Skocz do zawartości

Jesteś nowy, więc tutaj się witamy... Czytaj pierwszy post!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Cześć, jestem Tomek, miasto Sosnowiec.

 

Trafiłem na forum szukajac pomysłu na rozbudowę/polepszenie nagłośnienia w moim aucie VW T5.

Właściwie to szukam pomysłów i jakiegoś zaufanego wykonawcy, który ogarnął by temat, bo sam nie jestem jakims super elektronikiem.

 

Także jeśli jest ktoś zaufany w rejonie Śląska to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam na imie Konstanty i właśnie zacząłem swoją przygodę z Car Audio. Na początku strasznie bagatelizowałem tę kwestię jednak dostałem oświecenia i przeszedłem na tą "dobrą" stronę :-) Podczas zgłębiania  tajników audio wiele inspiracji znalazłem tutaj na forum - czas się wreszcie zalogować i poznać Was "osobiśnie".

Do meritum:

 

Mój setup na dzień dzisiejszy:

-kompletne wygłuszenie auta matami + gąbka - całość od STP (boczki rozbebeszone do blachy)

-wstawienie głośników Morel Ultra 602 (na przód i tył)

-instalacja DSP (chińskiego Sennuopu DP X10) bezpośrednio pod oryginalne radio

-instalacja stacji z androidem oraz podłączenie Fiio btr5 jako przekaźnik bluetooth z kodekiem aptx

 

Oczywiście wraz ze smakiem rosnie apetyt tak więc będą jeszcze nadchodzić zmiany:

-instalacja wzmacniacza 6 ch (z wbudowanym DSP)

-wymiana głośników na 3-drożne

-wykonanie zabudowy wnęki bagażnika na subwoofer :-)

-instalacja dodatkowo akumulatora w bagażniku (z tego tytułu, że mam taki awaryjny, mniejszy 170A, który jest jeszcze sprawny)

(instalacja przewodów, zabezpieczeń, przełącznika który będzie łączył dwa akumulatory tylko po przekręceniu kluczyka itp. itd.)

-wykonanie tzw "BIG THREE" - wymiany standardowych przewodów na większe i poprawienie miejsc styku

-wykonanie regeneracji alternatora (stabilizator plus łożyska)

 

Na tę chwilę bardzo poszukuję wzmacniacza STEG SDSP8 - jeśli ktoś z Was, przyjaciele, ma dojście do tego wzmacniacza w fajnej cenie to proszę, dajcie znać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Marek, Toruń 26 lat :) Auto to Peugeot 508 SW, za które dopiero zaczynam się zabierać. Wcześniej był Peugeot 307, od którego zaczynałem swoją przygodę z car audio. Staram się iść bardziej w stronę sq, co z tego wyjdzie zobaczymy z czasem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, jestem Maciek, mam 37 lat, samochód to BMW F31 320d z podstawowym systemem nagłośnienia czyli tak jakby bez nagłośnienia, na forum trafiłem, bo jestem w trakcie zbierania informacji odnośnie tego jak poprawić brzmienie w swoim samochodzie. Nigdy nie przeszkadzało mi fabryczne stereo w samochodach bo nie jestem audiofilem ale też zazwyczaj jeździłem Audi z systemem BOSE ( tak się jakoś składało ) a to w BMW gra tak słabo, że muszę coś z tym zrobić, jednocześnie nie wydając milionów na gotowe zestawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Witam wszystkich użytkowników forum. Trochę interesuję się car audio oraz sprzętem domowym. Z forum będę korzystał głównie, żeby pogłębić swoją wiedzę oraz szukał inspiracji. Będę chciał przeprojektować skrzynię do mojego suba na głośniku Ground Zero.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

Jestem Krentus i jeżdzę BMW e91. I mimo ze na codzień zajmuję się dźwiękiem to jak na szewca przystało chodzę bez butów i mam podstawowe audio w swoim aucie.  Chciałbym skorzystać w Waszego doświadczenia a swoje działania udokumentować na forum.

Pozdrawiam z Wrocławia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam @ll,

Grzegorz Łódź. O forum wiedziałem dawno, ale konta nie zakładałem - jak widać, do wszystkiego trzeba dojrzeć. Przeglądając newsy na Waszej giełdzie, naszło mnie na założenie profilu.

Pracuję nad systemem PP w VW Polo.

 

Pozdrawiam,

"Do usłyszenia"  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...