Skocz do zawartości

Jesteś nowy, więc tutaj się witamy... Czytaj pierwszy post!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Siemka. Jestem Łukasz. Jestem z okolic Białegostoku. Moje auto to VW golf IV . Początkowo zamierzałem zmienić głośniki i oczekiwałem poprawnego brzmienia. Po roku przeszukiwania forum polskich i zagranicznych , tym bardziej widzę że moje podejście było zbyt lekkomyślne jeśli chodzi o car audio , nie spodziewałem się że to tak wyboista droga, mimo wszystko nie poddaje się i jak pewnie wszyscy na tym forum staram się po trochu poprawiać aktualny system. Początkowo zakupiłem radio Alpine cda9812, wzmacniacz Sony xm 4520 oraz morel tempo 6 . Byłem zawiedziony graniem , system ostrzył , średnich prawie brak , nic dziwnego bo nawet nie wygluszylem drzwi. Następnie zmieniłem radio na Kenwood kdc5200bt głośniki morel maximo ultra 602 oraz wzmacniacz audison lrx 4.5 . Pomimo zabawy z ustawieniami czasów , ciec , zboczy itd. gra nadal mnie nie przekonuje , chodź i tak jest o niebo lepiej niż na początku ( pojawiły się średnie tony , a morele zaczęły ładnie kopać i nawet nieźle schodzić ) . Jestem tu żeby pogłębiać wiedzę , uczyć się na błędach i przy tym dobrze się bawić. Pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem Krzysztof mam już sporo lat i jestem na etapie budowania auta dla córki tzn auto już jest małe Aygo ale środek bardzo zaniedbany i wymaga wymiany. Dlatego się tu zarejestrowałem bo nagłośnienie tez bym chciał jakieś zrobić. 


Witam jestem Krzysztof mam już sporo lat i jestem na etapie budowania auta dla córki tzn auto już jest małe Aygo ale środek bardzo zaniedbany i wymaga wymiany. Dlatego się tu zarejestrowałem bo nagłośnienie tez bym chciał jakieś zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Mam na imię Darek. Swoją przygodę z Car Audio zacząłem w 2009 roku w zawodach Easca są na zawodach w Piotrkowie Trybunalskim z toyotą corollą E10 w kategorii beginner. W 2010r w udało mi się zdobyć III miejsce na finałach MP i III na finałach ME toyotą Avensis II. Później miałem przerwę i powróciłem w 2014 roku do zawodów gdzie zdobyłem II miejsce w kategorii beginner maxi na MP. Dwa lata temu zmieniłem samochód i wracam do tematu Car Audio. Obecnie Toyota Prius III. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim :)

Szymon z Opola. Pacjent to VW G7. Na podstawie wiadomości już zdobytych ( między innymi z tego forum) powstało już granie. Teraz przyszedł czas na jego poprawę bo strasznie mnie ono rozczarowało.

Mam nadzieję że znajdę tu dobrą radę i szansę na osiągnięcie zadowalających mnie dźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam na imię Adam, jestem z Pomorza. Auta które kupowalem zawsze dobrze grały, jednak nabyłem Sprintera W903 i zderzyłem się ze ścianą, postanowiłem zbudować porządne granie sam. Od dawna czytam forum, zebrałem już trochę klocków. Czas zadać nurtujące pytania i uruchomić zestaw. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!

Nazywam się Sławomir, nastolatek po 40. :D

Mieszkam w Zielonej Górze. Projekt nad którym pracuję to BMW e46 coupe.

Do tej pory korzystałem z tego wspaniałego Forum jako gość ale nadszedł już czas na rejestrację.

Przy okazji chciałem podziękować wszystkim autorom za olbrzymi wkład i wiedzę jaka tu została przekazana zupełnie za darmo.

Na forum trafiłem już kilka lat temu przez wyszukiwarkę Google, ale był to romans raczej przelotny!


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę już zaglądam na forum, ale niestety unikam wypowiedzi w tematach, ze względu na niewielkie doświadczenie, dopiero rok "zabawy" raczej nie pozwala na dzielenie się wiedzą, której jeszcze dosyć dużo brakuje :D W zabawę wkręcił mnie jeden z forumowiczów, nie będę wymieniał nicku, bo może się mnie chłop wstydzić :D Miało być tanio, mało i bardzo skromnie, ale choroba powoli zaczyna postępować dalej i może kiedyś auto zacznie grać przyzwoicie.

Samochód to Peugeot 307 kombi z 2002 roku, do tej pory udało się je prawie całkowicie wygłuszyć, pozostał tylko dach, w aucie grają: Pioneer 80prs, proa simplex 25 pod sinfoni 45.2, MP 5.16 pod sinfoni allegro oraz audio system r12evo pod ampire mbm1000, który to obecnie czeka na jakiegoś lepszego następcę.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam na imię Konrad, jestem z Chorzowa. Dopiero zaczynam zabawę z Car Audio. Zdążyłem wygłuszyć drzwi i kupić trochę lepsze radio (JVC kd-shx851). W drzwiach grają "jakieś" JBL gto, wysokotonowe jeszcze seria. Plany są ale brakuje doświadczenia ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! Jestem Tomek i nienawidzę car audio, mam go dość i chciałbym 3 lata temu kupić przenośnego JBL'a i z niego puszczać muzykę w samochodzie. No ale skoro już się w to wpakowałem i straciłem kupę czasu i pieniędzy, nie mam wyjścia i muszę to doprowadzić do końca. Prawdopodobnie część z Was rozumie ten problem ;) Od pewnego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem UTE-92BT, dzięki któremu zrozumiałem, że nie interesuje mnie poprawne i zrównoważone brzmienie. To co mnie interesuje to nadmiernie podbite pasmo od basu do 300hz (może więcej?), które sprawi, że gitara elektryczna zabrzmi jak przejazd harleyowców. W mojej głowie narodził się pomysł, który ma służyć dość brutalnym odsłuchom zespołów metalowych. A może by tak zrobić 3 way oparty na komorach i głośnikach 8"? Jeśli jest ktoś, kto uzna taki projekt za ciekawy pomysł zamiast odradzać (używałem lupki i wiem, że większość będzie namawiać na porządny 2 way) to niech pisze na priv i może założę taki temat, kiedy odłożę trochę pieniędzy na nowy sprzęt. Jeśli SPL'owcy mogą podbijać niektóre częstotliwości, dlaczego i ja nie mogę? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Miło mi do was dołączyć :)

 

Przywiało mnie na to forum bo chce sobie zmontować jakiś sensowny zestaw car audio do samochodu.

 

Na wstępnie może mały tip ode mnie: nie działa captcha podczas rejestracji via smartphone (Adblock browser)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem Ernest. Lubię dobrą muzykę i adrenalinę.

 

Z ciekawszych faktów to ostatnie półtora roku jeździłem bez muzyki ponieważ już nie umiałem słuchać tak marnej jakości utworów. Mam teraz inny samochód i pragnę go doprowadzić do przyzwoitego stanu w zakresie audio. Bardzo chętnie zdobędę informacje na ten temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich.Mam na imię Tomek jestem świerzo po zmianie samochodu wybór padł na Skoda Octavia 3 kombi z 2019r.

Niestety dźwięk w aucie z fabrycznych głośników to tragedia.Liczę że z Waszą pomocą uda mi się coś fajnego zrobić z tym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...