Skocz do zawartości

Accord VIII dynaudio 242GT


a5150g
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 266
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


No to akurat na piknik

a kiedy i gdzie dokładnie to wypada ?


 

 


jak od strony estetycznej Ci pasuje to kupuj i montuj.

Myślę że spasuje się estetycznie z pierścieniami na WF :)

 

Podpytam sprzedawcę dokładnie które to i czy jest to z maskownicą bo nie podaje nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota bardzo OK. W tej chwili jedynie zaizolowałbym konektor plusa, jeśli nadal jest tak jak wygląda na zdjęciu. Żadnych odsłoniętych plusów...

No i przy okazji poprawy drzwi można by blachę w świetle woofer'a wyciąć bo widzę że nie ma przeciwwskazań by to zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota bardzo OK. W tej chwili jedynie zaizolowałbym konektor plusa, jeśli nadal jest tak jak wygląda na zdjęciu. Żadnych odsłoniętych plusów...

No i przy okazji poprawy drzwi można by blachę w świetle woofer'a wyciąć bo widzę że nie ma przeciwwskazań by to zrobić :)

Chodzi o plusowy w kabinie? Dalej tak jest. Jak będę robił podłogę to wtedy sie zajmę.

Co do wycinania to już nie chciałem bardziej ingerować oraz nie mógłbym użyć fabrycznych otworów na śruby montażowe.

 

Jedynie co zrobię z drzwiami to dołożę pianki na boczki bo sie wzbudzają czasem, założę nowe pierścienie i maskownice zrobię.

Zastanawiam sie czy ja obijać czy malować ze struktura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chodzi o plusowy w kabinie?

Nie, o konektor przy klemie akumulatora.

 

 


Co do wycinania to już nie chciałem bardziej ingerować oraz nie mógłbym użyć fabrycznych otworów na śruby montażowe.

Można dodać pierścień od 4mm grubości alum od wewnątrz by usztywnić mocowanie dystansu. Wtedy wyciąć można więcej, ale to przy okazji i dla spokoju :rotfl:

 

 


Zastanawiam sie czy ja obijać czy malować ze struktura.

Struktura będzie w sam raz, lub można się pokusić o "zintegrowanie" maskownicy z boczkiem. Więcej pracy a wyglądało by jak fabryka :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, o konektor przy klemie akumulatora.

Można dodać pierścień od 4mm grubości alum od wewnątrz by usztywnić mocowanie dystansu. Wtedy wyciąć można więcej, ale to przy okazji i dla spokoju :rotfl:

Struktura będzie w sam raz, lub można się pokusić o "zintegrowanie" maskownicy z boczkiem. Więcej pracy a wyglądało by jak fabryka :rolleyes:

Ten konektor mi umknął. Dzięki za zwrócenie uwagi.

 

Póki co pewnie zostawię to wycinanie i pojeżdżę z tym przez wakacje. Zobaczę jak sie będzie zachowywał mdf i moja dodatkowa pianka :-D

 

Przez zintegrowanie rozumiesz podebranie struktury do obecnego plastiku?

Widziałem podobne rozwiazanie u kogoś na forum z tym ze u niego ta maskownica była dwufunkcyjna bo służyła tez do mocowani wf.

U mnie chce to zrobić oddzielne i przymocować ja na stałe do tapicerki.

Oj kolego nie śledzisz forum chyba ;D

Dział imprezy i spotkania :)

Już sie poprawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś tak mi się zakodowało w głowie z takim rozwiązaniem, a jak się robi na "beton" doradź ?

 

Moim zdaniem to najbardziej skuteczny sposób na zrobienie drzwi, niestety nie zawsze można z niego skorzystać ze względu na różnorodność drzwi/tapicerek w autach.

Z kolei robienie drzwi na "beton" to nic innego jak próby wykonania sztywnej komory za pomocą blachy, żywicy , dystansu czy maty ( to najczęściej) używanych w nadmiarze lub wręcz bez opamiętania. I zwykle na tym cała akcja się kończy bo drzwi nadal nie chcą pompować albo kopać ale za to buczą pierwszorzędnie, z różnych powodów.

Jeśli jednak chciałbyś coś wzmocnić, to ten niższy(chyba?) dystans, który bezpośrednio do drzwi przykręciłeś wymień na taki o większej ( na ile pozwala miejsce pod boczkiem) średnicy z MDF-u lub alu. Patrząc z boku uzyskasz jakby dwa walce, jeden postawiony na drugim - osadzenie woofera zyska w ten sposób na stabilności. Montaż woofera jeszcze bardziej zyska na stabilności jeśli dołożysz na zewnątrz dystansu czegoś gumowatego, na przykład  klej szczeliwo Wurtha tak aby widok z boku choć trochę przypominał stożek ścięty.

 

 

mufy montażowe wkręcone też na imbus w dystans

 

Mają te mufy także i minusy - zbyt ciasne ich pasowanie rozwarstwi dystans a zbyt luźne nie zapewni solidnego oparcia dla woofera. Samo wkręcenie, to moim zdaniem zbyt mało ale dodatkowo wklejenie ich (choćby na wymieniony wcześniej klej) skutecznie usuwa problem.

Są jeszcze dwie rzeczy, które powinieneś poprawić z marszu:

- wrzuć matę z wnętrza dystansu

- wytnij nadmiar blachy wchodzący w światło dystansu, zmej już o tym  wspomniał

Jedno i drugie zamula pracę woofera i utrudnia kontrolę nad nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie sugestie.

 

Z poszerzeniem pierwszego dystansu było by cieżko bo już jestem na krawędzi boczka wiec wiele nie uzyskam bez wywalenia wielkiej dziury. A na dodatek z jednej strony mam kostkę mocująca otwierane bagażnika.

 

Z wycięciem blachy powinienem dać radę. Trzeba będzie czymś zabezpieczyć, mam gdzieś brunoxa jeszcze. Ale to bym robił przy nowych dystansach z alu zeby mieć spokój zapytam z ciekawości ile by kosztowały dwa u koleżki co mi robił pierścienie. Obecny tunel ma jakieś 76mm wiec trochę to zaważy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój alpine ostatnio cos nie łączy na rca, trzeba poprawić kabel od czasu do czasu a i przydało by sie zajrzeć bo pare lat ma.

 

W związku z powyższym pomyślałem może o wymianie na cos lepszego-nowszego.

Czytałem na forum instalki i dużo jest dls czy genesis tak mi sie przynajmniej wydaje, mi sie obił o oczy Mosconi as200.4 w sieci.

Na kartce wyglada przyzwoicie i myśle ze podpasowal by do moich dynek.

Jak Wam sie wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ten ten piec co masz teraz nie jest najwyzszych lotow i zmiana na cos lepszego napewno by cos wniosla.Mosconi ma bardzo dobre opinie .. Kupuj ,podpinaj ,sluchaj ☺

Jestem dokładnie tego samego zdania.Wymiana wzmacniacza, byłaby wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...