Skocz do zawartości

Alpine ute-92bt , CDE 193, 195


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 miesiące temu...

Gra bardzo podobnie do CDE-178, z tym, że UTE-92 obcina  sygnał na wyjściu RCA od vol=29, a w 178 tego nie ma.

Ten clipping dotyczy wszystkich CDE-193,195 i  UTE-92, 93.

Te radia osiągają dla sygnału 0dBFS: 2 Vrms na wyjściu RCA przy vol=29, a CDE-178 ciągnie bez cliipingu do 4V rms przy vol=35.

6dB brakło inżynierom Alpine do szczęścia w tej najnowszej serii... 

 

https://youtu.be/NzPvSzBwD0g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli puścisz nagranie muzyki pop/rock - ofiarę Loudness War, np. typu Ed Sheeran, gdzie sygnał w nagraniu dobija do maksa, czyli 0 dBFS, a głośność rozkręcisz na vol=30 lub więcej, to będziesz miał przester, nawet pod warunkiem, że masz dobrze ustawione gaina we wzmaku.

Ale nie przejmuj się, bo 90% ludzi i tak ma w swoich autach źle ustawionego gaina, i już przy średnich poziomach głośności słuchają na przesterze. :P

A 90% kręci tego gaina na niemiłosiernie wysoką czułość, po to, aby miało im to (w ich mniemaniu) zwiększać dynamikę dźwięku...

 

Tak, więc dla przeciętnego Kowalskiego i tak nie ma to większego znaczenia, a dla mnie świadczy to o niezbyt przemyślanej (czyt. pójścia na skróty) konstrukcji tych radyjek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
178 ma lepszy wyświetlacz bo 3 liniowy a 92 tylko jedną linie. Tak jak zauważyłeś 92 ma flac, ale za to nie posiada cd. Z tego co kojarzę to 178 ma rca 4V a ute-92bt 2V. Inne różnice to takie że 92 ma podświetlenie RGB a 178 kilka zdefiniowanych (nie jestem pewny teraz). Ale największą różnicą na korzyść ute-92bt jest fakt że posiada on zwrotnice aktywną 2way + sub czego cde-178bt nie posiada. Może takim złotym środkiem dla Ciebie będzie cde-195bt. Nie ma flac a tak to łączy te dwa radia (poza wyświetlaczem bo ten ma 2 linie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

178 ma lepszy wyświetlacz bo 3 liniowy a 92 tylko jedną linie. Tak jak zauważyłeś 92 ma flac, ale za to nie posiada cd. Z tego co kojarzę to 178 ma rca 4V a ute-92bt 2V. Inne różnice to takie że 92 ma podświetlenie RGB a 178 kilka zdefiniowanych (nie jestem pewny teraz). Ale największą różnicą na korzyść ute-92bt jest fakt że posiada on zwrotnice aktywną 2way + sub czego cde-178bt nie posiada. Może takim złotym środkiem dla Ciebie będzie cde-195bt. Nie ma flac a tak to łączy te dwa radia (poza wyświetlaczem bo ten ma 2 linie)

super porównanie, dzięki za pomoc! z cd i tak nie korzystam, albo będę korzystał raz w roku to mija się z celem i tak, z tym rca 4v/2v chodzi o cięcia pasma powyżej 29vol? i tak prawie nigdy nie słucham na takiej głośności muzyki, niby za taki hajs chciało by się jak najwięcej, ale widzę że nie można mieć wszystkiego... hmm czyli w 195 nie ma flac a ekran jest 2 liniowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych modelach tak :P dodatkowo 195 ma guzik który cały świeci i daje po oczach. Ja nakleiłem na niego czarną naklejkę więc świeci tak jak 92 i 193. Tylko w tych jest jeszcze podświetlany znaczek i napis source. Dodatkowo z tego co kojarzę to 92 i 193 ma 5cio stopniową regulacje podświetlenia. 195 nie ma tej funkcji ale przez ustawienie rgb można zrobić żeby było ciemnej. Szczerze jakby 195 miało flac to dla mnie było by idealne, bo 2 linie są wygodniejsze w obsłudze niż jedna :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesc,

testuje 195 i mam jedna zagwozdke; czy przy 3-way mozna ustawiac oddzielnie ustwienia czasow dla tweeterow i wooferow (high l, high r, mid l, mid r)?

Bo widze tylko front l,r rear l,r.

Bardzo specyficzna jest obsluga Alpine. Clarion cz byl latwiejszy ;)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...