Skocz do zawartości

Astra G - na początek Instalacja


kobart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A co to za modyfikacja TID'a?

 

Mozesz cos wiecej napisac, co prawda ja mam MID'a, ale widze fajny mod.

 

To jest zwykły TID z podłączonym komputerem z Czech: http://veramon.czweb.org/pl_index.html

 

 

 

Nie widze fotek z zalutowanymi końcówkami oczkowymi a jestem akurat na tym etapie, rozwiercałem dziurę na końcu tulejki od konektora i próbowałem nasmarkac tam lutownicą ale łapie mi tylko z wierzchu (nie chce wlecieć do środka) może masz na to jakiś patent?

 

 

Ja po prostu grzałem lutownicą pistoletową 100W cynę bardzo cienką z dodatkiem kalafonii i ładnie wpływała do środka. Tylko na początku lutowałem tuleje, teraz już tego nie robię. Sprawdziłem organoleptycznie, że po włożeniu tulejki do gniazda i zaciśnięciu jej śrubą nawet na siłę nie chce wyjść z gniazda bo tuleja się rozpłaszcza i ciężko ją wyjąć. Szybciej wyrwałbym gniazdo w piecu moim zdaniem.

 

 

 

Można usłyszeć jakaś opinie od Ciebie na temat tych mat? Widziałem ze są w przystępnej cenie ale to zapewne ma swoje minusy

 

Są to moje pierwsze maty więc nie mam rozeznania, kładły się bardzo ładnie a kładłem przy temperaturze około 15 stopni w garażu. Klej dobrze trzyma, zrywa się je też łatwo bo musiałem poprawić w jednym miejscu. Wygłuszyć drzwi wygłuszyły, ale jak z jakością wygłuszenia to musiałby się wypowiedzieć ktoś bardziej obcykany. Dla mnie spełniają swoją rolę, drzwi nie brzęczą ani na zewnątrz ani wewnątrz, dźwięk jest czysty, bas ładnie schodzi, i jak dla mnie gra good jak na pierwszy raz.

 

 

 

Ale czekamy na dalsze efekty prac autora..

 

No właśnie dalsze prace miały się posunąć w marcu, ale mam awarię mechaniczną auta, prawdopodobnie pompa oleju odmówiła posłuszeństwa i nie wiem ile bałaganu narobiła w silniku. Raz mi wczoraj waliło w trasie w silniku, raz nie, błędów brak, auto pracowało normalnie więc jechałem. Dopiero dziś w drodze do mechanika zapaliła się kontrolka oleju, więc od razu zgasiłem auto. Pytanie czy opiłki poszły w olej bo będą dodatkowe koszty wtedy. Miał być Pioneer 80PRS a będzie naprawa auta za te pieniądze bo pewnie w tysiaku się nie zamknie.

 

Póki co po spotkaniu z jednym z forumowiczów z Pabianic i posłuchaniu u niego, oraz dzięki jego radom, wszystko w radiu mam na flat i system jest cięty tylko przez fabryczne pasywne zwrotki. Wcześniej to co miałem to było olaboga, miałem tak podkręcone całe pasmo od basu po wysokie, że dźwięk ni ciut nie odzwierciedlał tego co chciał przekazać autor utworu,  Teraz mi się o wiele bardziej podoba.

 

Ogólnie plan jest taki: najpierw 80PRS, potem sub do bagaja i tutaj myślałem o AS HX08SQ, ale chyba będzie to trochę dla mnie za mało bo jednak czasem lubię troszkę mocniej poczuć bas na plecach, więc albo HX10SQ, albo co innego. W kolejnym kroku zmiana pieca z ESX na Pioneera GM-X924 dla przodu i wymiana tweeterów co najmniej na coś pokroju Wavecore lub Proa Simplex. A dalej czas i pieniądze pokażą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


przodu i wymiana tweeterów co najmniej na coś pokroju Wavecore lub Proa Simplex. A dalej czas i pieniądze pokażą

 

Podjedź na spota, posłuchasz więcej :) a i jest parka tweeterów które leżą i się marnują, budżetu nie nadwyrężą i jakością pozytywnie zaskoczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja i przygotowane drzwi są ok, gorzej z resztą. Pomijam już wokal przyklejony do lewego słupka, ale zarówno tw jak i woofer gra słabo. Wpadniesz na spot i będziesz wiedział na co zmienić obecne graty i pewnie nawet zakupić na miejscu :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Gdybyś chciał posłuchać simplexow to zapraszam.

Na pewno skorzystam


 

Podjedź na spota, posłuchasz więcej :) a i jest parka tweeterów które leżą i się marnują, budżetu nie nadwyrężą i jakością pozytywnie zaskoczą

 

Podjadę podjadę tylko póki co mam problemy z autem, ale jutro już ma być do odbioru. Co do tweeterów to na pierwszej liście zakupów jest 80PRS żeby mieć czasówki.

 

 

 


Pomijam już wokal przyklejony do lewego słupka, ale zarówno tw jak i woofer gra słabo.

 

Trochę "grzebałem" i po Twoich sugestiach wszystko poszło na flat to i dźwięk się nieco zmienił i scena nie bije już tak bardzo z lewego wysokotonowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Przesiadka ze zwyklego radia na takie z czasowkami to inna liga. Nigdy wiecej zwyklego radia, no i dowolnosc ustawiania ciec i filtrow masakra jestem bardzo zadowolony. Teraz w najblizszym czasie skrzynia pod suba na gotowo i lecimy z wymiana tweeterow i ich zabudowa.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweetery beda albo wlasnie proa simplex, albo scan speak lub wavecore. Mam jeszcze na uwadze seas prestige ale ich nie slyszalem i jest malo opinii o nich wiec sie waham.

 

Poki co zabralem sie za bude do suba i juz jest skrecona, wszystkie plyty poklejone wikolem, front 38mm a cala skrzynia z mdf 18mmhttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20161113/bd93d10c088c9ca7b6a027bae996b8fc.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161113/759a85285ffab2fb4d1720070e0bd619.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161113/a498a5aed30faac283484bbab4f0b1b0.jpg

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeszcze da sie zrobic ;) Jest na to sposob.


Tak jest i to nie jeden jak kolega wyżej napisał, ale podejrzewam ze jeśli kolega kobart z góry założył ze frezu nie będzie robił to w tym momencie się w to na pewno nie będzie bawił... dla tego już po "ptokach"  :rotfl: 

 

 


Jest jest


Miodzio!  :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwsze odsluchy i sam juz nie wiem czy zostawic skrzynie wytlumiona w polowie czy pusta? Przy wytlumieniu bas jest duzo bardziej miekki i jest go mniej. Narazie zostawilem skrzynie wygluszona i poczekam az ktos bardziej doswiadczony poslucha i obada. Poki co fota artystycznego nieladu, trzeba sie brac za zabudowe bo mnie to strasznie denerwuje.

 

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161119/9ae8aa42438ec9aaca26a34a6bf9bb18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...