Skocz do zawartości

Auto detailing -pytania, porady, podpowiedzi


csbiczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 216
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie zapytam tutaj bo chyba najlepsze miejsce ku temu ...

 

Pragniemy z żoną zakupić odkurzacz piorący. Taki za kilka stówek mam i juz się poddał. Wybór jest wielki i zależny od kasy (chyba tylko ) Limitu jeszcze nie ustaliliśmy, ale nie jest to jakiś wyznacznik. Fajnie gdyby był z takich co przeżyją mnie  :hyhy: i robotę zrobi profi. Głównie pranie dywanó, foteli i tapicerek samochodowych, ale jak gładź tez wciągnie to się nie obrażę :wink2:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karcher putzi 8/1 lub lepiej 10/1 ma swoją renomę ale jeśli ma być taniej to numatic george za pół ceny Karchera też świetnie sobie radzi z praniem i odkurzaniem .

Teraz co do gładzi , to już inna bajka i musi to być odkurzacz z filtrem jakby miska wyglądającym i musi mieć tzw. otrzepywanie , czyli jak słabo zasysa , blokujesz rurę i naciskasz z 10 razy guzik na obudowie i filtr zostaje wytrzepany i ssie dalej . Dedra / Pansam ma taki za lekko ponad 350zł  1600W (jest w obi ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, właśnie znajoma namawia moją żonę na numatic. Ma korzysta w firmie z kilku sztuk i niby bezproblemowo ... a średnio 2 trzy hotele dziennie. Jednak jej mąż handluje tym sprzętem, więc opinia poniekąd wypaczona. Dla nich na przykład uszkodzenie rury to nie problem, a dla mnie to już problem. Przypuszczam że cena nie bierze się znikąd tylko jest różnica w jakości/ materiałach wykonania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Panowie czym nakładacie/jak używacie ultimate compound od Megsa, jak nakładałem zwykłym żółtym aplikatorem, a ścierałem na dwie mikrofibry i wydaje mi się, że efekt nie jest taki jaki powinien.
W internecie widziałem zdjęcia idealnego lakieru bez rysek.
Drugie pytanie odnośnie wosku gold class carnauba w płynie- czym nakładacie i na ile czasu zostawiacie do wyschnięcia?
Mój lakier to carbonschwarz bmw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nakladac aplikatorem typu „tricolor” i to ta twardsza strona.

Jednak majac BMW raczej nic sensownego nie zdzialasz recznie, bo lakier twardy jak diabli ! Tylko pomiziasz go ta gabeczka ;) Ja ostatnio jak dostalem info ze wpada do mnie czarne BMW e60 , to od razu polerke rotacyjna dokupilem do arsenalu i pady z mikrofibry by robota poszla bez niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile ma obroty robocze 600- 1800 , to się nada ale szlifierki mają na ogół obroty na pierwszym biegu ok 3300 , a to spali lakier . Co do padów , to odpowiedź nie jest prosta ale uogólniając potrzebujesz dla UC średniej twardości pada . Czy jest ryzyko? Oczywiście że jest i najbardziej narażone na przetarcie do podkładu są przetłoczenia blachy , wszelkie krawędzie i  malowane plastikowe plastiki (np.zderzaki) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chodzi o te gumy to jest to ciężki temat. O ile lekkie apc czy interior cleanery dają sobie w miarę radę. Da się wyczyścić te tą gumę jeszcze bez smug ale trzeba się do tego przyłożyć i drugą suchą fibrą jeszcze dodatkowo dotrzeć. Gorzej z dresingami, lubią zostawiać po sobie smugi, trzeba jeszcze bardziej się przyłożyć. Nawet interior qd'ki potrafią pozostawić na tym smugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...