Skocz do zawartości

Dyskretne granie w Audi A4 B8 , nie mogło być inaczej :)


reikeb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam default_images_smilies_smf_hi.gif


Tradycji musiało stać się za dość default_biggrin.png w b5 było granie tu mamy filmik --> Car audi b5 reikeb


                                                          w b6 też było granie już trochę grubiej i kilka zawodów wygrane --> B6 dB drag by reikeb


Teraz przyszła pora na podrasowanie seryjnego grania w b8. Na miejscu inżynierów audio nie dopuścił bym się nawet takiej zbrodni jak zrobili odnoście jakości dźwięku podstawowego systemu audio... default_images_smilies_smf_facepalm.gif


Ogólnie seryjne głośniki w drzwiach grają znośnie choć bez rewelacji, jedyny ich minus to zero niskich tonów, dla tego też zacząłem jak nigdy od nadrobienia niskich tonów bo u mnie to jest priorytet, musi być dobry , głęboki bass, takie zboczenie default_images_smilies_smf_wink.gif


Auto musi być użytkowe i za jakiś czas do wożenia rodziny więc zdecydowałem się na wykorzystanie lewego boczka bagażnika.


Zawitała w nim zamknięta obudowa od essy i głośnik znanej firmy DD Audio REDLINE DD210 S4 default_images_smilies_smf_jerk.gif


59d7de0857343_Untitled2.thumb.jpg.452855


Subwoofer jest zasilany dość budżetowym sprzętem, ale takie było założenie, mianowicie Crunch GPX1000.1D , 1x500Wrsm spokojnie wystarcza.


59d7de036e017_Untitled1.thumb.jpg.6591d0


Kilka zdjęć z montażu, oczywiście boczek został wygłuszony , kolejnymi etapami będzie wygłuszenie reszty bagażnika :


59d931c23406f_Untitled3.thumb.jpg.77f52259d931bb6bef6_Untitled1.thumb.jpg.43b18259d931c73b9bd_Untitled4.thumb.jpg.c17b41IMG-20171007-WA0000.thumb.jpeg.9b16bf756


Jeszcze zostało mi wymyślenie jak zabudować/osłonić głośnik i jakoś zabudować wzmacniacz gdyż nie zmieścił się pod podłogę jak planowałem...


Obecnie efekt końcowy jest taki :


59da6cec844b8_Untitled2.thumb.jpg.0018eb59da6ce580329_Untitled1.thumb.jpg.04fe34


 


Kolejnym krokiem poprawy dźwięku będzie wygłuszenie przednich drzwi i wstawienia systemu odseparowanego 2-drożnego pod samo radio gdyż do słuchania na co dzień nie ma potrzeby ładowania kolejnego wzmacniacza, przynajmniej na tą chwilę default_images_smilies_smf_decayed.gif


Zastanawiam się nad 3 systemami : 


-Audio System M165evo


-uDimwnsio El Comp 6


-Digital Designs EC6.5


Jak narazie moim faworytem jest audi system i pewnie w niego zainwestuję default_biggrin.png


Narazie tyle, kolejne moje dłubanie będę wrzucał na bieżąco.


Pozdrooo  


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pod same radio mówisz zestaw odseparowany bo zadaje sobie pytanie jak byś chciał inna jednostkę jak z nią byś walczył tzn gdzie i jak ją włożyć hehe to już trudna sprawa pewnie bo przymierzam się do a4 b8 Comonraile

Do twojej wiadomości dziś SOM inne rozwiazania nie trzeba miec drugiej/innej jednostki żeby zrobić granie na poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


a co do zboczenia na punkcie bassu, znalazlem chyba kolegę na forum haha ^^

 

Kogo masz na myśli ?  :rotfl:

 

 

 


Do łup łup tup tup tupet nie trza nawet nic najlepiej Sony za 100 z media

Tuba z olxa + radio za czteropak i muza pod remizą gra :P

koniec offtopa 

 

reikeb

coś mi się zdaje że długo przodu pod radiem słuchać nie będziesz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak w b6 miałem hertze hsk z przodu pod wzmacniaczem i na prawdę robiły robotę, ale miałem w bagażniku 15cali i 1kw rms @4 ohm ale spięty w 1ohm więc musiałem mieć mocny przód żeby jakoś to grało. 

 

Tu planuje władować system pod radio bo już nie chce miejsca w bagażniku na kolejny piecyk marnować, myślę że ten audio system który na 3ohm da sobie rade pod serią jak dobrze zrobię drzwi a jak nie to ewentualnie będę myślał nad wzmacniaczem ale chciał bym tego uniknąć :)

 

Nie ukrywam że ma to być w miarę budżetowe granie a nie jakieś hi-end-owe :)

 

Dziś dotarł nowy konwerter trochę lepszy :wink: ale jest już późno i nie chce mi się robić foto xD Szczerze powiem że to moja pierwsza instalacja z konwerterem i już wiem że te tanie nadają się o kant du*y  :rotfl:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga nie jest podniesiona, wykorzystałem miejsce seryjne i ledwo weszło, z prawej strony jest wzniesienie od pompy paliwa i tam już nic nie wyjdzie. 

Mam akumulator w bagażniku więc tam najwygodniej wpakować było wzmacniacz.

 

Ale mniejsza o graty bo już mam upatrzone i narazie będzie bez wzmacniacza, będzie słabo to będę myślał.

 

Macie jakieś pomysły jak wyrezać maskownicę do schowka z subem? Widziałem takie patenty jak tu ale wolał bym coś, co będzie lepiej wyglądać.

http://www.kut-met.pl/subA4B8/20.jpg http://www.kut-met.pl/subA4B8/21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga nie jest podniesiona, wykorzystałem miejsce seryjne i ledwo weszło, z prawej strony jest wzniesienie od pompy paliwa i tam już nic nie wyjdzie. 

Mam akumulator w bagażniku więc tam najwygodniej wpakować było wzmacniacz.

 

Ale mniejsza o graty bo już mam upatrzone i narazie będzie bez wzmacniacza, będzie słabo to będę myślał.

 

Macie jakieś pomysły jak wyrezać maskownicę do schowka z subem? Widziałem takie patenty jak tu ale wolał bym coś, co będzie lepiej wyglądać.

http://www.kut-met.pl/subA4B8/20.jpg http://www.kut-met.pl/subA4B8/21.jpg

 

To samo, tylko, żeby maskownica pokrywała cały element :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem taką ramkę do skrzyneczki więc może ją wykorzystam, jak słabo będzie to pokombinuję nad zrobieniem innej maskownicy :) też zastanawiam się czy nie będzie to drgało i psuło dźwięku, ale pokombinuję to będę wiedział. 


Dziś dotarł konwerter, wygląda bardzo solidnie i mam nadzieje, że wyleczy problem z jakością sygnału do wzmacniacza ;)

 

59e65c3f32d78_Untitled1.jpg.a382a517a881

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@reikeb - Jakiej firmy konwerter?

Aktualnie przerabiam temat audio w swoim S5. MMi 3G, Bang Olufsen - ale za mało dołu.

Kupiłem konwerter 'California', ale myślę czy nie zamówić Hollywooda...

 

Mój błąd, jakoś się zamyśliłem i nie usunąłem zbędnej części :)

 

 

Przez to Z SERIES wygląda mi na Audio System ;) 

 Dokładnie tak jak kolega powiedział audio system :) Hollywoda  właśnie przerabiałem i jest bardzo słaby, ponoć ten jest dużo lepszej jakości ale to powiem CI w weekend bo zrobię podmiankę :)

 

Panowie mam dylemat bo w a4 b8 są dwie opcje zamontowania wysokotonowych głośniczków, albo w podszybiu, albo w drzwiach na wysokości lusterka, teraz mam w podszybiu i mam mieszane uczucia, doradzicie coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy lusterkach na pewno będzie lepiej niż w podszybiu. Nie pamiętam jak wygląda maskownica na podszybiu ale spróbuj ją zdjąć i posłuchać bez niej może być znacznie lepiej.

A co do miejsca przy lusterkach to chyba nie jest przygotowane pod montaż tweetera ( maskownica nie ma otworków na wylot ) - ale to musiałbyś sprawdzić bo nie jestem pewny. Tak czy siak nawet jak otworki są to zazwyczaj są małe i okrutnie degradują wysokie tony. Lepiej byłoby dać tweeter na wierzch a najlepiej... na słupku ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pod szybą w maskownicy są duże otwory więc dźwięk swobodnie przenika co do miejsca przy lusterkach to szukam takich blend od b&o i wtedy po kłopocie ale na tą chwię po prostu wytnę i wpasuje tweetery :D decyzja zapadła na audio systemy i już do mnie zmierzają :D 


bo1z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w A4 jest identycznie jak A5 to te tweetery w B&O są beznadziejnie umiejscowione, bo praktycznie grają w deskę rozdzielczą. Wpasuj tweetery w to co masz z odpowiednim ukierunkowaniem i będzie 100 razy lepiej niż w tej opcji BO.


W A5 wygląda o tak...

post-13057-0-27571100-1508486429_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...