Skocz do zawartości

Jesteś nowy, więc tutaj się witamy... Czytaj pierwszy post!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Siemanko  :wink:

 

Jestem Kamil, lat 26, z okolic Strzegomia.

Autko jakim dysponuje, które chciałbym nagłośnić, to Terrano II 5D z 2003r, z 3 litrowym dieslem pod maska.

Na forum trafiłem oczywiście z wyszukiwarki, zaglądam tutaj od dłuższego czasu, gdyż każda informacja na temat CA się przyda. I wiele pomaga oczywiście. Ogólnie to jestem mechanikiem, amatorsko kilka zestawów przerobiłem z reguły jakieś marketowe. Myślę że trzeba troszeczkę dołożyć do auta i przez to też utworzyłem tutaj konto (mam nadzieje że pomożecie).

W aucie obecnie:

Radio: Pioneer DEH-P960MP

Głośniki: przód tył drzwi seria (pójdą w śmietnik bo nie nadają się do niczego)

Wzmacniacz: Ground Zero GZPA 1.6500SPL

Subwoofer: 2x Pioneer TS-W3001D4 (wiem wiem za mało)

Ogólnie nastawiam się pod ciśnienie, nie zawody, ale budą musi dobrze ruszać.

Plan jest taki na początek potrzebuje obecne głośniki wsadzić do odpowiedniej skrzynki ze szczeliną, były już montowane w przeróżnej konfiguracji, ale zawsze metoda prób i błędów, teraz chciałbym aby było to policzone (o to poproszę w dziale projektowanie skrzyń) tak jak ma być, abym mógł suba oddać bratu i żeby mu to grało, w sensie ruszało budą ile się da. A ja zakupie wtedy coś mocniejszego, stosowniejszego do wzmacniacza. Następnym krokiem będzie przód, ale do tego dojdziemy myślę wspólnymi siłami.  :wink:

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie konto mam tutaj od 2012 roku jednak aktywność była znikoma :) zacznę od początku.

 

A więc witam wszystkich. Mam na imię Bartek i mieszkam w Nysie (woj. Opolskie). Temat car audio zacząłem zgłębiać po lekkiej porażce w postaci zakupu głośników, kabli wzmacniacza i podłączeniu tego pod chińskie radio... Postanowiłem ze tak nie będzie i nie tędy droga ;) mój samochód na domiar złego to BMW E39...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem Dawid, przeglądałem net w poszukiwaniu radia z dobrym dźwiękiem(różnych nowszych, starszych, czy nowsze są lepsze od starszych itd), zaciekawiło mnie radio pioneer z procesorem BB i natrafiłem tu na temat w którym są wymienione różne radia z procesorem dźwięku ;) od tego momentu coraz bardziej zacząłem się interesować car audio, przeczytałem kilka wątku tu i w końcu się zarejestrowałem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

mam na imię Dawid, jestem z Torunia. Dotychczas jeździłem nieużywanym przez członka rodziny Loganem, natomiast 3 tygodnie temu sprawiłem sobie Citroena C5 2011 Kombi.
Forum znalazłem poprzez Google. Przymierzam się do małych zmian, jednak niezbyt mi idzie szukanie informacji na ten temat, więc zapewne o coś spytam, o ile nie znajdę tego na forum :)

Podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spóźnione ale szczere....powitanie :)

 

Zarejestrowałem sie tutaj w 2014r, napisałem wtedy kilka postów i potem zniknąłem sobie ;) , i nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek przywitał sie tutaj, więc szanując regulamin tego forum:

 

Witam wszystkich serdecznie!

Mam na imię Dawid, na stałe mieszkam w Kielcach ale pracuje w delegacji za granicą.

Aktualnie na co dzień zajmuję się elektryką/elektroniką przemysłową. Wcześniej zajmowałem sie zarobkowo elektryką/elektroniką ale również realizacją dźwięku studio/live, DJ-ing. Pracowałem też w pokrewnych do w/w profesji (m.in. krótko w serwisie CarAudio ale nie dogadaliśmy sie co do wynagrodzenia, heh, w ogóle śmieszna ta cała historia z tym punktem CarAudio, dawno to było :) ), np. serwisowałem elektroniczny sprzęt gównie audio; monitoring video, alarmy/zabezpieczenia itp

''Od zawsze'' moją pasją jest elektronika, muzyka, dźwięk.

Na to forum trafiłem kiedyś przez Google.... pewnie szukałem czegoś nt. sprzętu CarAudio - nie pamiętam już dokładnie jak to było.

Przeczytałem kiedyś FAQ Nazara i znalazłem tam kilka kwestii dyskusyjnych, o czym pisałem kieeedyś na innym forum o tematyce chyba nawet CarAudio (nie pamietam nazwy tamtego forum ale chyba juz ono nawet nie istnieje)

 

Kiedyś nagłośniłem sobie Megane Coupe '97r. Teraz jestem na etapie modernizacji systemu car audio do Dodge Caliber 2010r. 

Co do Megany to w niej grają po dziś dzień: Pioneer DEH-80PRS, system 2way + sub.

Gwizdki w słupkach DLS, w drzwiach Tonsile,  Infinity Reference 1250 w basie. Wszystko aktywnie zasila Phase Evolution RS 6 - taki sobie wtedy wymarzyłem system :)

 

Aktualnie jestem na tym Forum m.in. po to, by zdobywać wiedzę o tym, co aktualnie dzieje sie w świecie CarAudio.

Pomimo tego, że aktualnie nie znam dobrze świata CarAudio to mam doświadczenia w podobnych dziedzinach elektroakustyki i dlatego jestem tu też po to by ''pomagać w potrzebie'' i dzielić się wiedzą z innymi użytkownikami tego forum (bo prawa fizyki wszędzie działają tak samo :) )

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Michał lat 35, w car audio dłubacz amator. Sporo nadodawałem głośników w Daihatsu Charade, ale jej żywot juz dobiegł końca. Obecnie przymierzam się do lekkiego upgrade'u audio w S-Maxie i tak trafiłem tu, bo na pewno jakichś podpowiedzi będę potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam na imię Piotrek, jestem z Lublina.

Od dłuższego czasu myślałem nad modernizacją nagłośnienia w moim samochodzie (Citroen Xsara I) i w końcu się za to zabieram :)

O forum dowiedziałem się z internetu.

 

 

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

 

Nazywam się Daniel (lat 29)  mieszkam pod Łochowem.

 

Od jakiegoś czasu myślę nad polepszeniem swojego auta, tym razem padło na car audio.

Zrobiłem z nim już wiele rzeczy aby udało mu się jeździć kolejne 20 lat.

Moje auto to Toyota Sienna z 2000 roku.

 

Chciałbym dowiedzieć się nowych rzeczy ponieważ przez kilka lat nie miałem czasu aby zajmować się car audio a przede wszystkim auta które tego wymagało.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam na imię Paweł, jestem z Torunia. Mam Audi A6 C4 w którym próbowałem coś wyrzeźbić z przodu ale temat mnie aktualnie przerasta - brak czasu i garażu.

Mam też Fiata Panda VAN z 2006r. - tutaj planuję niewielkie modyfikacje. Jest radio Alpine UTE72BT, planuję wymianę głośników i za jakiś czas dołożenie wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na imie Michał i mieszkam w okolicach krakowa.Trafilem na to forum poszukujac informacji o budowie systemu audio w samochodzie, jestem zielony w tym temacie (przede wszystkim jesli chodzi o dobor sprzetu) . Moj samochod to opel astra g i chcialbym zbudowac cos co bedzie uprzyjemnialo jazde ;).

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow, mam nadzieje ze bedzie nam sie dobrze wspolpracowalo nad wydobyciem muzyki z naszych samochodow ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. "Mam wiele imion... możecie mi mówić Tomek :hyhy: " Mieszkam to tu, to tam na północnych przedmieściach Warszawy nad zalewem Zegrzyńskim. (Nie w Nieporęcie czyli w popularnym "nad zegrzem" :cisza: ) Od kilku lat jeżdżę sobie ciężarówkami (z poziomu biura :wink: ) świadcząc sobie etatową pracę.

Lubię muzyczkę... no ... za bardzo trochę chyba, jak patrzę na tzw. innych.
Mój środek lokomocji/samochód (W zależności od łaski interpretującego :rotfl: ) to Fiat Pand-ora. 

Postanowiłem, że poprawie sobie... troche... nie...  :looka: Przecież to pandora.  No a potem (...) i jestem tu :) Witam serdecznie.

Radio jakiś tani pioneer chyba MVH S-100 (jak kupowałem to jeszcze mi nie przyszło do głowy, że mnie poniesie fantazja w przyszłości..) 
Wygłuszyłem sobie drzwi i mam tam 4x hertz DCX 165. (Na tym się miało zacząć i skończyć) 
Focal Ibus 2.1 

Czekają na montaż wysokotonowe heartze (te "nie drogie")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla tych mniej kumatych wklejam ponownie

 

 

 

 

 

 

 

w tym zastępczym temacie się witamy i piszemy krótko o siebie . Wiadomo pełnych danych osobowych nie wklejamy ale podanie imienia , miejscowości skąd jesteś (umieszczenie też tego w sygnaturze), jakie masz autko które chcesz nagłośnić i informacji jak na nasze forum trafiłeś chyba nikogo nie zabije, a ułatwi ewentualną pomoc w Twoim problemie.

 

 

 

PS: proszę pamiętać też iż "list powitalny" jaki dostałeś emailem po rejestracji jest bardzo ważnym przewodnikiem i koniecznie trzeba go przestudiować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...