Skocz do zawartości

Kompletujemy zestaw CA do naszego samochodu.


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym, aby dodawać nowe propozycje, jakieś wskazówki itp, kopiować to co było wcześniej napisane + dodać coś od siebie lub zmienić, jeżeli uważasz inaczej tip :)

Dzięki temu ma szanse powstać prosty szybki poradnik dla każdego błądzącego. Nie będzie trzeba godzinami szukać po forum, tylko mieć większość w jednym miejscu.

 

Zestawy przednie:

- Diora GDS1607

- Helix DB 62.1

- Powerbass S6C

- Hertz HSK

- Morel Maximo

- Morel Tempo 6

- DLS R6A

 

Radia:

- Clariony...

- Alpine 9853r, 9855r, 9833r, 9835r

- Kenwood...

- JVC: KD SH 1000

- Eclipse: 8445E

 

Wzmacniacze:

 

2 kanałowe:

Alpine: 3541

Audio system: F300,

Rodek: R2100A, R2180i, R2180A, R2200N,

Kenwood: PS200, PS300T, PS200T

Sony: XM4520, XM6020, XM10020

Helix: HXA 250, HXA 275,

 

4 kanałowe:

Helix: HXA 435

Phase: RS4

Rodek: R4100A

 

1 kanałowe:

Rodek: R1900N

Rockford: Power1000bd

 

 

Subwoofery

 

Alpine:

...

Audio system:

...

Emphaser:

...

Hertz:

...

Re Audio:

...

 

 

z krótkim opisem co i jak?

działamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo wymienianie sprzetu nie ma sensu

 

proponuje wymienic sprzet, podac zrodlo, cene i opisac krotko jego cechy charakterystyczne

 

 

to ja moze zaczne

 

 

Diora GDS1607

bardzo tani zestaw (cena 140-160zl) ktory mozna zakupic na allegro (wielu sprzedajacych)

mimo niskiej ceny glosniki bardzo dobrze wykonane, zwrotnica mocno rozbudowana na dobrej jakosci komponentach

uwaga! woofer o niestandardowym rozmiarze!

 

glosniki graja lepiej niz konkurencyjne zestawy za 300-400zl

bas schodzi bardzo nisko jak na drzwi, wysokie troche za glosne, ale po przyciszeniu jest przyjemnie

brakuje mi troche niskiej srednicy w meskich wokalach. reszta OK

zestaw godny polecenia, nawet do przerobek

 

 

Morel Maximo

poprawnie grajacy zestaw glosnikow na poczatek pod radio

do kupienia w calej polsce w prawie kazdym sklepie (cena ok 400-450zl)

poprawne brzmienie z lekko wybitymi wysokimi tonami (cos co poczatkujacy lubia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morel Tempo 6

 

najtanszy zestaw ktory zaczyna naprawde grac

cena ok 750zl do kupienia w calej polsce

poprawne, zrownowazone brzmienie dla ludzi ktorzy sluchaja "plasko"

do poprawnej gry wymaga ukierunkowania wysokotonowki! inaczej brakuje srednich tonow

 

 

DLS R6A

 

do kupienia w calej polsce w oficjalnej cenie 850zl

najtanszy i najbardziej efektowny zestaw na rynku

basu z tych wooferow jest tyle ze potrafi zadowolic wielu bez suba

dobrze zasilona para "urywa deske" :D

niestety wymaga pozadnego i skomplikowanego montazu (pozadny dystans, koniecznie wygluszenie!)

wysokotonowka nie za delikatna, ale dosc szczegolowa

srednica poprawna

 

bardzo dobra opcja do rozbudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morel tempo 6, xtant 603x, RE audio 10 w zamkniętej skrzyni, radio Alpine 112ri. Zestaw złożony przez Marcina (prócz radia) Wrażenia: Szybki dynamiczny bass, nisko całkiem schodzi, morele czysty dzięk pięknie oddają, tweetery 10/10. Wzmak ze wszystkiego bomba :wink:

Jeszcze raz dzięki Marcin

ps. tylko te cinch'e musiałem wymienić na inne x4 (za grube i jak 4 bym przepchał :kijemgo: )

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subwoofery

 

STX

SW.STX.8.2.300.2x2.F.S.PC lub SW.STX.8.2.300.2x4.F.S.PC

 

http://www.stx.pl/sw-stx-8-2-300-2x2-f-s-pc.html

http://www.stx.pl/sw-stx-8-2-300-2x2-f-s-pc-duplikat-1.html

 

tani (94zl) wstep do swiata kulturalnego grania bez utraty ilosci basu czy zejscia

gra bardzo nisko jak na 8" (b-r 23-25 litrow), iloscia basu potrafi zawstydzic nie jedna 10-calowke

w obudowie zamknietej (15-16 litrow) gra wystarczajaco nisko, chociaz ciszej niz w b-r

 

bas szybki, zroznicowany, z lekka nalecialoscia wlasnego charakteru

 

ostatnio popularny glosnik w zestawach SQL

wygrywal zawody, ale nie oszukujmy sie - to nie hi-end, tylko bardzo dobry tani glosnik ;)

 

glosnik bardzo uniwersalny

potrafi zadowolic sie radiem (! 2 kanaly, w przypadku radia pionka nawet do 70-90W na suba!) a do pelni mozliwosci wystarczy mu 150-200w

 

UWAGA! glosnik skonstruowany tak, ze przestery pojawiaja sie bardzo pozno. kiedy slyszymy ze glosnik sie przesteowuje to istnieja duze szanse ze zaraz sie uszkodzi!

 

STX

SW.STX.10.2.400.2x2.F.S.PP lub SW.STX.10.2.400.2x4.F.S.PP

 

http://www.stx.pl/sw-stx-10-2-400-2x2-f-s-pp.html

http://www.stx.pl/sw-stx-10-2-400-2x4-f-s-pp.html

 

tani (123zl) subwoofer dla milosnikow wspolczesnego stylu grania subwooferow

czyli brzmienie miekkie, "miesiste" z wyrazna nalecialoscia wlasnego charakteru brzmienia

idealnie sprawdza sie w "czarnych rytmach", HH, dubstep itp itd

nie jest demonem szybkosci, ale w zadnym wypadku nie zamula

 

gra bardzo nisko (b-r 30 litrow, 20 litrow nie testowalem) i potrafi niezle zatrzasc plastikami w samochodzie

niestety 200w to kompletne minimum zeby to jakos gralo

zalecane 300w

w zamknietej nie testowalem jeszcze

 

STX SW.STX.12.2.500.2x2.F.S.PP lub SW.STX.12.2.500.2x4.F.S.PP

 

http://www.stx.pl/sw-stx-12-2-500-2x4-f-s-pp-duplikat-1.html

http://www.stx.pl/sw-stx-12-2-500-2x4-f-s-pp.html

gra podobnie jak mniejszy brat, z tym ze mimo wiekszego rozmiaru to wcale nie gra nizej i niewiele mocniej

b-r 50 litrow dla ilosci, 30 litrow zamknieta w przypadku braku miejsca

w zamknietej gra dosc nisko, ale radzilbym ciac nisko zeby uniknac podbarwien wyzej (zeby nie dudnilo)

 

bezposrednie porownanie z konkurencja deklasuje najtansze RE (poprzednia seria, obecnej nie porownalem), tanie JBLe czy power bassy

 

niestety mimo niskiej ceny (146zl) wymaga mocnego (drozszego) wzmacniacza

 

 

zestaw przedni

 

beyma SCK-65

dostepny w elmuz http://www.elmuz.com.pl/sklep/index.php?p217,sck-65 za 276zl

 

niedrogi zestaw, alternatywa dla popularnych helixow

w przeciwienstwie do innych zestawow jest pelnopasmowym zestawem, ktoremu nic nie brakuje

to nadal tanie glosniki, ale wysokie nie ostre (oczywiscie sa za glosne - trzeba na maxa przyciszac na zwrotnicy), srednica wyrazna i pelna a bas schodzi dosc nisko, mimo nie za duzej ilosci

 

odstrasza/zacheca wyglad, pod radiem raczej nie pokaze za wiele, spokojnie wytrzymuje 60-80w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chcieliśmy pomóc,

kilka osób chciało pomóc i częściowo pomogło, ale na forum jest ponad 7000 użytkowników, niech by 100 doświadczonych osób wypowiedziało się w tym temacie, napisać tak jak to zrobił Paweł S. był by ogromny poradnik co kupić.

Jest tutaj dużo osób które miały różne sprzęty, mogły by opisać co jest dobre i dlaczego.

Sam coś bym z chęcią napisał, ale jako początkujący nie mam prawa głosu w tej kwestii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyżej piszą, sam czytałem na tym forum wiele tematów, bo sam chciałbym zacząć zabawę w CA, ale fundusze słabe. Mimo to chciałbym je wydać rozsądnie, żeby później nie zasmiecac forum głupimi pytaniami, które i tak polecą do kosza, albo zostaną zamknięte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponowal aby jak juz powstal fajny temacik wpisac swoje aktualne granie i opisac swoje wrazenia

tego bym nie radzil

jak ktos nie ma porownania, lub przesiada sie z badziewia to zawsze bedzie zachwycony

dopiero porownanie do kilku systemow daje pewne rozeznanie co jak gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat bardzo ciekawy i zawsze na czasie ja bym proponowal aby jak juz powstal fajny temacik wpisac swoje aktualne granie i opisac swoje wrazenia(ewentualnie jak ktos zmienia czesto granie to wpisac poprzedni zestaw i porownanie)

 

myślałem że do tego służy cały dział poświęcony naszym instalacjom http://www.strefacaraudio.pl/forum/4-wasze-instalacje/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Adamie, Adamie to już dawno pajęczyną zarósl Twój

mój jest na audiocarze tam zarasta, tu nie wrzucałem.

 

natomiast mam pytanie o wzmaki sony XM, są jakieś jakościowe czterokanałowe z mocą minimum 50W a najlepiej wyższą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

1. Zestawy przednie:

-Diora GDS 1607 - bardzo dobry stosunek jakości do ceny, woofer bardzo dobry, ładne zejście, dobry kick, tweeter trochę sypie piachem. Do napędzenia w zupełności wystarczy 50W-70W.

 

2. Wzmacniacze:

-CarPower HPB-602 - budżetowy wzmacniacz, na początek zabawy z CA jest ok. Nadaje się do zasilenia małego niewymagającego mocowo subwoofera.

-Alpine 3549 - Idealny do zasilenia jak i mocnego zestawu przedniego (100W RMS na kanał), jak i dobrego subwoofera (300W RMS w mostku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pobawię w tym temacie:
Wzmacniacze:
Audison CS300, ciekawa propozycja do zasilania wyższych rejestrów, aczkolwiek można nim zasilić niewymagające woofery. Powala stabilnością. Dźwięk lekko ocieplony. Mniej w nim audisona niż w niższej części rodziny.
Xtant 603x, Gra żywo i przestrzennie. Głównym moim odczuciem jest ogromna ilość "powietrza" w dźwięku. W obecnej chwili nadal mój nr one w piecach.
Steg k2.02 energiczny grajek. Nie podoba mi się na przodzie ale na subie daje sobie radę. Chociaż w tej cenie da się kupić lepsze bassowce.
Xtant 301a kupiony nie ukrywam aby pasował do rodzinki. Bardzo dobrze radzi sobie z zasilaniem aliante 10si. Generuje on papierkowe 300rms przy 2 i 4 ohm, wypada wg. mnie lepiej od stega na basie.
Sinfoni 45.2, taki żywszy dls.  Fajny piecyk o niebagatelnym wykonaniu.

Dls A4, niczym mnie nie zachwycił, fajnie radził sobie na wooferach i subie.
Precision Power DCX 1000.4 chyba najokrutniejszy zasilacz do sub basu. Na przodzie dosyć zimny i sterylny, na dole dynamiczny z ogromną kontrolą.
Fotki.
 

post-1970-0-97331700-1317802320_thumb.jpg
post-1970-0-52623500-1307635012_thumb.jpg
post-1970-0-97942000-1307634957_thumb.jpg
post-1970-0-09151400-1307634937_thumb.jpg
post-1-1240915686.jpg
post-1-1240915685.jpg
post-1970-0-44943000-1342076782_thumb.jpg


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 kanałowe:

Helix: HXA 435

Phase: RS4

Rodek: R4100A

u-dimension jr 4300 - niezły wzmacniacz na początek, wysoko ceniony w testach. (cena do 500zł)

ze swojej strony mogę polecić Kenwood PS500F - ciekawy wzmacniacz zaspokoi początkowe zapędy, a i cenowo nie najgorzej jak za 4 kanały. Nie mogę porównać do zbyt wielu wzmacniaczy. Wzmacniacz ten został następcą po Magnat classic który napędzał przód i HPB 1502 napędzający suba. Radio i głośniki zostały te same. Po podłączeniu rzuciło się w ucho granie sekcji nisko tonowej. Znikło buczenie suba głośnik zaczął grać tak jakby płynniej bardziej zróżnicowany dźwięk jak na suba. Wcześniej można było zauważyć delikatne nie zgranie w czasie które ustąpiło po zmianie. Co do przedniego zestawu również uwydatniły się dolne rejestry. Jedynie jak dla mnie głośnik wysoko tonowy momentami sprawia wrażenie jak by się zapychał. Efekt ten wcześniej nie występowały.Myślę właśnie nad zmianą góry wiec zobaczymy czy coś się poprawi. (zestaw obecny to PB ES 6Cv2)

Więc mogę z czystym sumieniem stwierdzić że zakup magnata i HPB to wyrzucenie pieniędzy w błoto (i to nie małych jak na tamte czasy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie pamiętam wszystkich budżetówek, jakie przewinęły mi się przez auta (nie kupuję póki co drogich sprzętów), to podam co leży po kątach i co gra, ew. coś, co zapadło mi w pamięć, więc jedziemy :) :

 

Wzmacniacze:

 

- Kenwood PS-300T oraz 301T - cena okolice 400 PLN za używkę, bardzo dobry 2 kanałowy wzmacniacz na mocny przód, same woofery, mocny subwoofer - mocny (około 140 rms w pomiarach na kanał i ponad 400 rms w mostku), wydajny prądowo, dobra kontrola, mocny dół pasma, reszta zrównoważona, nawet w niektórych zestawieniach aż za bardzo jak dla mnie (wszystko zależy od zestawienia wszystkich elementów naszego systemu). Sprawdzony sprzęt w różnych zadaniach, posiada wszystkie niezbędne filtry, łącznie z Subsonic (Infrasonic) :)

 

- Kenwood PS-200T - cena różnie 200 - 250 PLN za używkę, 2 kanałowy wzmacniacz, moim zdaniem bardziej na suba, ew. na wooferki, na całym systemie dla mnie na górze było za spokojnie, co nie zmienia faktu, że jak ktoś lubi łagodną górę, lub chce uspokoić ostrzące gwizdki, czy radyjko, będzie to duża zaleta. Również posiada wszystkie filtry łącznie z Subsonic (Infrasonic). Moc w pomiarach większa jak podaje producent (ok. 2 x 90, 1 x 280 rms przy 4 ohm).

 

- Kenwood PS-400M - cena różnie od 400 do 500 PLN za używkę,1 kanałowy  wzmacniacz, niezwykle wydajny jak na mono AB, prądowo miazga, trzyma za pysk mocno bardzo wymagające suby, wszystkie filtry na pokładzie, moc ponad 360 rms przy 4 ohm, ponad 600 rms przy 2 ohm (ponoć schodzi nawet do 1 ohm - nie próbowałem i nie zamierzam), posiada super kopnięcie na basie.

 

- Pioneer GM-X 922 - cena różnie 400 - 500 PLN za używkę, 2 kanałowy wzmacniacz, bardzo naturalnie grający, dla mnie niezwykle jasno, równo w całym paśmie. Występował w różnych wersjach - 2 x 100, 2 x 150, 2 x 180 rms przy 4 ohm. Posiadałem 2 x 180, 1 x 500 rms. Super spisywał się na przodzie, na basie już nie było takiego wooow - grał dobrze, ale kopa mi w nim brakowało, choć grał przyzwoicie.

 

- Harman Kardon TC 300 - cena - nie mam pojęcia, u nas tego jak na lekarstwo, na zagranicznych forach wychodzi około 500 - 600 PLN, mocne 2 kanały 2 x 100, 1 x 300 rms przy 4 ohm, na włoskim forum w pomiarach oddał przy 11 V 2 x 90 i ponad 250 rms przy 4 ohm, przy 14,4 ponad 2 x 130 i powyżej 1 x 400 rms przy 4 ohm. Odsłuchiwałem moment dopiero - brzmienie przypomina mi Pioneera GM-X 922 :D Będą dalsze testy, postaram się odsłuchać go z kimś o bardziej wysublimowanym uchu :)

 

- Alpine 3549 - cena 250 - 500 PLN za używkę, 2 kanałowy wzmacniacz, fajny na woofery ze względu na charakter - gra jak na loudnessie, czyli dół pasma jest mocno podkreślony, góra trochę ostrząca, średnie - wrażenie jakby wycofane. Mocny 2 x 100, 1 x 300 rms przy 4 ohm. Na suba średnio - trochę buczący, dobry do jakiegoś systemu z zamulonym gwizdkiem.

 

- Sony XM-7557 - cena różna 500 do 700 PLN, 5 super kanałów o bardzo dobrej jakości, 4 x 75 + 1 x 240 przy 4 ohm, 280 przy 2 i 1 ohm (kanał suba stabilny właśnie do 1 ohm). Wzmacniacz grający naturalnie, dla mnie lekko uwypuklone średnie, super góra pasma. Kanał suba bardzo wydajny, potrafił bardzo fajnie rozruszać subwoofer. Wada - rozmiary. Zajmuje całą szerokość bagażnika praktycznie :D, wysoki na prawie 9 cm i waży ponad 9 kg. Wszystkie filtry (można puścić przód aktywnie - HPF do 4 kHz, kanał suba ma Subsonic). Bardzo efektowny piec i bardzo fajnie grający.

 

- Impulse Sd-500 - cena 200 - 250 PLN, mocne 2 kanały, 2 x 180 i 600 rms w mostku. przyzwoity piec na woofery, czy przód (chociaż mi średnio się podobał - jakiś taki nienaturalny dźwięk), bardzo dobrze pędził subwoofer. Wydajny prądowo. Niedrogi i mocny piec.

 

- Rockford Fosgate 500x - cena około 350 - 400 PLN, 4 "mocne" kanały od RF, 4 x 62.5 rms :D i w mostkach 2 x 250 rms przy 4 ohm. Bomba piecyk na cały fajny system w aucie, niezwykle dynamiczny, potrafił ruszyć mocny przód bez najmniejszej zadyszki, naturalny na górze, detalicznie, z kopniakiem i dużą dawką energii.

 

- Rockford Fosgate 300x - cena od 200 do 300  PLN, podobnie jak poprzednik, tylko nieco słabszy, co nie zmienia faktu, że w mostkach potrafi rozruszać bardzo mocny przód, oczywiście obsłuży fajny cały systemik 2 + 1 w aucie.

 

-Soundstream USA 364 - cena 200 - 250  PLN, 4 super żywo grające kanały, dobra kontrola, wydajny prądowo, bardzo energiczne brzmienie, w mostkach 2 x 180 rms przy 4 ohm potrafiło ruszyć należycie fajny subwooferek pokroju re8, re10.

 

- Eyebrid 4y80 - cena różna, można kupić od 200 do 300 zł, bardzo wydajne, energiczne mocne 4 kanały, 4 x 80, 2 x 240 rms przy 4 ohm, moc osiąga bez żadnego ale, zasili cały system w aucie, ew. w mostkach bardzo wymagające wooferki. Bardzo żywiołowe brzmienie - przypadł mi do gustu ten piecyk. Nie jest to żaden chińczyk, a przyzwoitej jakości mocne 4 kanały.

 

- ESX Vision V440.4 - cena około 300 PLN, 4 x 60, 2 x 200 rms przy 4 ohm, bardzo stonowany piec, dla mnie aż za nudny, jakoś sennie to brzmi. Bardzo rozbudowana zwrotnica, łącznie z płynnymi regulacjami fazy. Polecił bym go raczej pod aktywny przód, bo na basie jakoś mi brakowało powera, kontroli, chociaż mniej wymagający przód i niewielki subwooferek by zasilił całkiem przyzwoicie, ale nie mój profil grania. Kawał radiatora, ciężki jak cholera :)

 

Na gwizdki wzmacniacze - miałem mniejsze doświadczenie, z racji krótkiej póki co przygody z aktywką:

 

- Soundstream USA 100 - cena ok. 100 PLN, bardzo detaliczny piecyk, nawet cały zestaw fajnie na nim grał, ożywia górę - mi się podobało :P

 

- Hifonics Hawk (starsza seria od Zed Audio - taka szara/lekko fioletowa :) ) - super piecyk za około 100 PLN, super zwrotnica z możliwością aktywnego podziału, HPF do 5,3 kHz, crossshift - regulacja dołka/górki w paśmie, bardzo energiczny, nie ostrzył moim zdaniem, malutki, wszędzie wlezie, a i przód cały potrafi zasilić fajnie i należycie.

 

- Rockford Fosgate 4.6x, 4600x - fajne 4 energiczne kanały na średnie/górę w aktywce, w mostkach straszliwie goniły HSK :D wyciskając siódme poty z nich.

 

- Sony XM-3520, 2025 - cena od 100 do 150 PLN, piękna sprawa na wnerwiające tweetery, złagodzi górę, ale jej nie zamuli, nie zatrze detaliczności.

 

Z piecy było by kilkadziesiąt sztuk mniej/bardziej znanych Sony, Kenwood, Rodek, Macrom, Signat, ale to może inni jeszcze dopiszą - ja nie pamiętam wszystkich.

 

 

Subwoofery, które grają bardzo fajnie, a nie kosztują majątku:

 

- STX 10" - niecałe 150 PLN za nówkę, ciepło, nisko, nawet szybko.

 

- STX 8" - cena 120 z przesyłką - szybko, z kopniakiem, dużo basu w BR.

 

- RE Audio RE8S4 - około 250 PLN za nówkę, super maluchy, 1 sztuka w BR potrafi dostarczyć sporo frajdy, 2 sztuki w BR, to już kopie w nerki mocno, szybkie, nisko schodzą, mięsiście grają. Radzą sobie również w niewielkich klozetach.

 

- RE Audio RE10S4 - to samo co wyżej, tylko dochodzi więcej wiatru :D

 

- Helix w8/p8 - 200 - 250 PLN za używkę, mocny, szybki pochłaniacz watów. Gra punktowo nawet w BR, trochę sucho i chłodno - nie każdemu pasuje. Marzyły mi się 2 sztuki - mogło by być ciekawie :D

 

-Cerwin Vega V-Max 12 - cena za używkę około 350 - 400 PLN, szybki 12" subwoofer, gra punktowo, dla mnie za małe zejście miał (możliwe, że w BR nisko strojonym i pod mocnym wzmacniaczem zagrał by lepiej, bo pod 500 rms z cyfraka D klasy szału nie było).

 

- Rockford Fosgate P2 D4-12, cena za nówkę około 500 - 550 zł. Mocny i bdb sub, fajne zejście nawet w zamkniętej, jest szybki jak na 12" (jak CV), w BR podejrzewam, że  mocno rozwinął by swoje skrzydła :D odsłuchiwany moment w domu - w bagażniki się nie mieści w mojej zabudowie.

 

- Infinity Kappa 12.1 br - cena 150 - 200 zł za używkę - bardzo dobry przetwornik, 350 rms, fajnie się wpasowuje graniem w różne konfiguracje, gra w miarę miękko, szybko, wysoka skuteczność (96 dB), więc łatwo napędzić i już daje mocno znać o sobie, pomimo sporej mocy.

 

- Hertz DS 250/DS 300 - nie będę komentował nawet, cena chyba ze 250 PLN za nowy, po prostu jakiś subwoofer, który wydaje z siebie jakieś dźwięki - jednemu wystarczy, drugiemu nie :D Miałem przejściowo, nie mogłem się doczekać, kiedy zmienię go na jakiegoś oldschoolowego suba :)

 

- Earthquake BR 1260 - dałem za używkę 150 PLN, 200 RMS zdaje się, zastąpił DS 300, bardzo miękko i szybko grający subwoofer, wada - duże skrzynie do niego. W 30 l się udusił, 40 l mocno tłumione już było jak należy, w BR nie testowany, z symulacji wychodziła paka około 70 l ! Pokazywało, że powinno ładnie to grać - nie sprawdziłem.

 

- RE Audio SR 10 - chętnie bym wrócił do tego suba, około 600 zł za nowy, używka od 300 do 400 zł. Bardzo fajny jakościowy sub, szybki, gra miękko i z dobrym zejściem w niewielkim nawet 15 l klozecie.

 

- Intertechnik MDS08 - nowy jakieś 220 PLN, a za używki niewiele taniej, czego nie rozumie :D Nie moje granie, przynajmniej nie w ilości 1 sztuki :D Ponoć do takiego grania trzeba dorosnąć - ja widocznie jeszcze nie wydoroślałem :P

 

- Vibe Black Air II - 10" (chba to 10 była :D), czarna :P, czasmi się pojawi za 250 na alle za nowy niby, bardzo lubię brzmienie subów Vibe - mocno, dość twardo, szybko. Lubię Vibe, nawet aktywne skrzynki w ich wykonaniu mi się podobają (kuzyn sporo zwoził ich z GB, więc miałem okazję posłuchać trochę Vibe).

 

Reszta budżetowych subów również już mi wyleciało z pamięci :P

 

Radia:

 

Tutaj niewiele mogę pomóc, bo ja jestem człowiek, który przywiązuje się do radia :P Jak zmienię, to pół roku czytam instrukcję :D wymienię budżetowe, ale przyjemnie grające, które u mnie grały/gra :

 

- Kenwood KDC-BT6544u - używka około 300 - 350 PLN, jak za te pieniądze, to jest super wypasiony sprzęt, poprawne brzmienie, DSP, czasówki, filtry, USB, 3 x RCA, BT. Ciężko o konkurenta pod względem cena/jakość/ wyposażenie w gadżety :P

 

- Clarion 9575 Rz - najlepszy grajek jaki ze mną jeździł, aż odmówił posłuszeństwa. Za używkę około 300 PLN. Super naturalne, jest to Deck, czyli bez wzmacniacza nie posłuchamy :D Grał tak przyjemnie, że nie chciało się z auta wysiadać :) Aksamitnie :P

 

- Kenwood KDC-W6531 - używka około 200 zł, 2 x RCA, filtry, sterowanie subem, odwracanie fazy na subie. Przyjemne, łagodne brzmienie, proste w obsłudze, nic nie ostrzy, na początek zabawy jak znalazł.

 

Na tematy radyjek rzadko podpowiem, wiadomo, że jakieś tanie nówki z marketu, które były jako gratis w autach, jak je kupowałem się nie wypowiadam, bo działały, RMF grało jakiś czas i było ok :D

 

Zestawy głośników na przód (165 mm) :

 

Tutaj w zasadzie większość Forumowych hitów już wymieniono :P

 

- Diora  - warto

- GMS 1865 - warto

- AMA BL 160 - warto

- Hertz HSK - warto

- DLS R6A - warto

- Mac Audio CFX 2.16 - grał długo z z Clarionem 9575 i Pioneerem GM-X 922, fajne granie to było.

 

Tweetery :

 

Oprócz tych z zestawów odseparowanych miałem:

 

- Carpower Dt 284 - 160 PLN za nowe, spoko tweeter, chociaż długo nie pojeździł - mało detaliczny dla mnie.

 

- Proa Simplex 25 - około 300 zł za parę nowych - bdb tweeter, detaliczny, ale nie mocno ostry.

 

 

Podałem tańsze opcje, dla ludzi chcących za rozsądne pieniądze posłuchać muzyki w lepszej jakości, jak seryjne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Subwoofery:

 

-PowerBass PB-B1254v.2 Black (skrzynia 30l Closed) - Zasilany HPB-602.  Cena około 200 zł . Nie zejdzie dosyć nisko , bas nieco mulący, nie jest to sub do robienia hałasu na osiedlu tylko do uzupełniania pasma. 

 

-Rockford Fosgate Punch RFP 2412 XLC ( skrzynia 33l Closed) - zasilany Alpine 3549. Cena około 150 zł. Tak jak poprzednik nie  jest demonem zejścia :D natomiast bas jest bardzo fajny, nie zamula , ładny kick , dosyć szybki jak na 12".  Tak jak poprzednik nie jest to  głośnik do wybijania szyb w pobliskich budynkach   :) Jednak jeśli trzeba potrafi uderzyć mocniejszym basem :)

 

 

 

Radia:

 

-Sony CDX-GT35u - cena około 250 zł nowy. Posiada: CD, AUX , jułesbe :D , 1xRCA, sterowanie subem, filtr LPF dla subwoofera, kilka przydatnych i mniej przydatnych funkcji. Radio ma bardzo ostrą górę , więc w połączeniu z ostrzejszym tweeterem daje to ostry syk :) Dół bardzo "neutralny" bez jakiegoś solidnego kicka.  Jak dla mnie dosyć mocno wyeksponowane średnie tony. 

 

 

-Kenwood KDC-BT6544U - cena ok. 350 zł. tutaj tylko mogę potwierdzić słowa Bogusia. Ogromna przepaść pomiędzy poprzednikiem (sony) . Posiada CD, AUX, USB, czasówki, zwrotka aktywna, 3x RCA , ustawienia dotyczące rodzaju kabiny, umieszczenia i wielkości głośników, BT. Jak dla mnie solidne brzmienie, po pierwsze bardziej stonowane soprany, ale po zmianie z Soniacza, wooferki zyskały na tłustości. Ogromna poprawa w brzmieniu po zmianie z poprzednika. Trudno o lepsze radio w podobnej cenie z takim wyposażeniem. Zanosi się na to że to radyjko zostanie u mnie na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...