Skocz do zawartości

Porada dotycząca skrzyni basowej i kabli.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem od kolegi z tego forum wzmacniacz Rockford fosgate prime r500-1 i chciał bym się was bardziej zaawansowanych poradzić jaką skrzynię basową dobrać do tego wzmacniacza mam samochód kombi passat b5 fl  interesuje mnie coś do kwoty 450-500 zł skrzynia zamknięta 30 l chciał bym żeby był w miarę mocny bas a co do kabli to mam kable założone do starego zestawu coś takiego http://www.sklep.caraudioteam.pl/hollywood-cca28-p-483.html Hollywood CCA-28   nie wiem czy są dobre poradźcie i coś bo mojej wiedzy jest tyle co na forum przeczytam.

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz cos w sklepie na forum , daj jakiś przykład bo raczej nikt Ci gotowca nie będzie szukał , napisz tez czy uzywka czy nówka Cię interesuje, co do obudowy closed to możesz kupić na alle , ale jakbyś jednak chciał br to lepiej dać komuś wykonać , kable jak to kable ogólnie OFC lepsze a co do grubości to na biede bym zostawił , lecz nie wiem czy bym nie dał jakieś OFC 20mm2 na zapas, bo wiadomo, dzisiaj jest 300W jutro juz to nie wystarcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem trochę i zadzwoniłem do kilku sklepów z car audio polecona została mi skrzynia basowa Audio System HX10SQ za kwotę 800 zł co o niej sądzicie bo dla mnie 800 zł to sporo i jeszcze jedno lepsze waszym zdaniem do skrzyni są głośniki 25 czy 30 cm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 350-W do góry większość głośników dopiero zaczyna grać. Od siebie polecę ci es 300 jest przyzwoity może jeszcze esprit od helixa, ground zero to troszkę taniej niż 800. Ale żeby najlepiej wykorzystać twój piec szukał bym głośnika 25 cm w dwóch omach no i w okolicach 500 RMS był by najlepszy efekt.

Jeżeli co do kabli to kibel.

Jeśli nie stać cię na hoolwód pro to kup sobie przewód masowy do spawarki o przekroju 25mm2 za 11pln metr bieżący i masz polską miedz a nie amerykańskie aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...