Skocz do zawartości

Kompletujemy zestaw CA do naszego samochodu.


Rekomendowane odpowiedzi

-Kenwood KDC-BT6544U - cena ok. 350 zł. tutaj tylko mogę potwierdzić słowa Bogusia. Ogromna przepaść pomiędzy poprzednikiem. Posiada CD, AUX, USB, czasówki, zwrotka aktywna, 3x RCA , ustawienia dotyczące rodzaju kabiny, umieszczenia i wielkości głośników, BT. 

 

Troszkę bym polemizował. Biorąc osoby które znają dobrze Kenwoodowską tematykę, zapytaj się ich co wolą mieć w cenie 350zł.

Czy brać BT6544 czy wcześniejszy model kdc-7534.. Tematycznie różnica spora, 7534- model starszy, wygląd archaiczny, nie ma czasówek, nie ma BT, sporo różnic z ustawieniem HP czy LP, przeskok jest znaczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeszcze przed wyruszeniem do krainy łowów przedstawie jednostkę.

Ostatnio trochę dostałem za nią po tyłku... mimo to, uważam, że temat warto opisać.

 

Bardzo lubię tego JVC. I uważam, że jest to sprzęt, który gdzieś zaginął, być może dlatego, że był słaby.

Ale wydaje mi się, że ta jednostka ma swoje zalety. Z tego co wiem jest jedną z ostatnich jednostek przed nadejściem poważnych i łatwodostępnych procesorów.

W latach produkcji czyli juz około 10 lat temu jej cena plasowała się w granicach 3000zł i była modelem nawet nie tyle co flagowym ile skierowanym dla bardziej "wymagających".

Dziś można ją kupić w przedziale 500-1200 zł w zależności od stanu.

 

Głównym jej minusem w ramach podstaw jest to, że niema AUXa.... co jest dość słabe.

 

Co mnie się w niej podoba :

1. Możliwość podpięcia podstawowych gadżetów typu Navi, BT, ipoda, kamery.

2. USB, Karty SD, Pilot, DAB+, dual zone, etc.

 

Gadżety typu pozłacane wyjścia raczej wywołują uśmiech , ale....

 

Co więcej posiada active crossover - fajne ustawienia dla suba z natęzeniem i fazami oraz możliwość fitracji HP/LP dla głośników.

Wydaje mi się, że jej bardzo dużym plusem jest przetwornik Audio DAC 192kHz/24-bity firmy Burr Brown. Robi swoją robotę i zapodaje bardzo miły, miękki dźwięk.

 

Poza tym radio posiada DSP. No powiem tak - nie jest to profesjonal, ale scenę idzie ustawić. I wbrew pozorom, wcale nie jest to do końca tylko zabawka.

 

I teraz trudno powiedzieć czy jest to plus czy minus, ale jednostka posiada dość rozbudowany equalizer.

 

Na koniec pozwolę sobie napisać, że jest to naprawdę fajna jednostka, która dzięki procesorowi pozwala bawić się sceną w bardzo łatwy sposób i w pewnym sensie może stać się pierwszym krokiem do tego, aby później mieć podwaliny do dalszych modyfikacji i przesiadki na osobny procek.

 

Poniżej podaję specyfikację i dane ( linki źródłowe załączam , żeby nie było fochów o prawa autorskie).

W ostatnim punkcie opis użytkownika, który w miły, choć trochę marketingowy sposób ujął działanie i funkcje tego urządzenia i wiem z doświadzenia, że miał niezłą radochę z zabawy nim, a faktyczny fun , który przebija przez wypowiedź jest na pewno autentyczny.

 

 

1. http://nawigacje.com/jvc-kw-avx700-srebrny-2dindvdmp3sd-p-366.html

 

Specyfikacja:

* Moc wyjściowa: 50W x 4 maks.
* Wbudowany panoramiczny monitor LCD 6,5 cala
* System 2 DIN
* 7-zakresowy Ie.
* Przetwornik Audio DAC 192kHz/24-bity
* DAB Full Kontro
* Tuner HS-IV
* RDS
* Odtwarzane formaty: DVD Audio/Video, DVD-R/-RW/+R/+RW, CD, CD-R/RW,
* DivX, DivX Ultra, GIGA MP3 MULTI (MP3/WMA/WAVE) kompatybilne z
* ID3/WMA
* Odtwarzanie plików video MPEG1/MPEG2
* Gniazdo kart SD
* Dekodery Dolby Digital/DTS/ProLogicII
* Wzmacniacz MOS-FET
* Pozłacane terminale wyjścia liniowego (2 pary)
* Pozłacane terminale subwoofera, głośnika centralnego, Video
* Drugie pozłacane wyjście Audio
* Pozłacane wejście AV
* Funkcja DualZone
* Funkcja Time Alignment
* Możliwość współpracy z fabrycznym sterowaniem audio
* Pokrętło sterujące
* Gotowy na iPod
* Pilot zdalnego sterowania

 

2. http://www.backoffice.be/prod_uk/JVC/kw-avx700_jvc_kw-avx700_dvd_player_with_lcd_and_amfm_tune.asp

 

The KW-AVX700 is a 2-DIN DVD receiver with a 6.5-inch monitor. The wide screen lets you watch movies and TV programs with superb picture quality. The disc slot and SD card slot are hidden behind the monitor. Just press the OPEN button, and the screen flips down, letting you change discs or SD cards.

Product Description JVC KW-AVX700 - DVD player with LCD and AM/FM tuner and digital player Product Type DVD player with LCD and AM/FM tuner and digital player - EXAD - in-dash Dimensions (WxDxH) 17.8 cm x 16 cm x 10 cm Weight 2.6 kg Monitor LCD monitor 6.5" - in-dash unit integrated - motorised DVD DVD player - in-dash unit integrated Amplifier In-dash unit integrated - 50 Watts x 4 Digital Signal Processor DSP Equaliser In-dash unit integrated - 7-band Radio System Radio tuner - in-dash unit integrated - AM/FM Crossover Active crossover GENERAL Product Type DVD player with LCD and AM/FM tuner and digital player Series EXAD Intended for Vehicle Width 17.8 cm Depth 16 cm Height 10 cm Weight 2.6 kg SYSTEM Form Factor In-dash Enclosure Type Double-DIN System Control Bus IP-Bus / AV-Bus Supported Devices TV tuner, CD changer, DAB tuner High Voltage Preamp Output Built-in Features CD text, gold-plated connectors, flip-down faceplate, ID3 tags support, iPod compatible MONITOR Type LCD monitor - in-dash unit integrated - motorised Diagonal Size 6.5" Image Aspect Ratio 16:9 Resolution 400 x 234 Analogue Video Format NTSC, PAL DIGITAL PLAYER (RECORDER) Device Type Digital player Supported Digital Audio Standards WMA, MP3 Additional Features JPEG photo playback RADIO SYSTEM Type Radio tuner - in-dash unit integrated - AM/FM Total Preset Station Qty 24 AM Preset Station Qty 6 FM Preset Station Qty 18 Features FM stereo/mono switch, station naming, Automatic FM Noise Suppressor (AFNS), Auto Store (AS), Pulse Noise Suppressor (PNS) DVD Type DVD player - in-dash unit integrated Media Load Type Slot-load Media Type CD-R, CD-RW, DVD-Audio, DVD-R, DVD+RW, DVD-RW, DVD+R, DVD, CD Video D/A Converter 10bit / 54MHz Audio D/A Converter 24bit / 192kHz Dynamic Range 93 dB Signal-To-Noise Ratio 95 dB Response Bandwidth 16 - 44000 Hz Picture Zoom Yes MP3 Playback Built-in Features JPEG photo playback, WMA playback, DivX compatible, MPEG-1 playback, MPEG-2 playback AMPLIFIER Form Factor In-dash unit integrated Max Output Power / Channel Qty 50 Watts x 4 Continuous Power / Channel Qty 20 Watts x 4 Response Bandwidth 40 - 20000 Hz Amplifier Output details 20 Watt - 4 Ohm - 40 - 20000 Hz - THD 0.8% - 4 channel(s) CROSSOVER Type Active crossover DIGITAL SIGNAL PROCESSOR Type DSP Audio Decoders Dolby Pro Logic II, Dolby Digital, DTS decoder EQUALISER Type Digital graphic - in-dash unit integrated Equalizer 7-band Equaliser Frequencies 60 Hz, 400 Hz, 1000 Hz, 2400 Hz, 6000 Hz, 15000 Hz, 150 Hz Equaliser Factory Presets Dance, Country, Hard Rock, Reggae, R&B, Jazz, Pop, Classic, Flat Equaliser User Preset Qty 3 REMOTE CONTROL Type Remote control Technology Infrared SLOT(S) Type SD Memory Card CONNECTIONS Connector Type Digital 5.1 channel audio line-out
Composite video output
Audio line-out
Composite video/audio input
System components control bus

 

3. http://www.arcmus.pl/print.php?type=A&item_id=1

 

W miejscu czołowego panela, który we wcześniejszych modelach tej wielkości mieścił zazwyczaj spory wyświetlacz oraz szczeliny napędu kaset i CD specjaliści z zaprojektowali 6.5" kolorowy panoramiczny ekran LCD o wyśmienitej rozdzielczości. Wyświetlacz służy jako centrum informacyjne, a dzięki jego gabarytom i jakości informacje podawane są wyjątkowo obszernie i jednocześnie niezwykle czytelnie. Jednak szkoda byłoby go wyłącznie tylko do wyświetlania listy plików MP3 czy też dostępnych i zaprogramowanych stacji radiowych � ekran jest tu przede wszystkim po to by zachwycić detalicznością i paletą barw przy odtwarzaniu filmów lub koncertów z płyt DVD, a także zdjęć w formacie JPEG.

Za wyświetlaczem mieści się szczelina napędu DVD oraz miejsce na kartę SD, do których dostęp uzyskujemy naciskając przycisk "open" znajdujący się na listwach podstawowych przycisków operacyjnych znajdujących się po obu stronach wyświetlacza. Mechanizm opuszcza ekran umożliwiając nam dostęp do obu napędów, a zaraz po wsunięciu płyty ponownie umieszcza go na swoim miejscu. I wydawać by się mogło, że to wszystko. A jednak największe "skarby" AVX700 kryje w swoim wnętrzu i w strukturze menu...

AVX700 wyposażona jest w przetworniki C/A o rozdzielczości 24 bitów kultowej firmy Burr Brown umożliwiające odtwarzanie formatu DVD-Audio. Napęd w JVC odtwarza również takie standardy jak wspomniany wcześniej MP3 + GIGA MP3, WMA, WAV oraz DivX z polskimi napisami.

Ale to wciąż nie wszystko... by cieszyć się pełnią możliwości formatu DVD urządzenie zostało wyposażone w zaimplementowany pełny dekoder i przedwzmacniacz dźwięku przestrzennego pracujący w standardzie Dolby Digital 5.1 oraz DTS. Wystarczy więc oprócz głośników przód i tył podłączyć do AVX700 głośnik centralny (np. dostępny w ofercie JVC model CS-CN100) oraz subwoofer (oba przez dedykowane im wyjścia "cinch") by cieszyć się pełnym przestrzennym dźwiękiem jaki znamy z kin. Pamiętajmy, że najczęściej wymaga to dokupienia drogiego procesora dźwięku).

Zaimplementowany procesor DSP ma możliwość ustawiania odległości pomiędzy poszczególnymi głośnikami a słuchaczem. W skrócie polega to na budowie idealnego trójkąta stereo poprzez wirtualne odsunięcie głośników po lewej stronie na tą samą odległość od słuchacza co głośniki po prawej stronie. Pozwala to na ustawienie dźwięku w zakresie lokalizacji źródeł (scena) oraz wrażeń przestrzennych. A jeśli już o ustawianiu dźwięku - tu AVX700 daje doświadczonym użytkownikom potężne narzędzia: 7 pasmowy equalizer (z zaprogramowanymi ustawieniami dla różnych gatunków muzyki oraz możliwością zaprogramowania do 4 własnych ustawień), wbudowane filtry HP/LP (zwrotnice na głośniki i subwoofer) oraz możliwość zmiany natężenia i fazy pracy subwoofera bezpośrednio z menu (tzw. pełne sterowanie subwooferem).

Dzięki tej olbrzymiej mnogości funkcji zaawansowany użytkownik może zrobić z dźwiękiem co tylko zechce. Tym samym dopasowanie brzmienia do własnych preferencji i warunków akustycznych panujących w aucie staje się bardzo proste.

Rodzice podróżujący z dziećmi z pewnością pokochają funkcję DUAL ZONE. Pozwala ona wyświetlać na dodatkowym monitorze umieszczonym z tyłu film DVD (w naszym przykładzie będą to bajki) z dźwiękiem podawanym na słuchawki bezprzewodowe (AVX700 może włączyć na nich funcję dźwięku przestrzennego Headphone Surround) przy jednoczesnym odtwarzaniu muzyki z np. ulubionej stacji radiowej poprzez system głośników w samochodzie. Tak więc pociechy z pewnością nie zakłócą rodzicom długiej podróży na zasłużony urlop.

O takich standardowych elementach jak dodatkowe wyjścia i wejścia audio/video, wzmacniacz 4x50W, bufor antywstrząsowy czy wygodny w obsłudze pilot bezprzewodowy nie musimy już wspominać.

Droga do pełnej rozrywki na pokładzie naszego samochodu jest zatem prosta. Konfiguracja całego systemu odbywa się dzięki dobrze zaprojektowanemu interfejsowi menu, który po kilku ćwiczeniach "otwiera swoje podwoje" także mniej doświadczonym użytkownikom. Dzięki przemyślanemu pogrupowaniu funkcji menu mamy możliwość ustawienia wszystkich parametrów systemu.

Suchy przekaz nie oddaje jednak radości jakiej dostarcza samo urządzenie. Nikt w samochodzie nie będzie się nudził. Jakość dźwięku i obrazu jest na doskonałym poziomie, mnogość konfiguracji i możliwości rozbudowy systemu są doskonałe. Jeśli do tego dołożymy pełne wyposażenie i możliwość kontroli dźwięku dzięki zaimplementowanym narzędziom uzyskamy stację doskonałą, za bardzo rozsądną cenę.

Z przytoczonego opisu wynika jasny wniosek - rozmiar 2-DIN daje nowe możliwości i pozwala umieścić w jednym urządzeniu wszystkie funkcje profesjonalnego sprzętu audio i video - bez kompromisów.

Opracowanie: Piotr Pawłowski, JVC Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zestaw Odseparowany Autotek A6.2CS 

 

Koszt około: 180zł

 

Zestaw zawiera tweeter+(midwoofer 16,5cm ) + zwrotnicę które nie są zbytnio rozbudowane na wysoki idzie jeden kondensator a na niski cewka  trochę propo grania mocny kick,oraz w miarę przyjemne wysokie tony dla każdej muzyki .

 

 

 

  • Głośniki odseparowane: 165 mm
  • Moc Max: 200 W
  • Moc Nominalna: 100 W
  • Pasmo przenoszenia: 50 - 20.000 Hz
  • Impedancja: 4 Ohm
  • Głębokość montażowa: 57 mm
  • Średnica otworu montażowego: 143 mm
  • Cena za zestaw (2 kanały)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam sznowne grono CA

Jak w temacie: kompletujemy zestaw do autka czyli Jaguar Stype audio na światłowodzie a radyjko połączone z fabryczną navi wraz z ekranem dotykowym sterującym klimą i całą resztą firmy Denso, jednym słowem nie chcę ingerować w obecny dizajn, chcąc poprawić jakość i poszerzyć możliwości o nowe źródło o czym za moment. Nie jestem oczywiście zbyt obeznany jak większość forumowiczów ze wszystkimi nowinkami, coś tam poczytałem i doszedłem do wniosku że może z waszą pomocą i wsparciem na rzecz dobrego brzmienia we własnym zakresie zdołam podnieść jakość dźwięku w wiekowym już Stype. Przygotowania finansowe bo jak sądze one odegrają wiodącą role są zabezpieczone z racji iż temat dojżewał dość długi okres czasu. Wybór i forma czyli wtyczka do wtyczki został wybrany ze względu na moje słabe ogniwo manualne ale oczywiście nie bliskie ZERO.

Tak więc chciałbym zamontować wzmacniacz Fishera Match PP 86DSP z modułem USB który umożliwi mi wejście po OBT USB sygnałem z Huawei Media Pad M3 (który już zakupiłem wraz z kartą SD) Z M3 chcę posługiwać się Tidal czy Spotify oraz za pomocą apki Neutron odtwarzać Flaci czi Hi res. Głośniki przód Helix tył Dego (wyboru jeszcze nie dokonałem ponieważ czekam na urlopik i wtedy zrzucam boczki robię pomiar i konkretnie zabieram się do pracy) Subwoofer również Match PP 75D RMS200.

Teraz kolej na pytania i możliwości oraz ewentualną ocenę doboru:

1. Gdzie zakupię przewód OBT USB z zasilaniem i czy to zagra (nie mam pewności)

2. Proszę o ocenę na chłodno jeśli chodzi o taki zestaw.

3. Czy Subwoofer (jest on w kształcie koła) mogę umieścić w bagażniku na kole dojazdowym jest tam wolna przestrzeń pomiędzy kołem a ruchomą górną płytą bagażnika, leżałby oczywiście na płask (jak ewentualnie go zamocować aby dał zamierzony efekt)

4. Istnieje jeszcze możliwość podłączenia do tego wzmacniacza Directora którym można zmieniać 20 ustawionych barw kanałów dźwiękowych oraz regulować siłę Subwoofera Pytanie czy WARTO?

5. Czy muszę ciągnąć nowe przewody do głośników w tym przypadku, jeśli tak to o jakim przekroju (co do wyboru głośników poproszę o radę po ich zmierzeniu nie chcę w pusto zadawać pytań)

 

Chyba na tyle, proszę radę i ocenę. Pozdrawiam

post-23053-0-62863000-1520335558_thumb.png

post-23053-0-95338100-1520335606_thumb.png

post-23053-0-11575300-1520335745_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Czesc . 

 

Podepne sie pod temat bo o to samo sie rozchodzi .

Prosze o pomoc w doborze odpowiedniego wzmacniacza pod zestaw :

 

Audio System HX165 SQ 140W  - jest to podwojny zestaw 165 x4 

Radio Alpine CDE - W296 BT 

 

Proponowano mi w sklepie Audio System HX 175 /4  lub Audio System H80 . 4D 

 

Zwracam sie o pomoc do Was , wstrzymalem sie z zakupem wzmacniacza bo nie wiem czy sprzedawcy do fachowcy i rzeczywiscie ktorys wzmacniacz bedzie odpowiedni , czy chcieli poprostu ktorys sprzedac :) .


Przedstawiony zestaw tylko  podwojny , 

 

https://allegro.pl/audio-system-hx165-sq-140w-hiend-germany-wroclaw-i5101838261.html?msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja może dodam coś od siebie :) 

 

Radio: Pioneer AVH-X3800DAB

Duże szmerów bajerów, kamera cofania, DAB+, BT, AUX, USB, podłączenie iOS, MirrorLink. 

Dużo obsługiwanych formatów z nośnika USB i DVD.

Jako, że raz czy dwa razy słuchałem muzyki z CD, byłem zachwycony odtwarzaną jakością muzyki - RCD510 było mniej przyjemne. Z lenistwa i wygody słucham przez BT, co w mojej opinii nie wykorzystuje potencjału odtwarzacza. Obiecuje poprawę. :)

 

Głośniki: Morel Maximo Ultra 602

No jak to morelki, delikatne góry, średnie na akceptowalnym poziomie, trochę brakuje dołu w moim odczuciu. Przy wygłuszonych drzwiach brzmią przyjemnie, może kwestia wzmacniacza do ponownego rozpatrzenia. 

 

Wzmacniacz: Sony XM-6020

Stara dobra seria XM, ciepłe brzmienie, wydaje mi sie ze nie daje on za dużo niskich Morelom, stąd zastanawiam się nad zmianą na Alpine 3549. 

Może po prostu za dużo wymagam. Ale piecyk polecam dla ciepluchów :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Między innymi budowałem taki zestaw w audi B7:

Jednostka centralna: ALPINE UTE-200BT radio w dobrej cenie, które posiada przetwornik cyfrowo-analogowy.

Przetworniki:

przód focale 165AS zasilane z aktywnego subwoofera IBUS 2.1

tył coaxiale focal PC 165

IBUS 2.1 (kupiony używany) przykręcony do oparcia siedzenia w bagażniku.

Drzwi 4 szt. wyklejone alubutyl

Zagrało to mega ładnie, a największym miłym zaskoczeniem było to jak zagrały te coaxiale pod samym radiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Witam !

Z poprzedniego auta odzyskałem całe nagłośnienie między innymi:

Wzmacniacz alpine pdx v9

Głośniki morel Maximo przód z zwrotnicami

Morel Maximo tył drudrozne

Subwoofer focal p25f

Posiadam jeszcze wzmacniacz crunch gpx 500.2

Subwoofer power bass

 

Nie dawno zmieniłem auto na Hondę Accord 7gen w sedanie z oryginalnym nagłośnieniem "premium sound system" wzmacniacz oryginalny dwa głośniki więcej...

Chciałbym poprawić dźwięk, czy głośniki morel w drzwi jest warto zakładać pod oryginalny wzmiacz?

Czy jak założę głośniki (6x9) lepsze w półkę pod wzmacniacz, czy to ma sens?

 

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...