Skocz do zawartości

Alpine ute-92bt , CDE 193, 195


Rekomendowane odpowiedzi

Po przestawieniu na 3-way w ustawieniach powinno być front, rear, sub. U mnie jest to odpowiednio:tweeter, mid, woofer.

Oki, czyli 

front = high

rear = mid

sub jest sub. Właśnie o to mi chodziło.

Rozumiem, że w Alpine nie ogarneli zmiany nazewnictwa lub niewielkiej adnotacji w instrukcji.

Nie reset lecz trzeba dostosować się do punktu 4 i 5 lewej ramki na stronie 25 instrukcji ;)

Dziękuję - zastosowałem się do tego punktu. Gdybym się nie zastosował nie miałbymu ustawionego 3-way  :idea:

Moje pytania wynikją z nieznajomości tajemnej wiedzy Użytkowników Alpine... Wczesniej miałem clariona cz702 - tam jest wszystko bardziej przejrzyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oki, czyli 

front = high

rear = mid

sub jest sub. Właśnie o to mi chodziło.

Rozumiem, że w Alpine nie ogarneli zmiany nazewnictwa lub niewielkiej adnotacji w instrukcji.

 

Jest tylko (lub aż) jedna niedogodność - mianowicie na wooferze (opisany jako sub) nie ma możliwości cięcia od dołu. Trzeba wspomagać się jak w moim przypadku filtrem na piecu.

Polecam aplikaję Alpine Tuneit jeżeli nie posiadasz (google play), bardzo pomaga w obsłudze procesora (czasówki, zwrotnica).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko (lub aż) jedna niedogodność - mianowicie na wooferze (opisany jako sub) nie ma możliwości cięcia od dołu. Trzeba wspomagać się jak w moim przypadku filtrem na piecu.

Polecam aplikaję Alpine Tuneit jeżeli nie posiadasz (google play), bardzo pomaga w obsłudze procesora (czasówki, zwrotnica).

Dzieki za pomoc. Udalo mi sie ogarnąc wszystko jako tako.

Ja mam akurat 2-drozny front + sub. Faktycznie nie ma filtra subsonicznego w zwrotnicy. ale jakoś da się to przeskoczyc.

Aplikacji jeszcze nie testowalem. Na razie jestem bardzo zadowolony bo udalo się ustawić aby radio dzialalo po wyłączeniu zaplonu.

A wcale nie bylo to takie oczywiste. Ale ustawienie STAY ON zalatwilo sprawe bez adapterow itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko (lub aż) jedna niedogodność - mianowicie na wooferze (opisany jako sub) nie ma możliwości cięcia od dołu. Trzeba wspomagać się jak w moim przypadku filtrem na piecu.

 

Polecam aplikaję Alpine Tuneit jeżeli nie posiadasz (google play), bardzo pomaga w obsłudze procesora (czasówki, zwrotnica).

 

Dla sprostowania, masz 3 way + sub czy 2 way + sub ?

 

Na razie jestem bardzo zadowolony bo udalo się ustawić aby radio dzialalo po wyłączeniu zaplonu.

 

A wcale nie bylo to takie oczywiste. Ale ustawienie STAY ON zalatwilo sprawe bez adapterow itp

 

Ja bym na Twoim miejscu taki happy nie był bo jeżeli masz wpięte radio z pominięciem stacyjki (gra non stop) to szybko będzie problem z aku.

P.S Znam z autopsji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sprostowania, masz 3 way + sub czy 2 way + sub

.

 

 

Ja bym na Twoim miejscu taki happy nie był bo jeżeli masz wpięte radio z pominięciem....

2-way, przod aktywnie, ale w tej sytuacji radio musi byc ustawione na 3-way

Mam radio przez stacyjke, ale w ustawieniach jest taki myk, ze mozesz ustawic ile ma grac po wylaczeniu stacyjki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W clarku jest tez niestety slaby naped cd i na moje ucho to chyba nie ma tam dac. Bo jakosc brzmienia z cd jest slaba. Nie widac przewagi nad mp3... Ja testuje 195 ale ostatecznie bedzie ute-92. Mam w domu system na FLACach oparty i tak jest wygodniej. Poziom szumow w alpine tez jest nizszy. CZ-702 milo wspominam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz UTE-92. Fajnie to gra. Szkoda tylko, ze nie ma dwuliniowego wyswietlacza...

Zastanawia mnie DEFEAT ON - czy w tej pozycji pomijane sa tez zwrotnice i czasowki??

Bo roznica w brzmieniu jest kolosalna. Nie używam żadnych podbic i wynalazkow, wiec wydawalo mi sie,

ze po wlaczeniu DEFEAT na ON roznica powinna byc niewielka. Ale jest.

Czy ktos ma moze wyrobione na ten temat zdanie?

Mam troche problem z jednoznaczną ocena spowodowany pomieszaniem aktywki z pasywnym systemem.

Pewnie w weekend odepne zwrotnice od elate z wooferow i zobacze jak to bedzie na czysto gralo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pominiecie tych ukladow w Waszych systemach tez powoduje zdjecie koca z glosnikow?

Szukajac informacji na temat defeat spotkalem sie z podobna odczuciem uzytkownika. I dlatego jestem zdziwiony by u mnie opcja defeat to dziala jakbym wlaczyl podbicia - czyli odwrotnie do oczekiwan. W roznych sustemach domowych pominiecie prowadzi do uzyskania dzwieku bez ingerencji i w sumie to jest odczuwalne jako wyrownanie charakterystyki. Dzieki za info - niepokoila mnie zwrotnica, ale na logike zwrotnica nie powinna byc latwo pomijana bo mozna cos uszkodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Defeat pomija po prostu Eq i ulepszacze, a zwrotnica i czasówki zostają. Wydaje mi się, ze zwiększenie dynamiki odczuwasz poprzez pominięcie w torze audio Eq, które pewnie ma większy wpływ na dźwięk i dynamikę niż w droższych radiach lub DSP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada, ze defeat on pomija nawet zwrotnice. Cokolwiek to nieprzemyslane przy systemie aktywnym. Nie rozumiem, co alpine mialo tu na mysli. Pokrecilem dzis zakresami tnac tweetery bardzo wysoko i sprawdzilem co sie dzieje, po wlaczeniu defeat. I ida pelna para na moje ucho.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam po latach. 

Czytam różne wypowiedzi i nie mogę zrozumieć jednej rzeczy - większość pisze że ta alpina (ute92) ma ostrą i przejrzystą górę, wyraźną średnicę, i ciągle nie daje mi spokoju to że u mnie to tak nie grało w związku z tym musicie mi odpowiedzieć na jedno b.ważne pytanie - czy to możliwe że kupiłem model z jakąś wadą fabryczną? Zdarzają się wogóle takie rzeczy? Wracam do tematu bo jednak chciałbym dać jeszcze jedną szansę tej alpince i nabyć ją ponownie a także spróbować ją ustawić, ale boję się że znowu się wkurze. Są tu osoby które z potrafią porównać granie na kenwoodzie (np.bt92sd) z ute/cde? Jak różnily się w kwestii dźwięku? Bo IMO kenwood bt92sd miażdzył te ute - wysokie słyszalne ale nie natarczywe, średnica słyszalna, może lekko nawet wycofana, no i głęboki miękki dół a alpine - tweetery niesłyszalne nawet na podbitym eq, czasem coś cykneły bez ładu i składu, średnica słyszalna i mogłaby od biedy być, basu jakoś mało (tak, wiem dławik, ustawiłem inaczej poziom suba niż w kenwood), powiedzcie teraz wy jak to u was z tym dzwiekiem z tego radia jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Panowie, jak ma się granie ute-92bt do cde195bt? Pozostałe różnice znam. Szukam następcy dla kenwooda bt53u, chciałbym tempo6 podłączyć aktywnie.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Siemanko, odkopię troszkę :P

Zastanawiam się nad zmianą radia z mojego Pioneer'a MVH-170UB.

Mam 3 modele alpina na oku: UTE-92BT, CDE-193BT, CDE-178BT. Chciałbym mieć zwrotnicę (z uwagi na 3-way), oraz obsługę plików flac. Napędy CD mnie nie interesują gdyż cały czas jadę na USB. Fajnie byłoby mieć nieco większy ekran z uwagi na szybsze ogarnięcie co w danej chwili leci, albo czego się szuka. 

Jeszcze mam jedno pytanie, w tym moim Pioneerku bardzo bardzo drażni mnie fakt że ucina w połowie nazwę danego utworu przez co muszę się domyślać co w danej chwili leci. Czy w Alpine jest tak samo czy jednak działa to o wiele lepiej?

Czy któryś z tych modeli byście najbardziej polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zwrotnice 2way + sub to musisz odrzucić CDE-178BT. Wziął bym UTE-92BT bo ma flac więc płyty zbędne. Co do przewijania nazw to w Alpine lecą one całe ale trochę to trwa. Idzie w prawo po prostu. 

 

Ogólnie polecam zrobić porządek w plikach i ujednolicić nazewnictwo. Wtedy jest porządek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na przodzie posiadam system 3way(oryginalny system golf 5) + sub 2x p2d4-12. Przód nie gra jakoś perfekcyjnie i sądzę że raczej lepiej nie zagra (mid bass w dupe). Jednak naczytałem się troszkę o tych radiach alpine i chciałbym je wytestować ze względu na lepszą jakość dźwięku. I szczerze mówiąc trudno mi się zdecydować, każdy model ma coś innego nie ma modelu który byłby idealny i miał wszystko  :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy model ma coś innego nie ma modelu który byłby idealny i miał wszystko :kwasny:

Święta ta prawda... Tak to wygląda teraz w Alpine (przynajmniej ceny nie straszą) stałem przed identycznym wyborem co Ty i kupiłem 92BT że względu na flac po USB. Gdyby nie wyświetlacz jak w kalkulatorze to jak dla mnie byłaby to jednostka bliska ideału ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w296bt a brat ma cde-193bt (to samo co ute-92bt). I dźwiękowo jest podobnie jak nie tak samo. Minusem w296bt jest to że nie odtwarza flac przez usb. Ale za to wyświetlacz ma 2 linie. W296bt to jest 2dinowy cde-195bt (też miałem kiedyś, nawet instrukcja jest jedna)

post-10089-0-89811800-1590214540_thumb.jpg

post-10089-0-02559600-1590214561_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...