Skocz do zawartości

Jesteś nowy, więc tutaj się witamy... Czytaj pierwszy post!


Rekomendowane odpowiedzi

Z racji iż poprzedni taki temat zaginął w czeluściach internetu po ataku botów i są kłopoty z jego odnalezieniem (jak znajdziemy, to się połączy oba tematy) , to w tym zastępczym temacie się witamy i piszemy krótko o siebie . Wiadomo pełnych danych osobowych nie wklejamy ale podanie  imienia , miejscowości skąd jesteś (umieszczenie też tego w sygnaturze), jakie masz autko które chcesz nagłośnić i informacji jak na nasze forum trafiłeś chyba nikogo nie zabije, a ułatwi ewentualną pomoc w Twoim problemie.   

 

PS: proszę pamiętać też iż "list powitalny" jaki dostałeś emailem po rejestracji jest bardzo ważnym przewodnikiem i koniecznie trzeba go przestudiować! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam wszystkich forumowiczów :) Nazywam się Dominik, mam 18 lat i jestem z Białegostoku. Samochód czekający na "porządne" nagłośnienie to BMW E39. Miałem już kontakt z systemami Hi-Fi oraz Hi-end, gdyż jestem fanem dobrej muzyki. Niestety jeśli chodzi o car audio to znam same podstawy. Jestem fanem dobrego brzmienia, dużo jeżdżę, więc się tutaj dostałem. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na imię Paweł. Mieszkam w okolicach Warszawy. Mój samochód to Audi A6 C5 z silnikiem 2.4. W temacie Car audio ogarniam podstawy praktyczne i teoretyczne, lubię bardzo majsterkować, z wykształcenia jestem technikiem mechanikiem. Muzyka to moja pasja i nie wyobrażam sobie jazdy samochodem bez niej, odnajduję się głównie w muzyce klubowej(trance, house, minimal) ale nie pogardzę innymi gatunkami gdyż zawsze trzeba mieć jakieś urozmaicenie. Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam na imie Adrian na codzien geek pracujacy jako programista i sysadmin, mieszkam w Pruszczu Gdanskim. Samochod jakim sie obecnie poruszam to Fiat Grande Punto 1.3 mjtd. Jakies podstawy car audio ogarniam zarowno od strony praktycznej jak i teoretycznej. W moim autku obecnie gra 2-way Audisona + subwoofer powerbassa s1024 w zamknietej budzie zasilane przez 2 wzmaki hifonicsa. Jesli chodzi o moj gust muzyczny to jest zmienny jak kobieta na mojej playliscie mozna znalezc od ballad rockowych i starych polskich przebojow przez Jarre'a, house i klubowa muzyke po czarny i polski hh. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Mam na imię Piotrek, jestem z Warszawy. Swoją przygodę z car audio dopiero zaczynam. Zdałem niedawno prawko i kupiłem Audi A3 z silnikiem 1.4 trzydrzwiowe. Słucham przeważnie muzyki klubowej, ale nie gardzę innym gatunkiem muzycznym. Uwielbiam brzmienie basu. Pozdrawiam forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imie Wojciech, jestem 28 letnim Technikiem mechaniki samochodowej z wykształcenia, lecz nigdy w zawodzie nie pracowałem. Kupilem taniego vw polo 97r na dojazdy do pracy, gdzie byly tylko glosniki wysokotonowe. Brat pozyczyl radyjko zalegajace w szafce, w boczki kupilem 2 glosniczki alpine (modelu nie pamietam w tej chwili). Cos juz zagralo,ale bardzo kiepsko, wiec allegro poszlo w ruch. Docelowo mialo to byc cos w półkę delikatnego, ale tanio trafiłem pionner ts-w254c. Teraz potrzebuja wzmacniacza, dlatego znalazlem sie tu z wami. Serdecznie pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na imię Karol. Mieszkam w Siedlcach. Mój samochód to Audi A4 b5 2.8 .Uwielbiam głośną muzykę i dobry bas, nie wyobrażam sobie jazdy samochodem bez niej, odnajduję się głównie w muzyce klubowej,disco, hip hop nie pogardzę innymi gatunkami gdyż zawsze trzeba mieć jakieś urozmaicenie. Pozdrawiam forumowiczów ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam na imię Kamil. Na co dzień uczęszczam na studia na Politechnikę Koszalińską, a w chwili wolnego czasu popracowuję w warsztacie samochodowym zajmującym się naprawami bieżącymi oraz wszelkimi sposobami zwiększania mocy aut ("chiptuning", modyfikacjami silnika itp.). Mieszkam w Koszalinie.

 

Aktualnie mam dwa auta: Hondę CRX z 91r która jest moim wiaderkiem bez dna na pieniądze oraz Hondę Civic V gen (tzw. jajko) które kupiłem pod kątem przełożenia silnika do CRXa no ale jakoś tak wyszło że brykam se nią a CRX stoi i czeka na swap :D.

 

Kontakt z Car Audio mam od bodajże 5 roku życia kiedy to mój tato zaczął inwestować trochę w sprzęty w swoim aucie. Jakieś podstawy CA znam.

 

Aktualnie w CRXie we wnętrzu mam zwitek kabli zwany fabryczną instalacją i kawałek podsufitki ^.^ zaś w Civicu prócz głośników komputerowych, gwizdków z VW i wooferów za 30zł podłączonych pod jakiś miniaturowy wzmak Pioneera, gra JL 12W6 zasilany dziadkiem Kenwooda PS-400M sterowane za pomocą Kenwooda  KDC-BT60U. Jestem w trakcie kompletowania gratów do zbudowania profi audio w CRXie (m. in. mam taką perełkę jak Kenwood PS-500F).

 

Ciężko określić mój gust muzyczny ponieważ tak na prawdę to słucham wszystkiego co wpadnie w ucho od rocka i metalu przez trap i rap aż po house (nie trawię ni w ząb Disco Polo i polskich wieśrapów - Popków i innych gejów-pejów).

 

Na przywitanie chciał bym również pozdrowić wszystkich użytkowników oraz szanowną administrację dbającą o porządek na forum i nie pozwalającą byle jakiemu niechlujowi robić chlewu w tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imię Tomek. Mam 29 lat. Obecny pacjent to a4 b5 sedan, 98 rok. Kiedyś lubiałem jak wszystko sie trzęsło od basu ale teraz stawiam bardziej na jakość muzyki. Ostatnio zaczynam przygodę z aktywką i co za tym idzie w moim car audio pojawił się pionek p88rs. W przednich dzwiach gms 1968pro a w bagażniku nieszczęsny JBL1214. Wszystko napędzane CRUNCH gti4150 i magnat hot rod 4500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po zdjęciu bana!!!

Mam na imię Piotrek, mieszkam w stolicy. Doświadczenie w car audio w zasadzie zerowe, bo kiedyś jedynie wymieniłem osobiście parę klocków i nic poza tym. Obecnie jeżdżę Volvo V70 2006 i chciałbym doprowadzić jakość grania do satysfakcjonującego mnie poziomu, ale napiszę o tym stosowny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przywitanie chciał bym również pozdrowić wszystkich użytkowników oraz szanowną administrację dbającą o porządek na forum i nie pozwalającą byle jakiemu niechlujowi robić chlewu w tematach.

Przynajmniej jeden docenił trud, jaki wkładają co dziennie chłopaki-brawo :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam na imię Bartek — mam 19 lat. Auto, jakie posiadam obecnie to BMW e46 touring 330d. Kształcę się oraz jestem web developerem — freelancerem. Moja pasja to Motocross, Enduro — jeżdżę na motocyklach od dawna. Moim Hobby jest również MUZYKA !

Uwielbiam wiele gatunków muzycznych, Styczność ze sprzętem muzycznym — miałem. Sprzętem domowy :) Robiłem nawet DIY kolumny, eksperymentowałem dużo z nagłośnieniem w moim domu -Aby dźwięk był jak najprzyjemniejszy dla mojego ucha ! Uważam, że utwór, który podoba Ci się najbardziej — powinien zostać zagrany przez Twój sprzęt tak, aby po plecach przeszły Ci dreszcze ekscytacji ! Zapewne wiecie, o czym mówię ;)


Car Audio ? - Tutaj jestem zielony, wiele czytałem — teorii troszkę poznałem — ale dołączyłem do was, aby wiedzieć jeszcze więcej oraz sukcesywnie ulepszać moje auto w sprzęt, który zadowoli moje ucho podczas moich przejażdżek, które uwielbiam :)

Edytowane przez Piegusowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie jestem tu nowym użytkownikiem, ale postanowiłem rozwinąć się trochę bardziej na tym forum, także zacznijmy od prawidłowego przywitania :D

 

Na imię mam Krzysiek, mam 20 lat, zabawa w car audio zaczęła się dwa lata temu, jak okazało się, że audio w moim pierwszym samochodzie to wielka klapa :P, tak więc zaczęło się od podstawowego zestawu z MediaMarkt, DSK i pajonier, na szczęście szybko przestało wystarczać i wkroczyły Hannibale, Rodki, Alpiny, zawitał 15" subwoofer Hertza, jednak okazało się, że bardziej przypadła mi do gustu jakość dźwięku niż dbdrag, więc zaczałęm się mocniej interesować forum, zaczęły się zakupy i tak teraz zestaw robi się już całkiem przyjemny, jest porządna Alpinka, jest procesor tak więc system stawia się aktywnie, jest DLS RC1, są MP'ki 5.16, 2 sztuki HX08SQ, w drzwiach maty 3,5mm2, porządne okablowanie, a za wzmacniacze robią Macrom 44.13 i Twister F2-280, niestety brakuje jeszcze wzmaka na suba, ale to kwestia czasu, jak skończę system to pewnie wpadnie temat w "Wasze instalacje", jeśli skupiałbym się tylko na ca, to na pewno działoby się to o wiele szybciej, lecz jestem również fanem modyfikacji stylistycznych auta i gleeeeby, także również masa pieniędzy idzie w koła, lakier, zawieszenie i inne pierdoły :D

 

Chyba za dużo się rozpisałem i nie wiem czy będzie się chciało to komuś czytał, ale tak mniej więcej przedstawia się moja historia z CA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem Paweł, mam 19 lat, kończę technikum samochodowe w kierunku Mechatronika, moim oczkiem w głowie i autem w którym chcę zmodyfikować audio jest Mitsubishi Galant 2.0 (może w przyszłości będzie 2.5 V6) pierwsze malutkie kroczki postawiłem jakoś w wieku 15 lat jak kupiłem sobie głośniki 2 way alpine spg 17C2 i podłączyłem pod jakiś wzmacniacz tak aby zrobić z nich przenośną kolumnę na Jacka, rok temu z niewielkim budżetem poprawiłem sobie jakość audio w swoim galu na początku poszło radio kupiłem kenwood KDC 131Y, założyłem alpine-y które miałem i dokupiłem jeszcze komplet (głupia decyzja :/ ) w te wakacje wygłuszyłem drzwi. Poczytałem sobie trochę o Car Audio a że apetyt rośnie w miarę jedzenia z 3 miesiące temu stwierdziłem że dołożę 2x wzmacniacz i subwoofer, udało mi się kupić wzmaka Alpine 3555, staruszek, a ja lubię takie rzeczy był na licytacji i się udało go wyrwać w dobrych pieniądzach. Miałem nie dawno w rękach na chwilę subwoofer aktywny alpine swe 815 ale to za mało, wpadła mi fajna robota ostatnio i stwierdziłem że zbuduję car audio od zera, zaczynając od tego co już mam czyli wzmak Alpine 3555, przez radio jakiś starszy alpine, subwoofer i wzmak dla niego, Alpine 3555 zasilał by odseparowany przód, a jak to będzie wyglądało ostatecznie ustalę mam nadzieję z pomocą tego forum :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich audio maniaków :wink:

mam na imię Wojciech  jestem z Poznania dochodzę 50 tki  , moją przygodę zaczynam od zera ,na codzień zajmuję się elektryką domową   :idea:  więć podstawy jako tako znam,nic więcej

moje auto w którym jest dużo do zrobienia  j/w to mazda 3  bk hb 2005 ,

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wszystkim. Mam na imię Patryk i mam 22 lata. Po przeprowadzonych modyfikacjach auta aby jeździło, skręcało i hamowało przyszedł czas na audio. Będzie to moje pierwsze CA, które postanowiłem zrobić aby auto zaczęło grać, a nie tylko szybko jeździć :) Na tą chwile wiem, że system będzie napędzany i sterowany przez  Match PP 82DSP o postępach prac będę informował pod koniec stycznia bo wtedy już będzie wszystko gotowe. 

 

NIE CHCIAŁO SIĘ PRZECZYTAĆ PIERWSZY POST W TYM TEMACIE, CZY SPECJALNIE SIĘ DO NIEGO NIE ZASTOSOWAŁEŚ, BO JESTEŚ LEPSZY? 

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...