Jump to content

Marioevo
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Na forum zarejestrowałem się już dość dawno temu. Pierwsze auto jakie miałem, nagłaśniałem jeszcze przed zarejestrowaniem się. Mimo dobrego wygłuszenia drzwi efekt był słaby. Radio-jakieś marketowe Alpine CDE, Wzmacniacz-jakiś Blaupunkt, subwoofer aktywny pioneera oraz głośniki Infinity C6530CS. Auto się zmieniło, głośniki zostały a reszta została sprzedana.

 

Muzyka jaką preferuje to lekki rock, hip-hop, elektronika, soul oraz alternatywa. Lubie dość ostrą, wyraźną górę oraz szybki w miarę głęboki bas.

Głównym założeniem projektu jest utrzymanie samochodu w jak najbardziej fabrycznym stanie oraz jak największa dyskrecja zestawu.

 

Elementy do mojej instalacji zbierałem prawie rok. A oto schemat podłączenia wszystkich elementów jaki mam zamiar wykonać:

post-11727-0-98890000-1430582887_thumb.jpg

 

Zwrotnica pasywna tnie ze zboczem 18db/okt przy 3kHZ. Cięcie górnoprzepustowe średniotonowca przewiduję na 1kHZ czyli na minimalna wartość jaką mogę ciąć górny kanał za pomocą radia. Cięcie subwoofera wyjdzie w praniu :wink:

 

 

Na chwilę obecna zamontowane jest radio do którego podłączone są wzmacniacze a do nich zestaw Infinity cięty aktywnie, oraz subwoofer. Głośniki są podzielone SUB 0-100HZ 12db/okt, WF 100-3,2kHz 12db/okt, TW 3,2kHz- 18db/okt. Cięcia aktywne przy pomocy radia.

Całość gra znacznie lepiej niż seryjne audio choć do ideału brakuje szerszej sceny, większej dokładności szczegółów na górze oraz większego zejścia basu. Z subwooferem jest dodatkowo pewien problem, ponieważ załącza się dopiero po jakimś czasie. Czasem są to 2min a czasem i 30min. Początkowo podejrzewałem ze system musi się "rozgrzać" gdyż była zima, jednak teraz wiosną problem nie ustąpił...

 

Zabawę czas zacząć :hyhy: :

 

Pierwszy punkt to stworzenie dystansu na którym zamocuje średniaka:

post-11727-0-12936700-1430583868_thumb.jpg

post-11727-0-77578200-1430583868_thumb.jpg

post-11727-0-68672600-1430583869_thumb.jpg

 

Do prób załatwiłem sobie komplet tapicerek drzwiowych. Na nich też będę wykonywał mocowanie wooferów.

 

Tweeter będzie chowany w deskę. Jeszcze nie jestem pewien czy uda mi się go zmieścić pod deską ale w założeniu ma to wyglądać tak:

post-11727-0-65537900-1430584117_thumb.jpg

post-11727-0-61945000-1430584118_thumb.jpg

Jako obudowy tweeterów będą służyc...kolanka do rur sanitarnych  ø50

 

CDN

 

Link to comment
Share on other sites

Czemu średniaki w drzwiach? W okolicach deski/słupka miejsca dużo...

 HU: Alpine DVA-9965 -> Front: Morel Integra Ovation 4 + MP 5.16 Mk2 -> Sub: 2x Intertechnik MDS 08 -> Amps: U-Dimension Pro 3.4 + Pro 10.4 -> RCA: AIV Colorado

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Megane II ciężkie auto do roboty w szczególności wersja 3d. Ale dzialaj.

Oj ciężkie ciężkie. Już na samym początku dała mi popalić. Ledwo przeciągnąłem do kabiny jeden kabel 35mm2. 50mm2 już bym nie dał rady chyba. Kabel masowy jest pociągnięty pod spodem.

Czemu średniaki w drzwiach? W okolicach deski/słupka miejsca dużo...

Chodzi głównie o to by nie rzucały się w oczy. A drzwi są na tyle głębokie że średniaki się bezproblemowo zmieszczą.

 

A woofery w fabrycznych miejscach czy całkowita rzeźba z drzwiami?

 

Kibicuje z projektem.

Woofery w miejscach fabrycznych. Zależy mi aby szybko wrócić do stanu fabrycznego.

 

 

Niestety miejsce pod deską rozdzielczą jest na tyle płaskie że nie zmieści się tam tweeter. Dlatego jako rozwiązanie alternatywne będzie odpinany tweeter: 

 

W pierwszej kolejności wykonałem podstawki pod tweeter. Gniazdo żeńskie umocowane zostało w otworze krążka wykonanego z żywicy, następnie ponownie zalane żywicą. Męskie gniazdo zostało dopasowane do żeńskich gniazd a następnie po nałożeniu obudowy do podstawki i oddzieleniu elementów zalane żywicą :

post-11727-0-42054900-1432037707_thumb.jpg

post-11727-0-35439200-1432037708_thumb.jpg

post-11727-0-79167800-1432037709_thumb.jpg

 

Wykończenie odudowy:

post-11727-0-98121800-1432037710_thumb.jpg

 

Obicie materiałem elementów:

post-11727-0-77930600-1432037711_thumb.jpg

post-11727-0-91535800-1432037712_thumb.jpg

post-11727-0-92652300-1432037713_thumb.jpg

post-11727-0-91555200-1432037714_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wyjaśnisz po co zrobiłeś odpinane głośniki?

Potrzebujesz pierścionków pod głośniki, skrzynkę solidną do subwoofer'a...wal do Mastah'a z forum. 

"Jeśli nie znajdziesz sposobu na to, aby zarabiać, gdy śpisz, będziesz zmuszony pracować do końca życia"

 

Link to comment
Share on other sites

Żeby zabrać tweetery razem z panlem od radia? Wyszło całkiem estetycznie, chodź zastanawiam się jak się prezentują z całą deską.

Passat: CDE-W296BT -> Genesis 4 Channel -> Focal K2P, SS D3004(krótki) -> Alpine PDX 1.1000 -> Swans F12s

Master: UTE-92BT -> Audison Milenium Power 4 -> Woofer DEGO SP, Tweeter Replay Audio -> Daytona 2 -> Focal Access 25A1

Roomster: FH-S720BT -> Eton SDA 100.4 -> DLS MC6.2 przód, stare DLS Reference (zielony kosz) tył

Link to comment
Share on other sites

Kreatywnie  :hyhy:

Zamiast robić takie kolanka nie było lepiej zamontować je w zaślepkach trójkątów? Wyglądają one w tym samochodzie bardzo przyjaźnie pod tym katem, a do tego byłyby zaraz obok średniaków. Zamontowane tak tweetery przeważnie nie rzucają się w oczy, a na pewno mniej, niż czarny materiał obiciowy na jasnym boczku.

### Piszę poprawnie po polsku. ###

Link to comment
Share on other sites

zastanawia mnie jeden fakt i czemu nikt na to nie zwrócił uwagi ;)

 

 

 


0-100HZ 12db/okt, WF 100-3,2kHz 12db/okt, TW 3,2kHz- 18db/okt. Cięcia aktywne przy pomocy radia.

 

czemu masz takie cięcia? nie nakładają Ci się pasma na siebie?

utnij albo wyżej TW albo niżej WF. suba też możesz niżej ciąć.

XXV-01D + KDC-C662 + Nak PA-304 + P206 + MOS.26 + Zwr. SPX-Z15M

Link to comment
Share on other sites

Wyjaśnisz po co zrobiłeś odpinane głośniki?

 

Dokładnie jak ujął to Jankus, by zabrać ze sobą gdy to konieczne.  :wink:  

Kreatywnie  :hyhy:

Zamiast robić takie kolanka nie było lepiej zamontować je w zaślepkach trójkątów? Wyglądają one w tym samochodzie bardzo przyjaźnie pod tym katem, a do tego byłyby zaraz obok średniaków. Zamontowane tak tweetery przeważnie nie rzucają się w oczy, a na pewno mniej, niż czarny materiał obiciowy na jasnym boczku.

W zaślepkach trójkątów do tej pory były zamontowane tweetery. Były to jednak małe głośniczki z zestawu Infinity. Te focale to wielkie "monstra" które dość nieciekawe by wyglądały w tych trójkątach. Nie mogłem też zbytnio dać trzech głośników w drzwi, gdyż i tak miałem wielki problem by dwa kable przeciągnąć przez kostkę, a wrzucanie za tapicerkę zwrotnicy...chyba niezbyt dobry pomysł.

 

Te jasne boczki to tylko po to by wykonać próby. Moje są czarne.

 

zastanawia mnie jeden fakt i czemu nikt na to nie zwrócił uwagi ;)

 

 

 

 

czemu masz takie cięcia? nie nakładają Ci się pasma na siebie?

utnij albo wyżej TW albo niżej WF. suba też możesz niżej ciąć.

Za to cięcie odpowiada zwrotnica pasywna, która tnie przy 3,2kHz ze zboczem 18db/okt. Mój błąd  :mur:

Stary montaż tweetera i woofera:

post-11727-0-37416800-1432572330_thumb.jpg

 

Głównym problemem w tej instalacji jest zbyt wystająca maskownica głośnika, która uniemożliwia otwieranie schowka przy zamkniętych drzwiach. Zdjęcie sytuacji od strony kierowcy:post-11727-0-22525500-1432572331_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...