Skocz do zawartości

Dylemat w wyborze subwoofera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam lekki dylemat, obecnie posiadam głosnik cadence s2 gra ładnie ale chciałem spróbować czegoś mocniejszego,

przewaznie słucham rapu,hip hop , sporadycznie disco polo , techno , house.

Zastanawiam się nad głosnikiem : Kicker S10L54,,Kicker S12L54,,Kicker S12C4 ,ground zero gzrw  lub Soundstream Rubicon RUB.122,

oraz Crunch GP-12D4 (te dwa mnie interesują ale nie mam dużo informacji na ich temat.

Mój wzmacniacz to Signat ram 3 mark II w 2 ohm okolo 700w.

Prosił bym osoby które miały tego typu subwoofery żeby rozwiazały mój dylemat.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie stawiaj L5 w linii z crunchem to sa 2 rozne swiaty. Kickery moge polecic w ciemno ze tak powiem. 10" z serii L5 to moze byc deko malo ale juz 12" moze przyjac wiecej wiatru i potrafi narobic balaganu. 600 go ladnie ruszy i w dobranej budzie bedzie bardzo przyzwoicie mielil powietrze. O ile masz mozliwosc kupic w dobrej cenie S12L5 to super aby nie zajechany egzemplarz. Napisz jeszcze czego oczekujesz od tego suba ma mielic powietrze czy jeszcze cos zagrac bo widze ze lubisz br wiec po cadensie bedzie moc i podmuch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no dokładnie jak widać jestem na etapie mocnego bassu i zejścia, później zmienię nastawienie i pójdę na jakość, chodzi mi o dobrą pompę do rapu żeby nisko schodził, tylko kicker troszkę drogi około 750zł różni się cena miedzy 10" a 12", nie wiem jaka różnica miedzy  Kicker S12C2 a S12L5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria c to seria comp czyli nowsza jeszcze zalezy od roku produkcji serii. S12L5 to seria wyzsza bo wyzej to tylko L7 i solox. To jesli taka suma operujesz to z tych bralbym L5 a nawet szukac L7. Celujesz w nowki? Rubicona nie slyszalem to selie nie wypowiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam , mam dylemat ;) pacjent opel zafira A , radio : pionner deh-x3700ui , przód jeszcze nie zrobiony prawdopodobnie będzie tempo 6 , wzmacniacz : Emphaser EA4150 , chce wykonać zabudowe tylnego boczka z obliczeń wyjdzie mi obudowa około 15l .
Chciałbym wsadzić tam 10w3v3 i nie wiem czy to jest dobry pomysł ;) 
ewentualnie coś w cenie do 700zł/800zł nowy lub używany polecicie ? 
słucham muzyki głównie elektronicznej ale też pop,rock metal ;)
Pozdrawiam ;) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tylko , ten jl jest produkowany w dwóch wersjach 2 i 4 ohm'owej . według specyfikacji wzmacniacza : 566W w 4 ohm'ach i 722W przy 2 ohm'ach. 
producent podaje , że głośnik ma 500W rms . i teraz który wybrać ? czy te 66w więcej w 4'ohm'ach to wystarczająco ? czy jednak pokusić się na 2 ohm'y ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...