Skocz do zawartości

u-Dimension EL Comp 6 Czy Excursion SX-6C ???


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ok Super dzięki za radę. Nie chcę naciągać waszej życzliwości natomiast Przód mam w takim razie wybrany a na tylne drzwi potyrzebuję 130mm więc znów proste porównanie ?

Excursion SX-522    czy    U-dimension El Coax 5  ? Będę mega wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś uzasadnienie?? Może opisz poszczególne zestawy, ich wady, zalety oraz barwę dźwięku.

hmmm a to ma jakieś znaczenie że głośniki muszą być jednego producenta??

A co oni mają się rozpisywać? Koleś ani nie podał swoich referencji brzemieniowych zapewne nie ma doświadczenia aby je określić poza tym te 2 osoby napewno wiedzą co mówią krótkie pytanie krótka odpowiedź. A na ludzki rozum jak kupi przód to dlaczego na tył miał by kupić coś zupełnie innego ?

(Bogusław ja byłem szybciej ) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A jakieś uzasadnienie?? Może opisz poszczególne zestawy, ich wady, zalety oraz barwę dźwięku.
Kolega wyzej wspomniał o wooferze i to główny atut/róznica na kożyść excursion. Tweetery to tragedia w obu zestawach wiec nie mamy tu chyba o czym pisać. Nie czuje sie na siłach opisywać barwy zestawów tak budzetowych bo uwazam ze nie ma to zadnego sensu...

 

 

 


hmmm a to ma jakieś znaczenie że głośniki muszą być jednego producenta??
Nie ma, ale zawsze to korzystniej wybrac tego samego producenta bo jest szansa ze szacowane moce która znoszą głosniki beda w tym przyp tak samo "realne", latwiej to zawsze jakos "zgrać" . W tym przypadku jednak to i tak zbyt duzy mezalians w wielkosci i konstrukcji głosników wiec niech chociaz te "profile brzmienia" jako takie beda zblizone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj, bez przesady. Ja rozumiem, że jest sobotni wieczór, żona śpi, dziecko śpi, a samiec z 6-pakiem piwa nadrabia całotygodniowe zaległości internetowej rzeczywistości-bo sam tak mam, ale zestawu za cene 300-350zl nie uwazam za dno totalne, które wydaje jakiekolwiek dzwięki tylko dzięki wyjątkowej życzliwości Buddy czuwającego nad procesem produkcji w dalekiej Azji. Tweeter mnie sie podoba, a woofer-to fakt, lepiej sie czuje w muzyce, która nie rzuca basem na lewo i prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 lepiej sie czuje w muzyce, która nie rzuca basem na lewo i prawo.

hmm chyba sam nie rozumiesz co napisałeś a co z woofera wytniesz niskie tony np z jakiegoś średniego zestawu ?jak lubisz muzykę np jaaz to co nie ma tam uderzenia perkusi i nie ma basu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam proste pytanie o radę od specjalistów który zestaw wybrać który bedzie lepszy Bo Ceny nie mal że identytczne ?

u-Dimension EL Comp 6 Czy Excursion SX-6C  ???

 

Witam wszystkich, to moj pierwszy post tutaj ale uwazam ze bedzie wartosciowy.

 

Spedzilem dzisiaj ok godziny na odsluch roznych glosnikow w szafie importera w Rzeszowie, napedzane radiem pioneer, bez wzmacniacza. Mialem zamiar kupic jeden z modeli Excursion, z uwagi na chwalone tu i owdzie rozwiazania 3Ohm nawet bylem sklonny kupic drozsze SHX-6C. Wszystko zmienilo sie po odsluchu, porownaniu rowniez z jakimis DLS i morel dostepnymi w szafie (modele juz nie produkowane). Ponizej mozecie znalezc moje subiektywne odczucia na temat kazdego z zestawow:

Excursion SX-6C

Po prostu gra, za 349zl chyba calkiem uczciwie. Bas odczuwalny ale dosyc meczacy przy dluzszym sluchaniu, troche buczacy, moze zadowolic amatorow basu, bo cos tam go czuc, tweeter bez zachwytow i zarzutow.

Excursion SHX-6C

Oczekiwalem ze to ten sam model co wyzej, tylko z 3Ohm cewka. Nic podobnego, juz na wyglad midbas ma inna membrane i jak poinformowal sprzedajacy "krzyczacy tweeter". W rzeczy samej, tu bardziej meczy tweeter, ogolnie gra, ale deklarowane 20% glosniej na pewno to nie jest, ale chcialem porownac z u-Dimension.

uDimension El Comp 6

No i od razu inaczej, duzo ciszej niz oba Excursion ale... wyraznie lepiej. Przyjemnie, miekko, cieplo, ani bas ani tweeter nie byl meczacy. Chcialo sie zmieniac gatunek muzyki aby sprawdzic jak bedzie, po tym tescie jest to moj lider z tej trojki. Po powrocie do dwoch poprzednich, kilkukrotnie odczucia takie same, wiec chyba wleca wlasnie te :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

.uDimension El Comp 6

No i od razu inaczej, duzo ciszej niz oba Excursion ale... wyraznie lepiej. Przyjemnie, miekko, cieplo, ani bas ani tweeter nie byl meczacy. Chcialo sie zmieniac gatunek muzyki aby sprawdzic jak bedzie, po tym tescie jest to moj lider z tej trojki. Po powrocie do dwoch poprzednich, kilkukrotnie odczucia takie same, wiec chyba wleca wlasnie te :) pozdrawiam

Tweety pod oryginalną zwrotką nawet z lpadem były tragiczne- kolokwialnie mówiąc darły ryja. Nie oceniał bym tweetów z tego zestawu tak super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...