Skocz do zawartości

Peugeot 206 by adam91


adam91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako, że jestem w posiadaniu Peugeota 206 nadszedł czas na poprawienie grania w tym aucie.

Mój poprzedni samochód to Seat Ibiza opisany w tym wątku http://www.strefacaraudio.pl/topic/29590-tanie-granie-w-ibizie/?hl=ibiza 

Auto to dużo mnie nauczyło jeżeli chodzi o muzykę w samochodzie, więc mam nadzieję że moja druga instalacja będzie lepiej dopracowana.

Całą metamorfozę zacząłem od wymiany radia Kenwood KMM-100AY, na moje radio z poprzedniego auta, a mianowicie Clarion DXZ388RUSB. Głównym powodem dlaczego wybrałem to radio jest fakt, że posiada ono 3xRCA. 

Poprzedni system w tym samochodzie był zasilany kablami 10mm Sinuslive i przy większym basie lekko przygasały światła. Kilka dni temu wymieniłem te kable na 20mm Dietz które zostały ze starego samochodu i problem świateł został rozwiązany. Najgorsze było przedostanie tego kabla do kabiny, ale po około 3h udało się i później poszło już dużo szybciej. Kable zasilające są puszczone oryginalną wiązką po lewej stronie. Po prawej stronie umieszczone zostały za to Trzy komplety kabli RCA. Jedne oryginalne Dietz z zestawu, a dwie pary to Sinuslive CA50. W poprzednim samochodzie nie łapały zakłóceń więc myślę że tu też nie powinny. Dodatkowo kable głośnikowe z bagażnika do przodu kabiny puściłem prawą i lewą stroną. 

Docelowo system będzie pocięty aktywnie prawdopodobnie przez Alpine cde-195bt, dlatego do przodu pociągnięte są dwa komplety kabli. Dla woofera 2,5mm OFC, a dla tweetera 1,5mm OFC. Wymiana radia myślę że nastąpi jeszcze przed wakacjami. Aktualnie tweeter będzie zasilany przez osobny wzmacniacz, ale będzie na nim kondensator, żeby się nie spalił.

Wzmacniacze jakie zastosuje w moim aucie to Alpine 3554 która zasili woofery, oraz subwoofer. Natomiast Sony XM-2020 zasili tweetery. 

 

Aktualnie w samochodzie jest:

Radio: Clarion DXZ388RUSB

Przód: PowerBass S-6C (zasilane z radia)

Wzmacniacz: Signat ROC1 

Subwoofer: STX GDN-22-140-8-SS

 

Plany:

Radio: prawdopodobnie Alpine cde-195bt

Woofer: STX GDN-18-140-4-AWX (mam)

Tweeter: z zestawu Morel Tempo 6 (mam)

Subwoofer: RE Audio se10s4 (mam)

Wzmacniacze: Alpine 3554 i Sony XM-2020 (mam)

 

Muszę dokupić jeszcze konektorki głośnikowe i widełkowe, aby wszystko ładnie podłączyć, wygłuszyć drzwi i wstawić dystanse mdf (maty STP i dystanse już kupiłem). Tweeter będzie zamontowany na słupkach, ale na razie nie mam w planach ich zabudowywać, na razie je tylko przykręcę w oryginalnych kubeczkach, może kiedyś zajmę się rzeźbą :D Zasilanie do Sony wezmę bezpośrednio z kabli które będą szły do Alpine, Wzmacniacz ten jest tak mały, że myślę że nie będzie skutków ubocznych.

 

Dzisiaj zacząłem robić zabudowę wzmacniaczy po lewej stronie bagażnika. Nie wyszło idealnie, ale jest to część wewnętrzna więc ona docelowo nie będzie widoczna. Chcę zrobić na to taką ramkę, którą będzie można łatwo ściągnąć (może coś takiego jak do maskownic kolumn). Ramka będzie wykonana z hdf 3mm i będzie ona miała okienko na wzmacniacz Alpine. Sony będzie całkowicie schowany, mam nadzieję, że nie będzie się grzał. Całość będzie wykończona ładnym kocykiem. Subwoofer będzie znajdował się po prawej stronie, ale on już będzie klasyczny, czyli głośnikiem skierowanym do tyłu samochodu. Mam tylko problem z docięciem płyt pod kątem. Jak ktoś zna jakieś miejsce gdzie można to zrobić to prosił bym o jakieś namiary. 

 

Jaki kondensator zamontować na tweeter tymczasowo i czy może on być zamontowany w bagażniku przy wzmacniaczu, czy też z przodu przy tweeterze? 

post-10089-0-00385800-1427459936_thumb.jpg

post-10089-0-27050000-1427459939_thumb.jpg

post-10089-0-02347800-1427459943_thumb.jpg

post-10089-0-41308000-1427459946_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne klocki jak na początek przygody. O samej instalce narazie niewiele, czekam na fotki z roboty drzwiowej. 

 

Dobór głośników na przód przemyślany? W 206 może być różnie, tweeter nisko nie zejdzie, woofer mistrzem średnicy też nie jest, a umiejscowienie jest jakie jest w tym aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peugeot 5d. Woofer będzie w oryginalnych miejscach. Blachę na otwory muszę kupić, chociaż w 5d nie są one bardzo duże to może tylko jakiś płaskownik. Dobór przodu nie był jakoś wyraźnie przemyślany po prostu tanio zakupiłem te głośniki, w poprzednim samochodzie było spoko mimo nie dobranej zwrotnicy, po cięciu aktywnym powinno być tylko lepiej. Zawsze jakiś głośnik można wymienić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dobór przodu nie był jakoś wyraźnie przemyślany po prostu tanio zakupiłem te głośniki, w poprzednim samochodzie było spoko mimo nie dobranej zwrotnicy, po cięciu aktywnym powinno być tylko lepiej. Zawsze jakiś głośnik można wymienić

 

Tu nie przetworniki same w sobie sa problemem, tylko w połączeniu z takim a nie innym umiejscowieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam po długim czasie.

Od ostatniego wpisu trochę się zmieniło.

Zakupiłem radio Alpine CDE-195bt

Z przodu woofery to Dego Sp-650, tweetery z Powerbassa, morele czekają na zamontowanie. Przód pocięty aktywnie przez radio. Drzwi są solidnie wygłuszone matami STP, dodatkowo zamontowane dedykowane dystanse MDF.

Re-Audio czeka na skrzynię :D

Wszystko zasilane jest wzmacniaczem Alpine i Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine 3554 . Fajny Piecyk Mocny Kick od Dołu,średnica też sobie nic do zarzucenia nie ma ale Kurde Jak dla mnie Strasznie Ostrzył górę była lekko jak dla mnie Natarczywa przy cięciu 1,6 khz ale Kto jak Lubi :) 

Gratulacje znalezienia jeszcze takiej sztuki :) w miarę działającej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A kto o zdrowych zmyslach tnie tweeter na 1,6k?

Wydaje mi sie ze kolega mial na mysli wf który tnie do 1.6khz, chociaz jego opis jest mało zrozumiały bo wydaje sie ze pisze o tw a podejrzewam ze mial na mysli wf czy jakos tak ^^

 

Ciekawa instalka, ale cos powoli sie do tego zabierasz (podobnie jak ja :D) Czyli ze tw pb tylko chwilowo i wpadnie tw z tempo 6? Bo troszkę się pogubiłem ;>

1 zastrzeżenie, dawaj fotki bo modyfikacje sie bez nich nie liczą :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wstawiam kilka zdjęć zabudowy. Aktualnie gra

Radio: Alpine CDE-195BT

Wzmacniacz: Alpine 3554

Woofery : Dego SP-650

Tweetery: Morel Tempo 6

Subwoofer: Re-Audio se10s4

Przedni zestaw jest pocięty aktywnie. Woofer od 63Hz do 3600Hz, a tweeter powyzej 3600Hz. Subwoofer cięty na 80Hz. Tweetery są podłączone pod radio na razie, bo jakoś nie mam czasu podłączyć Sony pod nie. Subwoofer gra w obudowie zamkniętej 21l. Twetery na razie zamontowane w trójkątach lusterek, docelowo mają być na słupkach. Kable pod tweetery mam już tam pociągnięte. W radiu ustawione również czasówki.

 

http://images77.fotosik.pl/581/a4cd80683d0ab141m.jpg http://images78.fotosik.pl/581/a1bcca47888a3f60m.jpg http://images78.fotosik.pl/580/333618f79d25dedfm.jpg http://images76.fotosik.pl/581/c2c72ed18c9b6b19m.jpg http://images76.fotosik.pl/581/6f53ebb9d47be905m.jpg

Mam pytanie wie ktoś jak podłączyć te radio żeby wyświetlało tytuły na wyświetlaczu, oraz żeby podłączyć sterowanie przy kierownicy (na razie nie mam pilota). Czy potrzeba jakiś przejściówek czy nie. Dodam że w radiu są 3 dodatkowe kable do podłączenia sterowania (oznaczone REM01, REM02, GND), w instrukcji piszę że to adaptacyjne sterowanie z kierownicy, ale nie ma szczegółów. Na tym filmiku jest podłączony wyświetlacz, ale chyba przez interfejs 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literówka. Faktycznie jest to re audio re10s4. Czy z takim cięciem jak zaproponował t00m3q nie będzie dziury w średnicy czasem? Na takich ustawieniach jeżdżę już z pół roku i nie ma problemów. Przy zwrotnicy 3 drożej nie można ustawić nachylenia 18db

 

Oryginalna zwrotnica do tempo ucinała z tego co pamiętam przy 3800Hz/6db

 

Wcześniejsze nastawy były na 3200Hz a nie 3600. Teraz dałem następująco

Sub 63Hz 12db/okt. Woofer 80Hz/12db, 2500Hz/12db. Tweeter 4000Hz/12db. Muszę dokładnie przesłuchać i wtedy dam znać czy jest lepiej. Jak macie jeszcze jakieś propozycję ro chętnie posłucham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę pobawiłem się dłużej zwrotnicą i wydaje mi się że jest lepiej. Oczywiście mógłby posłuchać to ktoś bardziej osłuchany ale myślę że nie wyszło źle. W zestawie pojawił się fajny kick z wooferów, a sam subwoofer dostał jakby kopa, pewnie wynika to z tego że środek pasma jest przyciszony. Aktualnie ustawione mam tak i na razie tak zostaje :D

 

Subwoofer: 63Hz/12db

Woofer: 80Hz/12db ; 2kHz/6db

Tweeter: 4kHz/12db 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam problem z radiem, może ktoś się spotkał. Jakoś dzisiaj zaczęło mi charczec, chwilę gra normalnie i nagle to się staje. Chciałem przeglądać całą instalacje, ale doszedłem do tego że to coś z radiem, ponieważ jak docisnę panel z prawej strony to przestaje. Ma ktoś jakiś pomysł czy odsyłać na gwarancję?

 

Teraz zauważyłem że na wyłączonym silniku cisza, więc jutro będę szukał. Tylko dziwi mnie to że jak docisnę ten panel to jest wszystko dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę sprawdzał jak coś to odeślę na gwarancję :) dam znać jak coś ustalę

 

Nie dawało mi to spokoju i poszedłem zobaczyć, a że wyciągnięcie radia to u mnie sekunda to już coś wiem. Jak radio było luzem to wszystko było ok i patrzę na kable Rca i ten co u mnie idzie do subwoofera był zagięty przy samej wtyczce, tak że widać drut i to chyba cała przyczyna. Wymienię tą wtyczkę i powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...