Skocz do zawartości

Phase Evolution CFS 165.25


Soviet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby ktoś przedstawić szczegółowe parametry tych głośniczków, specyfikacje oraz CENĘ? Słyszałem że MAC AUDIO przejęło Phase i teraz nie moge nic znaleźć o tym modelu a mnie interesuje i słyszałem o nim wiele superlatyw... tutaj chciałbym się upewnić i mam nadzieje że utwierdzić w moim przekonaniu.

 

Prosze Was o pomoc. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nominal Power handling: 100 Watt

Max. Power handiling: 150 Watt

Impedance:4 Ohm

Frequency response: 32 - 32.000 Hz

lower cut-off frequency: 32 Hz

upper cut-off frequency: 32.000 Hz

Soundpressure level: 92 dB

Diameter woofer: 165 mm

Diameter tweeter: 25 mm

 

Jakby ktos nie znal ang.

Тип 2-х компонентная АС

Пиковая мощность 150 Вт

Номинальная мощность 100 Вт

Сопротивление 4 Ом

Чувствительность 92 дБ/Вт/м

АЧХ 32 Гц-32 кГц

Глубина монтажа 70 мм

 

Co do ceny nie szukalem, wpisalem na yahoo i znalazlo parametry, a pewnie wystarczylo na google

edit: zreszta jezeli dobrze pamietam to ma je mastah22 i pewnie wiecej o nich powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

Te glosniki produkowane przez phase maja 100w rms, ten sam produkt z mac ma juz 160rms

Ale do rzeczy.

Zestaw pod logiem mac to nieruszana(jak mniemam bo wygladajaca identycznie) konstrukcja phase cfs 165.25, pod mackiem nosi nazwe CFX 2.16 i mozesz go podgladnac TU:

http://www.mac-audio.de/index.php?id=2542

 

I jezeli nie byly przeprowadzone zadne modyfiakacje a mniemam ze nie, to za 600zl (ostatnio widzialem je nowki w ktoryms z inetrnetowych sklepów) sa swietnym wyborem.

Pod dobrym i mocowo niezlym wzmacniaczem dostaraczaja niskiego, precyzyjnego i mocnego kicka nie odbiegajac dls'owi r6. Góra jest na moje ucho nie zbyt łagodna wiec nie polecam kierowania tweeterów w twarz, jednak sama zwrotka posiada mozliwosc przyciecia tweeterów i odwrócenia fazy. Tweeter za to jest bardzo precyzyjny, ostatnio podpinany byl pod zwrotki helixa h236 i zagral na poziomie helixowskiego p1, jednak obiektwynie na zwrotnicy phase gra inaczej, i ostrzej.

Wiesz co, ja kupujac swoj zestaw nie bylem do konca przekonany czy zagra na miare moich oczekiwan, i w pierwszym momencie na Axtonie c502 zagraly tragicznie, kick byl gorszy niz w PB s6c ale reszta o niebo lepsza. Jednak po aplikacji wzmacniacza ktorego mam obecnie(w opisie) głosniki pokazały, ze duuuzo potrafia i zachwycily mnie( i nie tylko) w 100%. Teraz kiedy podpialem i potestowalem je pod "swietna zwrotnica" wiem ze napewno nie jet to "ostatnie słowo" tego zestawu i jeszcze maja czym mnie zaskoczyc.

 

[ Dodano: 2009-03-23, 19:10 ]

aa przed wczoraj robilismy test porównawczy, z phase linear cs 162.26

http://img13.imageshack.us/img13/3874/phaselinear.th.jpg

Gdzies czytalem ze linear to wysza polka od evolution. One tez deklarowaly moc 100w rms, ale zestaw zagral zdecydowanie polke nizej od cfs i to pod kazdym wzgledem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź... co prawda w jako takim car-audio siedzę dosyć długo to może nie na taką skalę jak co niektórzy :) Mam 2 takie komplety Phase Evolution jedne z przodu na dystansach z MDF + syczki w drzwiach (nie na słupkach) przy szybie i drugie z tyłu w półce... Założyłem sobie że przód zagra pod radiem a na tył myślałem o jakims piecu i tutaj moje pytanie. Co będzie odpowiednie na tył aby podłączyc system 2+1 (2 cfs-y + sub) ?? Sub w założeniu będzie to jakiś RF 400W na 2 cewkach 2*2ohm.

 

P.S. Czyli cena 600 zł za zestaw nie będzie zbyt wygórowana? mowa o phase evo

 

P.S.2 Wzmak w rozsądnej cenie liczy siędobre kopnięcie + jakość no ale high-end odpada bo mnie nei stać... na piec góra 700 zł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w polke zazwyczaj nie sie nie kładzie:/ to ma sie nijak do CA w dodatku jeszcze 16 :)

 

zostaw w drzwiach tak jak jest kup np alpine albo signata itd (1000razy bylo) do pedzenia przodu a potem suba i konkret wzmak i bedziesz zadowolony :)

 

taka kombinacje kazdy Ci doradzi

 

a phase ja nawet moge kupic od Ciebie- akurat poszukuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym myślicie?

 

w polke zazwyczaj nie sie nie kładzie

 

Jak to w półkę nic się nie kładzie? :) Mi sam przód nie wystarczy

 

To Twoje auto, więc po co pytasz, jeśli sam wiesz lepiej?

 

zrozumiales przeslanie? faQ Nazara sie klania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda w jako takim car-audio siedzę dosyć długo
i drugie z tyłu w półce...

 

Chyba jednak "długo" nie znaczy w tym wypadku "z sensem". W półkę nigdy przenigdy nie daje się żadnych głośników, to jest podstawowa zasada CA. Zasadę tę pojmuje się po przeczytaniu FAQ, co zajmuje około 10 minut. Siedzenie "długo" w CA to oczywiście dobrze, ale i przeczytanie FAQ też nie zaszkodzi, tym bardziej, że to akurat długo nie trwa. Jeżeli już przód nie wystarcza, to można dać głośniki w tylne drzwi. Ale w półkę - nigdy. To jak 2 x 2 = 4. Aczkolwiek zazwyczaj przód nie wystarcza dlatego, że jest zrobiony od d^&% strony. Tak jest w większości przypadków. Jeżeli jest robiony dobrze to zazwyczaj wystarcza i to bardzo.

 

[ Dodano: 2009-03-30, 16:03 ]

radze przeczytac FAQ NAZARA kolego!!

 

a gdzie mogę to znaleźć?

 

http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano nie fosz sie tylko sluchaj rad...

Jesli naprawde przód na wooferach cfs'a nie daje Ci satysfakcji to poszukaj pod nie jakosciowego i mocnego wzmacniacza, to sa głosniki wbrew pozorom wymagajace mocowo...

Widzisz spozniles sie o dzien bo jeszcze wczoraj w Twojej cenie mialem Xeteca 4g-600 4x 110w rms na sprzedaz...

Czyli cena 600 zł za zestaw nie będzie zbyt wygórowana? mowa o phase evo
tyle to kosztuje nowy zestaw w chwili obecnej wiec zluzuj z ta cena...
co prawda w jako takim car-audio siedzę dosyć długo to może nie na taką skalę jak co niektórzy :)

nie zaryzykowalbym takiej wypowiedzi na forum CA kiedy ma sie podlaczone 2x 100w zestawy pod radio...

WYBACZ...

 

[ Dodano: 2009-03-30, 16:11 ]

Aczkolwiek zazwyczaj przód nie wystarcza dlatego, że jest zrobiony od d^&% strony. Tak jest w większości przypadków. Jeżeli jest robiony dobrze to zazwyczaj wystarcza i to bardzo.
w 100% sie zgadzam, masz wygluszone drzwi? wooferki siedza na dystansach chociaz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok troszeczkę minęliśmy się w zrozumieniu :)

 

Panowie ja Was szanuję i uważam że wiecie o CA 100x więcej niż ja... pisząc że w jako takim CA siedzę dość długo jest prawdą ale jak to kolega powiedział niekoniecznie wiem o wszystkim tym bardziej dziękuję za FAQ wieczorkiem przeczytam na pewno.

 

Co do podłączenia tego pod radio.... to jest prowizorka narazie ponieważ kupiełm sobie dopiero 2tyg temu auto i zaczynam zabawę a wcześniej jeżdziłem rodziców to tam tyle na ile mi pozwolili to zrobiłem.... było przód drzwi + tył drzwi pod radio i półka tył + sub pod piecyk 2x80RMS 4Ohm + 160W RMS na suba w mostku.

 

Nic bardzo firmowego nie było boshmann kenwood sony taka lipa jak sie patrzy. Ale teraz chcę zrobić tak jak zawsze chciałem ale zgody nie miałem :)

Tak jak wspominałem dysponuje juz 2 zestawami phase evo cfs 165.25 jedne siedza w drzwiach z przodu drugie z tyłu na półce. Drzwi wygłuszone matami + dystanse MDF.

 

Teraz szukam optymalnego rozwiązania wzmak + sub. Ze starego sprzętu nie chcę korzystać... wolę poczekać dłużej uzbierać siana i kupić nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec podaj im po 100-120w z lepszych wzmaków albo z 70 z Rockforda i zobaczysz ze da sie wiele z tych zestawów wyciagnać. Swoja droga proponuje szukac czegos lagodnego i dynamicznego pod ten zestaw bo tweetery lubia zakłuć w ucho. Teraz jestem na etapie kompletowania klocków pod atywke i bi amp, bo wiem ze ten zestaw na seryjnych zwrotnicach naprawde sie marnuje i moze pokazać wiecej i zagrać ładniej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś konkretne propozycję zasilenia tych cfs'ów?

Na allegro wiszą teraz 2 philipsy xp640, myślę, że warto się nimi zainteresować.

Mój philips dap600 całkiem nieźle poradził sobie z zestawem u mastah22. Zagrał lepiej niż axton c502.

XP640 to ten sam wzmak co DAP6040

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham go od kilku lat :) Ale chodzi mi o to czy markowo jest dobry... napędzał niezbyt jakościowo dobry sprzęt więc sam nie wiem :) A w necie głucho o czyms takim jak SAMIS ;(

 

a tak wygląda:

 

http://img406.imageshack.us/img406/1921/5992715062.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasę wzmacniacza można czasem poznać patrząc na regulacje i ich ilość. Czasem - nie zawsze. Jeżeli np wzmak ma filtry HP, LP z płynną regulacją, płynną regulację fazy, subsonik, płynne podbicia częstotliwości - to z tego można wywnioskować, że jest raczej wysokiej klasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...