Skocz do zawartości

BMW E61 kompletowanie gratow


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na tym forum, przegladalem oba watki o tym modelu bmw - e60/e61, jednak zaden nie jest dociagniety do konca i brakuje w nich sensownych informacji, ktore rozstrzygaja temat. Moze zaczne od tego jakie bledy zrobilem w przeszlosci, ale co mnie zadawalalo - to moze Wam rozjasni czego oczekuje od "car audio"...

 

Wiec historie i poczatki z car audio przedstawilem w dziale do przywitania sie, pozniej sprawa wygladala tak:

 

Dziewczyna miala puga 206, chcialem tam poprawic nieco seryjne granie. Duzo sie zmienialo, ale finalnie skonczylo sie tak:

 

Radio: ona sobie zazyczyla Sony gt560ui "BO LADNE I MA KOLORKI"...

Wzmiacniacze: Powerbass ASA 200.2x pod przod, Powerbass ASA 400.1x na suba

Glosniki przod: Powerbass L-60Cx

Sub: Powerbass S-124x w br

Kable: Hollywood Pro + kondesator od hollywood (co sie okazalo pozniej..."bajerek")

Gluszenie drzwi, bagaznika itp - maty STP + dystanse od kolegi z forum idealnie pasujace do 206... :D

 

Mialem jakas manie na jedna marke sprzetu audio, nie wiem czemu... i kod rabatowy na te rzeczy dlatego wlasnie tak to wyszlo... Powiem tak, gralo to jak dla mnie calkiem przyzwoicie, masaz byl ale i jak sie sciszylo suba to, powtarzam DLA MNIE gralo w miare czysto i wystarczajaco... Czasami sub mnie denerwowal bo byl za wolny i zlewal szybki bass punktowy w jedna calosc, ale dalo sie to przezyc. Takie granie mnie satysfakcjonowalo. 

 

 

Teraz posiadam BMW E61 przed lift, najbiedniejsza wersja MASK, bez tweeterow... tylko podlaczenie do ipoda seryjne... Powoli irytuje mnie fabryczne granie, ale wiem ze tam jest ciezki temat z miejscami, wymiarami i ogolnie konstrukcja tego... 

 

 

Czytalem troche na zagrnicznych forach i na calosc planuje wydac ok 800-1200 funtow, ale to nie jest sztywno okreslona granica. 

 

Po zebraniu informacji z roznych for, zastanawiam sie nad taka opcja:

 

Sygnal z fabrycznego radia wypuscic przez JL Clean Sweep CL441dsp lub AudioControl Lc6i (myslalem o jakims prawdziwym dsp, jedak nie moge nigdzie znalezc informacji jak wypuscic optyka z mojego radia i czy to mozliwe),

Przod: MB Quart QM200.3 BMW (wszystko w oryginane miejsca)

Sub: JL Audio 10w0v3-2 zabudowany we wnece bagaznika, 15l closed... tak jak tu: KLIK  (tu zastanawia mnie tez jakis RE 10", ale czy 15l starczy?)

Piec: Hifonic ZRX8805 - 5 kanalowy, 4 kanaly na przod i jeden na sub :)

 

do tego wygluszenie drzwi, kable to juz we wlasnym zakresie zrobie...

 

 

Dodam ze mieszkam w UK, nie znam tu zadnych warsztatow audio w okolicy ktore moglby mi przerobic drzwi i tapicerke, aby wrzucic jakis sensowny 2way... Pytalem w jedym (kolo Londynu) o sam koszt przerobienia drzwi, za pare zawolali 700 funtow... troche mnie to przerazilo dlatego tez kombinuje z tym MB Quartem. 

 

 

Tutaj pytanie do Was, czy to moze zagrac przynajmniej tak jak sprzet w pugu mojej dziewczyny? tzn nie chodzi mi o tak niskie zejscie suba, bo wiadomo 10" closed nie zrobi tego co 12" w br... Chodzi mi bardziej o czyste i glebokie brzmienie. Muzyka jaka lubie sluchac to glownie trap, rap, chillstep, piosenki typu "Dont Tell 'em", czasem rock (Dzem, SOAD itp), czasem POP - czyli raczej system uniwersalny. 

 

 

Kolejne pytanie MB Quart, Gladen czy AudioSystem? ;> Focal chyba nie ma nic 3way dedykowanego do E60? Moze jakas opcja 2 way i SWS-8? Prosilbym o wszelkie informacjie, zaczynam dopiero zabawe z car audio, jednak ze wzgledu na miejsce zamieszania jest mi ciut ciezej zasiegnac dobre porady i opinie, a juz nie mowie o odsluchu... Wiekszosc czesci chcialbym znalezc na ebayu, aczkolwiek inne zrodla tez rozwaze. Sprzet moze byc uzywany.

 

 

Wiem, wiem, nie zagra to tak, jak zagraloby po przerobieniu drzwi... Jednak szukam alternatyw, ktore jestem w stanie poskladac do kupy sam... A drzwi sam nie przerobie, bo nie mam umiejetnosci i narzedzi do tego. :(

 

Jezeli macie jakies inne propozycje co do glosnikow, wzmaka/wzmakow czy wypuszczenia sygnalu, prosze o jakies konkretne informacjie. Chcialbym doprowadzic temat do konca i jak bede w PL na urlop to umowic sie z kims zainteresowanym na jakiegos "mini spota".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...