Skocz do zawartości

Dyskretne granie w Audi A4 B8 , nie mogło być inaczej :)


reikeb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś miałem chwilkę czasu i wleciał konwenter, który zrobił robotę, sygnał jest czysty i wyraźny :D bass zawitał już na dobre i jak na taki mały głośnik to nieźle trzącha autem :)

 

Do tego podmieniłem bezpiecznik na ori audi i wyrezałem maskownicę na suba, nawet nie trzeszczy ni nic więc jest elegancko :)

 

59ebaa3eab662_Untitled3.jpg.f70613acbb77

 

59ebaa3656ca2_Untitled2.jpg.1bf90805cb1b

 

59ebaa323f60d_Untitled1.jpg.126944129304

 

Teraz czekam na system przedni i działem dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam !

 

Udało mi się w końcu ogarnąć przedni system. Narazie gra pod radiem i zdecydowanie lepiej sobie radzi niż seria, teraz przyjemnie słucha się muzyczki :)

 

post-647-0-29543700-1515960008_thumb.jpg

post-647-0-10553300-1515960097_thumb.jpg

post-647-0-66409200-1515960117_thumb.jpg

 

Kolejnym krokiem będzie wygłuszenie bagażnika i wrzucenie wzmacniacza pod przód :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Trochę odkopię temat, a pytanie mam skierowane do REIKEB, również mam B8, ale system B&O z tym, że sedan i głośnik wsadzilem w tylną półkę zamiast oryginalnego suba. Wiem, wiem to rozwiązanie woła o pomstę do nieba, ale znalazłem suba free-air i nie chciałem zawalac i tak juz małego bagażnika. Wzmacniacz mam również jak kolega, crunch GPX1000.4 i czy mógłbyś podeslac zdjęcie jak masz to ustawione na wzmaku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odświeżając temat odnośnie Audi :)  posiadam, tak jak wspomniałem tutaj, A4 B8 Sedan z radiem MMI 3G+ i chciałbym dołożyć do niego wzmacniacz 4-kanałowy tak aby zasilić głośniki w drzwiach(przód+tył). Myślę nad rozwiązaniem wzmacniacza z funkcją Hi-input czy lepiej konwerter sygnału 4-kanałowy i dopiero wzmacniacz? Jakie propozycje?

 

Ps.

Drzwi wygłuszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrbean napisał:

Odświeżając temat odnośnie Audi :)  posiadam, tak jak wspomniałem tutaj, A4 B8 Sedan z radiem MMI 3G+ i chciałbym dołożyć do niego wzmacniacz 4-kanałowy tak aby zasilić głośniki w drzwiach(przód+tył). Myślę nad rozwiązaniem wzmacniacza z funkcją Hi-input czy lepiej konwerter sygnału 4-kanałowy i dopiero wzmacniacz? Jakie propozycje?

 

Ps.

Drzwi wygłuszone.

MATCH UP 8DSP wydaje się fajną propozycją w tym przypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, speedster2000 napisał:

MATCH UP 8DSP wydaje się fajną propozycją w tym przypadku. 

Myślałem już nad tego typu rozwiązaniem ale niestety budżet nie pozwala. Szukam tańszego rozwiązania i doboru głośników z przyjemnym dla ucha dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrbean napisał:

Myślałem już nad tego typu rozwiązaniem ale niestety budżet nie pozwala. Szukam tańszego rozwiązania i doboru głośników z przyjemnym dla ucha dźwiękiem.

A jeśli masz określony budzet to warto byłoby wspomnieć o tym w poście 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup fajny zestaw 2way na przód. O możliwie dużej efektywności taka podpowiedź. Tw. wsadź w podszybie i wygłusz drzwi. Tył faderem wycisz tak w 80% żebyś słyszał PDC przy parkowaniu jak masz. Sprawdź sobie bo teraz jest późno i nie chce mi się wychodzić czy przypadkiem przy "pikaniu" nawet jak jest fader na sam przód i tak nie słychać tego.   

Ta kwota akurat Ci wystarczy żeby zrobić to dobrze.

Dołożenie samego wzmacniacza  do tego co tam już jest nie jest najlepszym pomysłem moim zdaniem. 

Oczywiście to tylko sugestia jak zawsze :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, darflex napisał:

Tył faderem wycisz tak w 80% żebyś słyszał PDC przy parkowaniu jak masz. Sprawdź sobie bo teraz jest późno i nie chce mi się wychodzić czy przypadkiem przy "pikaniu" nawet jak jest fader na sam przód i tak nie słychać


Fader nie wpływa na pikanie systemu parkowania w Audi B8. Pikanie ma niezależnie ustawianą głośność na każdy z 4ech pikaczy w menu MMI 3G+. To nawet nie idzie przez te głośniki co muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ygrek napisał:

Sprawdź sobie bo teraz jest późno i nie chce mi się wychodzić czy przypadkiem przy "pikaniu" nawet jak jest fader na sam przód i tak nie słychać

Chciałem napisać "i tak słychać" .

Dzieki @ygrek

Nie rozbierałem  jeszcze tego ale z ciekawości skąd te dźwięki w takim razie?

Przy wciśniętym mute na konsoli, radia nie słychać ale jak ktoś zadzwoni to rozmawiasz normalnie i słyszysz to z systemu nagłośnienia. Wydawało mi się że tak samo to działa z głośników odpowiednio przód pdc słychać we frontach a tylne pdc w tylnych kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że są gdzieś w desce i w półce dodatkowe głośniki do PDC, ponieważ ja wyprułem kompletnie oryginalny wzmak B&O, a to i tak pikało. Tylne głośniki mam odpięte i pika. Przednie głośniki wymienione i idą przez dodatkowe wzmacniacze Pioneera i tak pika. Musi to być jakiś odrębny system. Innego wytłumaczenia nie znajduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł PDC ma osobne głośniczki. Pewnie zrobione jest to w razie awarii wzmacniacza audio. PDC działa bez radia, wzmacniacza, bez niczego (poza prądem oczywiście). Jeden głośnik masz w tapicerce bagażnika (kombi) drugi pod deską.

Jak masz B8 to pewnie i tak masz w bagażniku fabryczny wzmacniacz, najtaniej będzie wymienić głośniki przód i wygłuszyć drzwi. Jak byś się uparł na subwoofer to po taniości można podpiąć się pod kable głośników tylnych i przez konwerter do wzmacniacza. Robiłem takie akcje dla znajomych zadowoleni byli. Najlepsza opcja to wzmacniacz z procem jak MATCH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Posiadam system 3G low 8 głośników bez subwoofera i głośnika centralnego. Dołożyłem głośnik w deskę i subwoofer wszystko na orginalnej wiązce z innego auta wpięte w tuner jak trzeba i nie gra. Czy muszę wymienić tuner i coś przekodować czy jest na to jakiś inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2024 o 03:51, smonsa96 napisał:

Posiadam system 3G low 8 głośników bez subwoofera i głośnika centralnego. Dołożyłem głośnik w deskę i subwoofer wszystko na orginalnej wiązce z innego auta wpięte w tuner jak trzeba i nie gra. Czy muszę wymienić tuner i coś przekodować czy jest na to jakiś inny sposób?

Na pewno trzeba przekodować, na system wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...