brandowane telefony (te od operatorów a nie z sklepu)maja dużo wprowadzonych zmian w sofcie

ich działanie jest prawie zawsze o wiele gorsze.czuwanie bateri działanie aplikacji,wieszanie się,ZASIĘG sieci czy nawet wifi jest zazwyczaj duzo gorszy,można o tym dniami i nocami czytac tyle jest materiałow o brandowanych softach.

nawet pozbawiają fony roznych funkcji operatorzy

sam mam fona po odbrandowaniu i widze maga róznice w szybkości,poprostu nie ten fon.bateria trzyna o około 1-2 dni dłużej,Zużycie procesora spadło do 1% przy braku odpalonych aplikacji a było ok 5-6 ale to tylko kilkaprzkładów reszta na google.pl lub na kazdym forum o danym fonie,chyba nie ma forum gdzie nie klną na te softy operatorów

Nowe telefony, zaprzyjaźniony informatyk ma w swoim sklepie również telefony, nie są brandowane.

Co do całej sytuacji, masz rację, nie raz udało mi się porównywać dwa takie same telefony i różnice były znaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie używam zatwierdzonych przez samsunga kodów do wydłużania bateri..są one dostępne na forach i stronie samsunga.

 

Co to za kody? do dual simów też są?

 

Mam teraz C6112 szajsunga i jestem zadowolony, ale chciałbym już coś nowszego - jest coś dobrego i sprawdzonego z dual-simów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu ulepszenia działania baterii należy wpisać jeden krótki kod – *#8740#. Potem na ekranie telefonu pojawi się jeden z dwóch komunikatów:

- „AP UART mode Enabled” – czyli kod działa i włączony tryb oszczędzania,

- „CP UART mode Enabled„ – tryb nie działa i trzeba kod jeszcze raz wpisać.

 

to mam na wave z strony samsunga...poszukaj do siebie na oficjalnej stronie samsunga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siec wdlg mnie to orange jak z netem

play jeśli chodzi o zasięg bo śmigają juz na nadajnikach innych sieci jak swój "zgubią" ALE internet chodzi chyba jeszcze tylko na ich nadajnikach,rozmowy przeskakują na inne ale nie net

a co do wyboru abonamentu to już popatrz na stronach operatora,nikt za Ciebie nie wybierze co Ci najlepiej podejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...