Skocz do zawartości

Jaki alkomat kupić?


K@mil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie, zawsze jest problem, szukanie komisariatu, kierowcy.

Teraz piknik, za tydzień mam złombol (ale o tym będę jeszcze pisał, bo potrzebuję Waszej pomocy), później wesela :)

 

Dlatego planuję coś zakupić, aby mieć pogląd sprawy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil lepiej podjechac na komisariat lub wziac taryfe niz stracic prawko , bo jakis miernik za 200 odczytal ze masz 0,00 , a w rzeczywistosci bedziesz mial jedna kreske ponad norme . Zawsze tez bedziesz juz figurowal jako ten co stracil prawko za picie ... Szkoda nerwow!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak alkomat, to minimum za 500-600 PLN, i jeszcze z głowa trzeba używać, żeby sensora nie uszkodzić, no i kalibracja okresowa też jest ważna.

Sam będę za niedługo kupował coś takiego, bo "okazji" nie brakuje, a potem strach wsiadać w gablotę, a posterunek nie zawsze jest blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


dobry alko nie kosztuje 200zl, najlepiej pożyczyć od kogoś ,i porównać. z policyjnym, wojskowym. każdy chyba ma znajomych w ww branży :)

 

a du... pozwolę się nie zgodzić. Ostatnio na urodziny mój kolega dostał alkomat od swojej dziewczyny. Coś w granicahc 150-200zł(z "polecanych na forach do 200zł":-)) Na imprezę wpadł w odwiedziny znajomy policjant z drugim ze zmiany. Tak przyjechali w ramach przerwy w pracy i zjeść kiełbachę z rożna. Na testy nie trzeba było długo czekać. Powiem Wam że sam się zdziwiłem jak do 1.5promila różnice w pokazywanym wyniku oscylowały w granicy 0.01-0.02 promila. Powyżej 1.5 różnice były już większe. Czyli jednak warto. O jednorazowych też się pochlebnie wypowiadali. Z tym że one już chyba po 0.15 pokazują "STOP"(tak na wszelki wypadek:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To chyba jakieś jednorazowe jeśli za 6zł. Nie jestem jakimś ekspertem w dziedzinie alkomatów, ale wydaje mi się, że takie urządzenie za 200zł nie jest jakoś super dokładne i profesjonalne biorąc pod uwagę, np. cenę tego http://www.iparts.pl/czesc/alkomat-policyjny-fit-alco-alcoblow-fitalcoalcoblow,1-fao-fitalcoalcoblow-1200779.html

 

swoją drogą, co takiego jest w tym alkomacie policyjnym że kosztuje tyle ile kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej traktować alkomat zero-jedynkowo, jeżeli rano pokazał chociaż minimalna wartość to szukałem kierowcy, jak było 0,00 to dla pewności po 20 minutach dmuchałem raz jeszcze. Tak traktowałem jakiś tani alkomat który zaginął w akcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...