Skocz do zawartości

passat b6 całkowita wymiana audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

chciałbym wymienić seryjne głośniki w moim Passacie b6 Sedan TDI .

Prosił bym o pomoc w wybraniu podzespołów . ( auto będe chciał przygotować do vw mani )

 

Ostatnio Sporo czytałem i  mam kilka pomysłów .

1 Radio . budżet na radio mam okolo 1300 - 1600 zł  ( 2 din )   z tego co sie orientuje mogę za to kupić np Pioneer AVH-X2700BT , PIONEER SPH-DA120  oraz Alpine IVE-W530BT

2 głośniki ( woofer + tweeter )  Morel Maximo , Morel Tempo 6 lub DLS R6.2    ( dodam że preferuję dobry bass ) będe potrzebował 2 komplety głośników na przód i tył ( drzwi )

3 wzmacniacz , tutaj nie mam zielonego pojecia wiem że raczej 4 kanałowy ( nie przewiduje skrzyni bassowej ale może kiedyś ) jaka firma , ile watt ?

4 Kondensator ? czy w ogole jest mi potrzebny ?

5 Porządne wygłuszenie drzwi , tutaj prosił bym o polecane materiały do tego do kilku stówek .

 

Prosił bym was o pomoc w tych wilku kwestiach , wasze doświadczenie bardzo by się mi przydało . Jak zkompletuję sprzęt to zrobię fotorecenzję z montażu + działania ;D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


2 głośniki ( woofer + tweeter )  Morel Maximo , Morel Tempo 6 lub DLS R6.2  

 

Nic o tych zestawach nie ma na forum???


3 wzmacniacz , tutaj nie mam zielonego pojecia wiem że raczej 4 kanałowy

 

jw

 

 

 


4 Kondensator ? czy w ogole jest mi potrzebny ?

 

FAQ Nazara czytałeś? Dlaczego nie? 

 

 

 


5 Porządne wygłuszenie drzwi , tutaj prosił bym o polecane materiały do tego do kilku stówek .

 

 

Też tego nie ma na forum? 

 

 

 

Radzę zabrać się za lekturę forum , bo ewidentnie widać iż czekasz na gotowca! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


1 Radio . budżet na radio mam okolo 1300 - 1600 zł  ( 2 din )   z tego co sie orientuje mogę za to kupić np Pioneer AVH-X2700BT , PIONEER SPH-DA120  oraz Alpine IVE-W530BT

Czym się kierowałeś przy wyborze? Czemu te modele?

 

 


będe potrzebował 2 komplety głośników na przód i tył ( drzwi )

Czy często wozisz pasażerów, że chcesz mieć zestawy w tylnych drzwiach?

 

 


Kondensator ? czy w ogole jest mi potrzebny ?

Bez suba raczej nie. Z subem też nie zawsze.

 

 


kilku stówek .

Pojęcie względne. Masz do wyboru od dekarki po STP/Dynamaty/GMSy/Silent Coat'y ... do wyboru do koloru. Jw. wszystko jest już opisane na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Passat B6 ma fajnie grająca ori instalacje na glosnikach Dynaudio.Ale u Ciebie pewnie jest standart??

u mnie jest standard  i to jeszcze tweeter z przodu woofery z tyłu jakoś dziwnie i szumią .

Dzięki powalla za pomoc , czytałem  wszystkie  materiały jakie dostałem na meila  ale uważam iż troche moglo sie pozmieniać a tutaj chyba jesteście na bierząco .

 

 

 

1 Radio . budżet na radio mam okolo 1300 - 1600 zł ( 2 din ) z tego co sie orientuje mogę za to kupić np Pioneer AVH-X2700BT , PIONEER SPH-DA120 oraz Alpine IVE-W530BT

 

Czym się kierowałeś przy wyborze? Czemu te modele?

 

Nie znam sie naradiach , wychodze z założenia że drogie jest dobre  , pozatym te radia dośc ładnie się prezętują

Na wzmacniacz miał bym 500-700 zł

 

 

Radzę zabrać się za lekturę forum , bo ewidentnie widać iż czekasz na gotowca!

Dzięki powalla za pomoc , czytałem  wszystkie  materiały jakie dostałem na meila  ale uważam iż troche moglo sie pozmieniać a tutaj chyba jesteście na bierząco , pozatym odpisanie na moje pytania zajeło by ci pare sec  , myślę że właśnie po to są fora 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest standard i to jeszcze tweeter z przodu woofery z tyłu jakoś dziwnie i szumią .

Dzięki powalla za pomoc , czytałem wszystkie materiały jakie dostałem na meila ale uważam iż troche moglo sie pozmieniać a tutaj chyba jesteście na bierząco .

 

 

Nie znam sie naradiach , wychodze z założenia że drogie jest dobre , pozatym te radia dośc ładnie się prezętują

Na wzmacniacz miał bym 500-700 zł

Ja nie jestem zwolennikiem 2din bo uważam ze nie ma to sensu jak nie wykorzystujesz wyświetlacza.

 

Wolałbym kupić dobre 1dinowe radio i dołożyć więcej do glosnikow/wzmacniacza.

 

Odpuść sobie tył i zostań przy samym przodzie - na forum znajdziesz dlaczego.

 

FAQ nazara czytales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie pozmienialo? Cos w fizyce i myslisz ze nadrobisz suba woferkami w tylnych drzwiach? Czy tez moze wymyslono inny sposob przygotowania drzwi? No , a moze ze o wzmacniaczu pod Tempo ? Napisz nam co to sie tak pozmienialo ?

 

Kazdemu nowemu mamy pisac to damo , bo jefen ma lenia wiekszego od drugiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...