Skocz do zawartości

Jesteś nowy, więc tutaj się witamy... Czytaj pierwszy post!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Trafiłem na forum przeszukując zasoby sieci w celu dokształcenia się w temacie car audio 

Swój zasób wiedzy w dziedzinie audio określam jako dobrze przyswojone podstawy , może nawet trochę wykraczam poza te ramy ale wiedza oparta jest głównie na sprzęcie domowym 

;)

Marcel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć, jestem Karol.

Zawsze kręcił mnie soczysty, głęboki, czysty, sprężysty dźwięk :)

Świadomy lub mniej wybór muzyki rozpocząłem od słuchania Black/death/heavy metalu, łagodnie przechodząc do klasycznego rocka, 50s, 60s, 70s, 80s, polskiej muzyki rozrywkowej. Obecnie nie słucham chyba tylko muzyki radiowej jednokopytnej, disco polo i ortodoksyjnego jazzu(to akurat może się zmienić).

Obecnie zafascynowany jestem instrumentami etnicznymi i muzyką trance. Połączenie to dostarcza mi mistycznych doznań.

 

W temacie "home" audio korzystam z monitorów studyjnych, słuchawek otwartych, zamkniętych oraz dousznych.

Jednak najwięcej radości sprawia mi słuchanie muzyki w aucie, mimo, że nie jest to najodpowiedniejsze środowisko.

Teraz korzystając z okazji, iż nagłośnienie w moim samochodzie-projekcie T4 jest bagiennej jakości zainteresowałem się tematem CA.

W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim pasjonatom, profesjonalistom i amatorom instalacji car audio udzielających się na tym forum! Fantastyczne informacje, które dosłownie prowadzą mnie za nos.

 

W projekcie tym zacząłem oczywiście od wygłuszenia. Wykonuje czynności krok po kroku np. najpierw zewnętrzne poszycie drzwi, a później robię "odsłuchy" jak dana zmiana wpłynęła na wrażenia słuchowe. Finalnie wytłumiona matami butylowymi 2mm jest cała podłoga szoferki, drzwi wewnątrz i zewnątrz zaślepione otwory technologiczne, plastiki tapicerki, kieszenie boczne. Niebawem dokładam piankę na ww elementy, bardzo jestem ciekaw zmiany.

 

Dla zabawy napiszę jakie są klocki, z którymi zakupiłem owego delikwenta:

 

Tweetery org nokia,

W kieszeniach Hertz dcx 130.3

Tył przemilczę

---

Jednostka sterująca obecnie Sony cdx-gt28

 

Generalnie dramat!

Serio, chciało mi się płakać, jak pierwszy raz posłuchałem co tam się dzieje.

 

Otóż zmiana jaka nastąpiła po wykonanej pracy jest niesamowita.

Pojawiła się scena i średnie tony jako takie w odbiorze, obraz dźwiękowy umiejscowiony jest przed słuchaczem, niskich rejestrów nie uświadczyłem bez podkręcania ich w eq.

 

Tydzień temu pierwszy raz poczułem przyjemność ze słuchania Dire Straits - Money for nothing.

Bezcenne uczucie.

 

Teraz przyszła pora na:

Uporanie się z mocowaniem głośników średnio-nisko tonowych w kieszeniach bocznych.

Wiele cennych informacji dostarczył mi użytkownik Powalla, za co dziękuję. Jednak nadal projektuję sposób ich zamocowania, gdyż fabryczne 13cm, to prawdopodobnie nie jest droga, którą chciałbym iść.

 

Zakupy zacząłem od wzmacniacza: Rodek r680i, subwoofer w skrzyni 33l br Rainbow SL-s12 oraz jednostki sterującej Eclipse 8445. Podchodzę do tego na spokojnie, od czegoś trzeba zacząć. Na wszystko jeszcze czekam.

 

Najbardziej jestem ciekaw jak na obecny "setup"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

ema, przyznam, że ostatni raz korzystałem z jakiegokolwiek forum jakieś 15 lat temu. Od kiedy wszystkie tematy przejęły grupy na Fejsie naturalnym był taki ruch. Aktualnie jestem szczęśliwym człowiekiem bez konta na Facebook'u. A że pytać się chce, wróciłem do korzeni...

...pierwszą zabudowę audio na zestawie odseparowanym zrobiłem w 2003 roku w swoim Wartburgu. Jak na tamte czasy była to konstrukcja budżetowa, ale podobała mi się jak gra. Radio JVC, które jako jedno z pierwszych wśród moich znajomych miało mp3.  Oczywiście system nie był zbyt okazały, ale takie były czasy. Brak dostępności elementów, funduszy, zawrotne ceny poszczególnych klocków nawet średniej klasy, brak elementów składowych wysokiej klasy, informacji na temat poprawnego wygłuszania...

...moja instalacja opierała się na bliżej niezidentyfikowanych tweeterach Alphard, głośnikach 165 mm Alphard EW 650A, subwooferze 30 cm Alphard SW 1203Z i wzmacniaczu Boschmann PCH-8800FX (wtedy kultowym wśród wyrobów tej firmy)...

...przyznam, że wtedy temat car audio w Polsce rozgrzewał dziesiątki for. Na zlotach zawsze były pokazy car audio, pomiary dB drag, każdy z dumą prezentował swoje zabudowy. Wtedy najwięcej nauczyłem się czytając setki publikacji. Dzisiaj większość for nie żyje. Mam wrażenie, że cały temat umarł. Dziś nawet ciężko kupić dobrą jednostkę sterującą 1DIN. Nawet YouTube nie jest zbyt pomocny w temacie zwrotnic, doboru kabli, prowadzenia ich w aucie, kwestii zakłóceń etc. Królują artykuły typu klickbait gdzie pod koniec promowane są głośniki, które dana firma ma w ofercie - np. firma Morele albo ogólnikowe porady rodem z pisma Auto Świat...

...dzisiaj jest już kolejny Wartburg i pomysł na nową, już nieco ambitniejszą instalację...

...jestem Kruchy, rocznik '82, mieszkam w Łodzi, od ponad 20 lat siedze w kutlurze związanej z tuningiem w stylu Germanstyle oraz Wartburgach. Na forum zaprosił mnie najlpeszy przyjaciel, który również ma Wartburga, a dla mnie jest guru caraudio...

...postscriptum, biały jest mój, oliwkowy mojego ziomka, fotka na tle zamku Wartburg...


 

12681441303_4bf3c30d89_o.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim, jestem Tomek.

Przeglądam forum już od dość dawna, trafiłem oczywiście z sieci. Zarejestrowałem się bo w końcu będę robił swoje pierwsze Car Audio, pewnie będę zasięgał porad od bardziej doświadczonych użytkowników. 
Auto to BMW e90 330d LCI 

Lokalizacja: różnie, ale zazwyczaj Gdańsk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Na imię mam Adrian, obecnie mieszkam w stolicy i poruszam się minivanem Citroen C4 Grand Picasso. Wcześniej jakoś specjalnie nie zwracałem uwagi na jakość brzmienia w systemach audio z którymi miałem do czynienia, jednak od pewnego czasu słuchając muzyki w aucie ciągle coś mi nie pasuje. Stąd też postanowiłem zarejestrować się na forum, by pogłębić swoją wiedzę w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanko,

 

Jestem Kamil, swoją przygodę z CA rozpocząłem już 7 lat temu. Aktualnie poruszam się Alfą Romeo 159 SW która to na swoim pokładzie posiada następujący setup:

Radio: Alpine ILX W690D

FRONT: AudioSystem HX165SQ EVO3 zasilany AudioSystem Twister F4-380

SUB: Rockford Fosgate P3D2-12 który siedzi w paczce strojonej na 34hz, a zasilany jest przez Rainbow Beat 1+ 

Dodatkowo w tym sezonie wygłuszyłem wszystkie furtki co znacznie wpłynęło na jakość brzmienia 😉

 

Do zobaczenia na spotach! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...